Avea İntouch 2 Root ve Rom sürüm yükseltme (ZTE Blade 3)

 • 23 Mayıs 2013
 • 93201 Okunma
 • 155 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. Neyi hafıza kartına kuruyor ROM'umu ?
   


  Yazan: Samizel Destan
 2. Hayır rom telefon hafızasına kuruluyor ama programların kayıtlarını sdcard yani hafıza kartına kuruyor. nasıl oluyor anlamadım. Herşeyin telefon hafızasında olması lazım. Aşağıdaki kısım hafıza kartından çalışıyor. Hafıza kartında normalde sadece format için gereken zip dosyaları var ama rom kurduktan sonra aşağıdaki gibi oluyor.

  < Resmi açmak için tıklayın >
   
 3. o cm ve gapps ile başlayan zip dosyalarını kurulumdan sonra silebilirsin. Yani windows kuruyorsun mesela o iki dosyayıda windows dvd'si gibi düşün. Birde marketten X-Plore dosya yöneticisini indirip onu deneyebilir misin?
   
 4. Telefon emanet arkadaşın. Format atıp hafıza kartımı alacam ama bu hata yüzünden hafıza kartına mahkum durumda kalıyor telefon. Format esnasında hafıza kartına yükleme yapmaması gerekiyor ama nasıl oluyorda hafıza kartını internal hafıza gibi görüyor?
   
 5. O diğer program klasörlerinide soruyorsan eğer onları normalde de hafıza kartına atar. Android kullanacaksan SD kart kullanman gerekiyor.
   
 6. Sd kart kullanmadan android kurma şansım yokmu bu avea in touch 2 ye?
   
 7. inTouch 2 için değil bütün android cihazlar için geçerli. Hafıza kartı olmadan kullanırsın ama çoğu uygulamalar hafıza kartını kullanıyor yedek dosyaları vs. için
   
 8. Kendim note 2 kullanıyorum. Hafıza kartı takmadan da kullanabiliyorum. Avea Intouch 2 içinde aynı şekilde hafıza kartı olmadan kurulum yapmam lazım. Yardımcı olabilirmisin?
   
 9. Demek istediğini şimdi anladım note 2 popüler bir cihaz olduğu için rom manager gibi uygulamalar kurarak note 2'ye uygun rom'u telefon üzerinden internet aracılıgıyla rom indirip kurulabiliyor. Ama inTouch 2 için böyle bir rom yok. SD kart olmadan telefonunu bilgisayara usb ile bağlayıp Odin aracılığıyla kurulum yapabilirsin. Aşağıdaki linki bir incele.

  Odin ile ROM Yükleme Talimatı Resimli Anlatım - Google Android Blog -fu ll Pc Program Oyunları, Android fu ll Uygulama Oyunlar Tek Link İndir
   
 10. Tam olarak anlatmak istediğim şeyde bu. Odinle kurabileceğim herhangi bir rom varnı?
   
 11. -wifi bağlantısı kesiliyor
  -viber de arama yaparken donuyor
  -klavye geç yazıyor buna bi çözüm yok mu :(
   
 12. Stock rom kurabilirsin.
   
 13. arkadaşlar yardım cı olun yusufef arkadaşımın yaşadığı problemin aynısını yaşıyorum. android 4.1.2 romunu kurdum daha önce cyanogenMod farklı android sürümünüde kurdum ancak ikisindede dahili hafıza görünmüyor( ne bilgisayarda ne dosya yöneticisinde) rom kurulumunu söylediğiniz gibi harfiyen yaptım. problem ne olabilir??
   
 14. Bilgisayarda zaten normal de dahili hafızayı göstermiyor. Telefonundan mesela X-Plore dosya yönetici ile girdiğinde Root diye bir hafıza yokmu?
  ---
  < Resmi açmak için tıklayın >


  Bu resimde kırmızı ile işaretlediğim kısım varmı sende ?
  ---
  Wifi bağlantısının kesilmesi telefonla alakalı değil bende yaşadım. Tamamen modemle alakalı. Modemi kapat aç veya resetlemeyi dene. Viber de arama sorunu tüm cm romlar da oluyor nerdeyse buda telefonla alakalı değil ancak tictoc messenger kullanabilirsin veya skype bunlarda sorun yaşamadım. klavyenin geç yazmasınıda bilmiyorum ben öyle bir sorun yaşamadım çünkü.
   
 15. tamam o bölüm var ayarlardan depolama ya girdiğimdede gözüküyor zaten ama sd cart ı çıkardığımda kameradan foto alamıyorum( hatta "no external storage available" uyarısı verip atıyor kameradan), ne dosya yöneticisinde dosyaları görebiliyorum nede telefonu bilgisayara medya aktarımı modunda bağladığımda telefon hafızasını görebiliyorum
   
 16. Bu telefon kendi dahili hafızasına fotoğraf video gibi dosyaları depolama yapmıyor. Kameranın verdiği external storage hatası zaten harici depolama kartı bulunamadı diyor. Yani SD Kart kullanmam şart yoksa olmaz. Senin telefonda herhangi bir sorun yok hepsi böyle hafıza kartını çıkartma bu android böyle
   
 17. uzatıyorum belki kusura bakma ama tek sorun kamera değil.Tamam hafıza kartıyla girdiğimde hiç bir sorun oluşmuyor ama ben telefon hafızasına hiç ulaşamıyorum. mesela hafıza kartındaki bir dosyayı kopyalayıp telefon hafızasına yapıştıramıyorum çünkü telefon hafızası hiç gözükmüyor veya bilgisayara medya cihazı olarak bağlandığında telefon hafızası ve sd kart olarak iki tane gözükmesi lazım ancak ben hiç bir şekilde telefon hafızasına ulaşamıyorum. Bunları örnek vermek için söylüyorum...
   
 18. Bilgisayara taktığında telefon hafızasını göremiyorsun zaten bu telefonda. Telefon hafızasına birşey yapıştırabilmen için ilk önce telefonunun rootlu olması gerekiyor ve kullandığın dosya yöneticisine root erişimini sağlaman gerekiyor. Benden sana tavsiye bu telefonda telefon hafızasını kullanmaya hiç çalışma git 32 gb hafıza kartı al at atabildiğini ben öyle yaptım.
   
 19. Virus programını kapat dene
   
 20. tamam anladım ki bu telefona rom yükledikten sonra telefon hafızasını unutacan :/ teşekkür ederim yardımınız için
   
Yüklüyor...
19/01/2018 - 04:54