batarya bozulurmu

• 4 Ekim 2012
  • 3015 Okunma
  • 24 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. arkadaşlar teli usbeyle pc ye bğlıyom vep ordanda pc suite ile internete griyom acaba hem şarj alıp hem vermesi bataryayı bozmazmı .teşekur edrm

Yazan: ümran
  2. bişey olmaz meraklanma

3. bozmuyo ama performansını düşürüyo sanırım

4. performans drken ,ömrününü dmk istedn kardş

5. benim c5 de öyle ama bi sorun olmaz bence dostum .

6. Gün geçtikçe şarj daha çabuk bitiyo demek istedim

7. saol kardş anladım

8. Eski tip bataryalar öyleydi şarja tak çıkar zarar veriyordu ama artık lion piller kullanılıyor dikkat ettiyseniz zaten eski telefonların bataryaları daha uzun giderdi ama akıllı telefonlarda işe yaramıyor ne kadar çok özellik o kadar çok batarya sarfiyatı... Şarjı tak çıkar yaptığınızda daha çabuk bitmeye başlar ama 2–3 kere üst üste tam bitmeye yakın şarja takıp kurcalamadan tam dolunca çekerseniz özellikle telefon kapalıtken kendi kendine kalibre olur yani herhangi bir sıkıntı arz etmez.

9. ben bir yıldır tak çıkar sök çıkar her türlü işkenceyi yaptım ama performans olarak bir değişiklik göremedim normal kullansam 3-4 gün gider herhalde maşallahı var :)

10. benimde 1 yıl oldu kullanalı teli,yaklaşık 4 ay pc suite ile internete grdm sonra vazgçtm aynı performansta ,3 gün gdiyo .şimdi tekrar gircm bi ay falan sorun olacağını zannetmiyorum

11. Modem olarak kullanırsan performansı ve dayanıklılığı düşüyor.

12. %100 olduktan sonra zaten şarj olmaz pili tüketir. Telefonu çek tak yaparsan geri şarj eder(%100 altındaysa). Performansda uzun süre fark olmaz bence. Forumda L–ion bataryalarla ilgili ni yazı vardı detaylar için onu okuyabilirsin.

13. bozmazda yani fazla kullanma yıpratır ve verimini düşürür vodem falan al derim :)

14. BEYLER ; şarj olurken kullanırsanız (PRIZ ADAPTORU !!!) batarya ömrü azalır çünkü prizden şarj olurken ısınır sizde kullanırsanız iyice ısınır ve şişer sonra bozulur ama bilgisayardan şarj ederken az akım çektiği için bozulmaz

ayrıca şunu diyim şarjdan yemez şarj olurken anca mesala pc den dolurken oyun oynadınız oyun oynarkn 500 ma çekiyor bilgisayar 100 MA veriyorsa o zaman kalan 400 ma yı bataryadan yer

15. yeni alınan batarya'nın 300 veya 500 döngü arası ömrü olur..maksimum 500. şarjdan sonra performansı düşer. %10 altına inmeden şarja takmamak lazım.taktıysanız minimum %50 dolduracaksınız. nokia battery monitor yükleyip şarj durumunu takip etmek yararlı olur.

16. Hayır... artık teknoloji gelişti li ion pillerin döndü ömürleri 1000 e yaklaştı

17. benim 5oo. döngüden sonra ömrü kısalmıştı ama ona binaen söyledim :) yaklaşık 1.5 yıl yani.

18. daha düzenli şarj yapılırsa tak çıkar yapmayıp daha da uzar

19. yorumları okudumda kıskandım mübarek benimki 6 saat sürmüo :( ama oyunla 6 saat :naughty:

- - - Eklendi - - -

beyler bişey söylicem burda bide şöyle dionuz nokia battery monitor yükleyin fakat yükleyince bu programda ayrıca şarj yiyiyo ne iş :)

20. arka planda çalıştığı için normal.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
26/09/2018 - 00:07