Batarya ömrü tespit edilebiliyor mu?

Sponsorlu Bağlantılar

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Batarya ömrü tespit edilebiliyor mu?
Arkadaşlar bataryanın ömrünü ölçen bir uygulama biliyormusunuz? Yada verimini ölçen. Hani arabayı dynoya sokarlar da motor %80 filan bunun derler. O anlamda yani.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Öyle bi program yok sanırım ve olmaz sa şuanlık.

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Denim'den sonra telefon döküldü. Şarja takılıyken bile şarj tüketiyor. Şarj dolmak bilmiyor. Yatarken %5-10 filandı sabaha kadar %55 olmuş. 8 saatte %40 dolum olmuş. Napıcam bilmiyorum. Yeni batarya bulabilirmiyim 820'ye?

Baranbaris

Baranbaris

Üye
Nokia Care'e sor. Bulursun muhtemelen

bayon

Üye
Denim'den sonra telefon döküldü. Şarja takılıyken bile şarj tüketiyor. Şarj dolmak bilmiyor. Yatarken %5-10 filandı sabaha kadar %55 olmuş. 8 saatte %40 dolum olmuş. Napıcam bilmiyorum. Yeni batarya bulabilirmiyim 820'ye?
Yani bizde denim kullanıyoruz ama böyle bi sıkıntı yaşamıyoruz illa denime yükleme sorunu bence

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
15 dakika önce şarjdan çıkardım %91 di daha demin telefonu kapatıp açtım şarj %61 göstermeye başladı ilginç.Zaten bende pil tasarrufu hiç düzelmedi hala gün olarak göstermekte

• Beğen
Tepkiler: emz
emz

emz

Üye
15 dakika önce şarjdan çıkardım %91 di daha demin telefonu kapatıp açtım şarj %61 göstermeye başladı ilginç.Zaten bende pil tasarrufu hiç düzelmedi hala gün olarak göstermekte

Aynen. Yemine ediyorum bir kere düzgün göstermedi şu salak pil yüzdesi. Ya arkadaş telefonu kapatıp açtığında bir insanın şarjı %30 azalır mı ya? Başından beri mi saçma salak çalışıyor ben mi anormalim anlamadım ki? Babamda iphone 5 var daha az önce kapat aç yaptım %58'den %56'ya düştü. Benimkinin daha böyle açıldığını görmedim. Ya yanlışlıkla kapatıyorum bazen şarjın yarısı uçuyor ya. Hani kapak falan gevşemiş herhalde pil çıkıyor ara da çat %80 yerine %50 kalıyor. Hayır mübarek su gibi içiyor elektriği. Ne oldu anlamadım. Şarj dayandıramıyorum artık. Günde 3 kere de şarj edilmez ki ya:S Yuh yani :|

byAndroid

byAndroid

Üye
Android de bu olay batarya öldüğünde olur ama sizinkini bilemedim

emz

emz

Üye

Daha bir yıl olmadı. Servise diyorum batarya öldü değişim lazım diye test yapıyorlar sağlam diyorlar bende vitesten atıyorum öyle olunca. Çok saçma gerekçeler sunuyorlar sırf batarya değişmesin diye. Olmazsa bir daha vereyim :(

• Beğen
Tepkiler: byAndroid
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Benim 2 buçuk yılı doldurdu belkide 3 tam hatırlamıyorum ilk geldiğinde aldıydım 920 yi.O yüzden batarya yı günde 2 kere şarj ediyorum bana yetiyor ama bugünkü durum garipti bide %59 da 4 saat kaldı hiç inmedi şuan %53 gösteriyor mesela :) Garip gerçekten garip

byAndroid

byAndroid

Üye
Bende Android var %1 deyken 3 saat gittiğini bilirim :D

suyunsesi

suyunsesi

Üye

Arkadaşlar benimde böyle şeyler başıma gelmişti. Telefonu yeniden başladığınızda batarya göstergesi sapıtırsa hemen tekrar yeniden başlatın düzeliyor. Yüzdenin tekrar yükseldiğini göreceksiniz.
Diğer sorunlardan biri de telefonun şarj soketi bozulmuş olabilir.o da başıma geldi. Kızım sağolsun. Şarja takılı telefonu eline geçirdiği gibi yere vurmuştu. Şarj ucu tamda soketin içinde yamulmuştu. Tabi sonrasında bozuldu. Bir turlu şarj etmedi. Götürdüm telefoncuya telefonu söküp soketi değiştirdi sorun bitti.

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Günaydın herkese. Dün şarj %8'de iken telefonu kapattım. Şarj oluyor gösteriyor ama şarj azalıyordu. Ben de telefonu kapatayım dedim. Zaten kapatsak da şarj takılı olunca telefon kendisi açılıyor. Neyse kapattım ve artık açılmak bilmedi. Açılıyor-kapanıyor. Titriyor açılıyor batarya göstergesi çıkıyor sonra yeniden kapanıyor. Bir süre sonra hiç açılmamaya başladı. Yarım gün telefon kapalı durdu. Telefoncuları dolaşıp batarya sordum ama bulamadım. Acaba şarj makinası mı bozuk diye düşündüm. Gittim araçta şarj ettim şarj oldu. Sonra eve gelip Nokia'nın şu eski kısa usb kablosunu şarj makinasına takıp denedim şarj oldu. Galiba kablo bozuk.

• Beğen
Tepkiler: emz
emz

emz

Üye
Arkadaşlar benimde böyle şeyler başıma gelmişti. Telefonu yeniden başladığınızda batarya göstergesi sapıtırsa hemen tekrar yeniden başlatın düzeliyor. Yüzdenin tekrar yükseldiğini göreceksiniz.
Diğer sorunlardan biri de telefonun şarj soketi bozulmuş olabilir.o da başıma geldi. Kızım sağolsun. Şarja takılı telefonu eline geçirdiği gibi yere vurmuştu. Şarj ucu tamda soketin içinde yamulmuştu. Tabi sonrasında bozuldu. Bir turlu şarj etmedi. Götürdüm telefoncuya telefonu söküp soketi değiştirdi sorun bitti.

Abi işin garibi üç kere denedim. İlk ikisinde kapatıp açınca düşüyor ama çok iyi yani. Üçüncüde de daha az düşüyor ama düşüyor yani:) Saçmalığın daniskası :D

skynet

Üye
Şu pil tasarrufu uygulamasını bir düzeltmediler gitti :kirbac:

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Mesaj tarafımdan silinmiştir.

Son düzenleme:

Üst Alt