Ayı üzümü Nedir ? - Ayı üzümü Nerede Yetişir ? - Ayı üzümü Faydaları

 • 22 Nisan 2011
 • 4009 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Ayı üzümü, Ayı üzümü nedir, Ayı üzümü ne işe yarar, Ayı üzümü faydaları, Ayı üzümü faydaları, Ayı üzümü özellikleri, Ayı üzümü nerede yetişir

  Kuvveti arttıran ayı üzümü, idrar yollarını temizlerken idrar yolunun söktürülmesinde de yararda bulunur. İshal çözümü olan ayı üzümü, ateşi düşürken idrar yolunda taşların düşmesine sebep olur. Prostat büyümesinin de önüne geçer.

  Ayı Üzümünün Faydaları ve Etkileri: Mikrop öldürücü etkisi ile özellikle idrar yollarındaki mikropları öldürerek başta mesane ve böbrek iltihapları olmak üzere idrar yolu hastalıklarına karşı faydalı olur. Aynı zamanda kabız edicidir. Gece altını ıslatmayı önlemeye yardımcı olur. Kanı temizler. Kolesterolü düşürür ve kalp krizi riskini azaltır.

  Ayı Üzümü Nasıl Kullanılır?
  Taze yaprakları kurutulup suda pişirilerek çayı yapılır ve içilir. Hafif mikrop öldürücü etkisinden dolayı haricen yaraları temizlemekte de kullanılabilir. Uzun süreli ve yüksek miktarlarda kullanılması zararlı olabilir. Ayrıca, hamilelik ve emzir dönemi ile 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanılması tavsiye edilmez.
   


  Yazan: fly cat
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/01/2019 - 13:18