batarya bozulurmu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ümran

Üye
    Konu Sahibi
batarya bozulurmu
arkadaşlar teli usbeyle pc ye bğlıyom vep ordanda pc suite ile internete griyom acaba hem şarj alıp hem vermesi bataryayı bozmazmı .teşekur edrm

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
bişey olmaz meraklanma

bayon

Üye
bozmuyo ama performansını düşürüyo sanırım

ümran

Üye
    Konu Sahibi
performans drken ,ömrününü dmk istedn kardş

anılbaran

anılbaran

Üye
benim c5 de öyle ama bi sorun olmaz bence dostum .

ümran

Üye
    Konu Sahibi
saol kardş anladım

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Eski tip bataryalar öyleydi şarja tak çıkar zarar veriyordu ama artık lion piller kullanılıyor dikkat ettiyseniz zaten eski telefonların bataryaları daha uzun giderdi ama akıllı telefonlarda işe yaramıyor ne kadar çok özellik o kadar çok batarya sarfiyatı... Şarjı tak çıkar yaptığınızda daha çabuk bitmeye başlar ama 2–3 kere üst üste tam bitmeye yakın şarja takıp kurcalamadan tam dolunca çekerseniz özellikle telefon kapalıtken kendi kendine kalibre olur yani herhangi bir sıkıntı arz etmez.

yaren_dede

yaren_dede

Üye
ben bir yıldır tak çıkar sök çıkar her türlü işkenceyi yaptım ama performans olarak bir değişiklik göremedim normal kullansam 3-4 gün gider herhalde maşallahı var :)

ümran

Üye
    Konu Sahibi
benimde 1 yıl oldu kullanalı teli,yaklaşık 4 ay pc suite ile internete grdm sonra vazgçtm aynı performansta ,3 gün gdiyo .şimdi tekrar gircm bi ay falan sorun olacağını zannetmiyorum

maxirabit

maxirabit

Üye
Modem olarak kullanırsan performansı ve dayanıklılığı düşüyor.

Silinen Üye 2000119

Silinen Üye 2000119

Kapalı Hesap
%100 olduktan sonra zaten şarj olmaz pili tüketir. Telefonu çek tak yaparsan geri şarj eder(%100 altındaysa). Performansda uzun süre fark olmaz bence. Forumda L–ion bataryalarla ilgili ni yazı vardı detaylar için onu okuyabilirsin.

By-HaCk

By-HaCk

Üye
bozmazda yani fazla kullanma yıpratır ve verimini düşürür vodem falan al derim :)

ugur1000

ugur1000

Üye
BEYLER ; şarj olurken kullanırsanız (PRIZ ADAPTORU !!!) batarya ömrü azalır çünkü prizden şarj olurken ısınır sizde kullanırsanız iyice ısınır ve şişer sonra bozulur ama bilgisayardan şarj ederken az akım çektiği için bozulmaz

ayrıca şunu diyim şarjdan yemez şarj olurken anca mesala pc den dolurken oyun oynadınız oyun oynarkn 500 ma çekiyor bilgisayar 100 MA veriyorsa o zaman kalan 400 ma yı bataryadan yer

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
yeni alınan batarya'nın 300 veya 500 döngü arası ömrü olur..maksimum 500. şarjdan sonra performansı düşer. %10 altına inmeden şarja takmamak lazım.taktıysanız minimum %50 dolduracaksınız. nokia battery monitor yükleyip şarj durumunu takip etmek yararlı olur.

ugur1000

ugur1000

Üye
yeni alınan batarya'nın 300 veya 500 döngü arası ömrü olur..maksimum 500. şarjdan sonra performansı düşer. %10 altına inmeden şarja takmamak lazım.taktıysanız minimum %50 dolduracaksınız. nokia battery monitor yükleyip şarj durumunu takip etmek yararlı olur.

Hayır... artık teknoloji gelişti li ion pillerin döndü ömürleri 1000 e yaklaştı

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
benim 5oo. döngüden sonra ömrü kısalmıştı ama ona binaen söyledim :) yaklaşık 1.5 yıl yani.

tevley

tevley

Üye
yorumları okudumda kıskandım mübarek benimki 6 saat sürmüo :( ama oyunla 6 saat :naughty:

- - - Eklendi - - -

beyler bişey söylicem burda bide şöyle dionuz nokia battery monitor yükleyin fakat yükleyince bu programda ayrıca şarj yiyiyo ne iş :)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
yorumları okudumda kıskandım mübarek benimki 6 saat sürmüo :( ama oyunla 6 saat :naughty:

- - - Eklendi - - -

beyler bişey söylicem burda bide şöyle dionuz nokia battery monitor yükleyin fakat yükleyince bu programda ayrıca şarj yiyiyo ne iş :)

arka planda çalıştığı için normal.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt