Beyler sizce mali mp 400 gpu'su mu iyi yoksa ulp ge force'mu daha iyi .

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Black

Black

Üye
    Konu Sahibi
Beyler sizce mali mp 400 gpu'su mu iyi yoksa ulp ge force'mu daha iyi .
Mali mp 400 mü yoksa ulp ge force mi daha iyidir

PriZm

PriZm

Üye
GeForce 1 (Tegra 1) den bahsediyorsun sanırım.mali 400 daha iyidir.

Black

Black

Üye
    Konu Sahibi
ben tegra 3 ü diyorum :D

Kerim.

Kerim.

Üye
direk oyle yazsaydin ya:ah neyse tegra3daha iyi:oke:

71fatih

71fatih

Üye
Tegra 3 ü diyosan o zman tegra 3 iyi. Grafik çesitliliği ve performas bakımdan mali 400 den iyi.

PriZm

PriZm

Üye
ben tegra 3 ü diyorum :D
buraları okuyabilirsiniz :)

stajdaki pc den girdiğimden dolayı xda linkini tam yazamadım :D malum internette çoğu site yasaklı :D

bence Tegra 3 daha iyi.hem kodek destek olarak hemde güç tasarrufu olarak.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Keşke telefonların ekran kartları değiştirilebilse.

Black

Black

Üye
    Konu Sahibi
ayfon diye telefonmu var yav :ehe:ehe:ehe:ehe:ehe

cortex47

cortex47

Üye

buraları okuyabilirsiniz :)

stajdaki pc den girdiğimden dolayı xda linkini tam yazamadım :D malum internette çoğu site yasaklı :D

bence Tegra 3 daha iyi.hem kodek destek olarak hemde güç tasarrufu olarak.

sitedeki karşılaştırmaya baktım, pek objektif yazılmamış gibi. mesela codec desteğinden bahsetmiş ama mali-400'ün desteklediği codeclerin tümünü yazmamış. tegra 3'te 12 gpu varmış güya ama bunu kullanabilen bir işletim sistemi yok. e bu durumda biz onun gücünden ve performansından bahsedemeyiz. orada bir de 3d oyunlarının çalıştırılması ile ilgili bir karşılaştırma koymuş ama mali-400'ün çalıştıramadığı oyun da yok. güç tüketiminde bile başka alternatiflere bakın diyor, ne kadar resmiyetten uzak. ki mali-400 tegra 2 gibi 5. çekirdeğe ihtiyaç duymadan güç tüketimini en aza indirebilen bir yapıyo sahip. orada gpu power yazan yere bakarsanız, 4 çekirdekle nasıl 12 çekirdeğin alt edildiğini görürsünüz. bence mali-400.

PriZm

PriZm

Üye

sitedeki karşılaştırmaya baktım, pek objektif yazılmamış gibi. mesela codec desteğinden bahsetmiş ama mali-400'ün desteklediği codeclerin tümünü yazmamış. tegra 3'te 12 gpu varmış güya ama bunu kullanabilen bir işletim sistemi yok. e bu durumda biz onun gücünden ve performansından bahsedemeyiz. orada bir de 3d oyunlarının çalıştırılması ile ilgili bir karşılaştırma koymuş ama mali-400'ün çalıştıramadığı oyun da yok. güç tüketiminde bile başka alternatiflere bakın diyor, ne kadar resmiyetten uzak. ki mali-400 tegra 2 gibi 5. çekirdeğe ihtiyaç duymadan güç tüketimini en aza indirebilen bir yapıyo sahip. orada gpu power yazan yere bakarsanız, 4 çekirdekle nasıl 12 çekirdeğin alt edildiğini görürsünüz. bence mali-400.
1)Kodek listesi doğru. Mali 400 ün desteklemediği çoğu video formatı işlemciye yüklenerek S/W modunda oynatılıyor.
2)ICS,JB kullanabiliyor.
3)GFLOPS değerinin yüksek olması herzaman yüksek performans anlamına gelmez.Tegra 3'de 1 mb L2 önbellek var.ki bu bir telefon işlemcisine göre çok iyi.benim eski pc min sempron 2600 +'sında bile 512 kb vardı :D

cortex47

cortex47

Üye

1)Kodek listesi doğru. Mali 400 ün desteklemediği çoğu video formatı işlemciye yüklenerek S/W modunda oynatılıyor.
2)ICS,JB kullanabiliyor.
3)GFLOPS değerinin yüksek olması herzaman yüksek performans anlamına gelmez.Tegra 3'de 1 mb L2 önbellek var.ki bu bir telefon işlemcisine göre çok iyi.benim eski pc min sempron 2600 +'sında bile 512 kb vardı :D

1)codec listesi doğru değil. samsung kendisi codecleri yüklüyor ve video oynatımda h264 ile zaman farkı olmuyor, demek ki hw modunda oynatıyor.
2)madem destekleniyor, o zaman benchmark değerlerinin uçması gerekirdi, neden böyle bir şey olmuyor?
3)ben de ondan bahsediyorum, çekirdek sayısı da her şey değil. tegra 3 performansı neden exynos 4412'den daha düşük?

edit-------------------------------------
3 için ilk başta verilen benchmarklar bu yöndeydi fakat şu an tegra 3 daha başarılı gözüküyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt