Avea İntouch 2 Root ve Rom sürüm yükseltme (ZTE Blade 3)

Sponsorlu Bağlantılar

ececuuu

ececuuu

Üye
CWM ile 4.1 yada 4.2 kurulu ise sistem ayarlarına girip başlangıç ayarlarınından bildirim çubugunu bulup pil yüzdesini değiştir.

- - - Eklendi - - -

Olmuyor yapılmıyor diyen arkadaşlar için tekrar kısa anlatacağım.Arkadaşlar romlar deneyipte konu paylaşımı yaptım,kesinlikle çalışıyor,Dediklerimi birebir yaparsanız hiç sıkıntı olmadan 4.x versiyonları kurabilirsiniz

Kurulum

1- İlk önce burdan hangi işletim sistemini kullanıyorsanız ona göre USB driveri indirin ve kurun.

2- Sonra CWM için işletim sistemini seçip indirin. vista ve Win 7 üzeri olanlar yönetici olarak çalıştırsınlar.

Not:CWM kurarken siyah ekranda kalıyorsa pcye PDA.net programını kurun,işlemi tekrar deneyin.Herkezin yaşadığı sorun bu.

3- 1 ve 2, işlemleri doğru yaptıysanız 3. işleme geçelim adreste verilen cm-10-20130812-KonstaKANG-atlas40.zip ve gapps-jb-20121011-signed.zip indiriyoruz.

4- SD karta içine atın,sonra telefonu kapatın.ses açma ve power tuşuna basılı tutarakrecovery modunda açın,karşınıza gelecek olan CWM ekranında. mounts and storage olan kısma girin,orda şu işlemleri sırası ile yapın.
format /system
format /cache
format /data

Bu 3 işlemi yapınca telefona format yapmış oluyorsunuz eski dosyalardan hiç birşey geriye kalmıyo,buda temiz bir kurulum için şart.Sonra ana ekrana dönüp install zip from sdcard'tı seçin açılan ekranda sdkartınıza attığınız daosyaları sırayla yüklüyoruz.
İlk önce
cm-10-20130812-KonstaKANG-atlas40.zip ve gapps-jb-20121011-signed.zip yüklüyoruz işlemler bitince cihaza restart yapıyorsunuz ve yani romunuz hayırlı olsun.
zip dosyalarını cıkarcaz mı zip olarak mı atcaz

aveaintouch2

Üye
lütfen bak sanan yalvarıyorum bir sürü forumda sordum geri dönen olmadı ben de root yaparkende cwm de de bunu yapıyor bilgisayarda telefon açık bir biçimde usb ayıklama ve media cihazı olarak bağlıyorum ve kurulumu başlatıyorum waiting for devices ekranı geldiği zaman 3dk beklememi söylüyor ben 45 dk bekledim hiçbirşey olmadı ve kurulum bitmeden telefonu kapattım cwm açar gibi açtım bu sefer FTM diye bi ekran çıkıyor bu işlemi 2 bilgisayrdada dendim lütfen yardım edin

umittansel

Üye
Win
lütfen bak sanan yalvarıyorum bir sürü forumda sordum geri dönen olmadı ben de root yaparkende cwm de de bunu yapıyor bilgisayarda telefon açık bir biçimde usb ayıklama ve media cihazı olarak bağlıyorum ve kurulumu başlatıyorum waiting for devices ekranı geldiği zaman 3dk beklememi söylüyor ben 45 dk bekledim hiçbirşey olmadı ve kurulum bitmeden telefonu kapattım cwm açar gibi açtım bu sefer FTM diye bi ekran çıkıyor bu işlemi 2 bilgisayrdada dendim lütfen yardım edin

Win7 mi kullanıyorsun.
Windows7 ise mutlaka alttaki ayarları yapman lazım.

1. Make sure is enabled.
  2. Once completed, click the Start button and enter SystemPropertiesHardware.exe into the search box.
  3. Click SystemPropertiesHardware.exe from the results.
Root edemeyen arkadaşlar telefonun sürücüsünü yükleyip telefonu pc ye hata ayıklama modunda bağladıktan sonra
PC'de Başlat kısmından arama yerine "SystemPropertiesHardware.exe" bu yazıyı aratıyoruz.
Karşımıza çıkmış olan exe dosyasını açıp aygıtı açıyoruz. Karşımıza ilk gelen seçeneğe "evet otomatik yap" diyoruz ve tamama basıyoruz. Karşımıza çıkan ikinci ikinci seçeneğe ise "evet değişiklikleri kaydet" diyoruz.

Şimdi sona geldik. Cihazımızın bilgisayara bağlı olduğundan emin olduktan sonra hata ayıklama modunun da açıklığını kontrol edip işlemin sonuna geldik

Root programı çalıştırıp bekliyoruz. (5 dk falan sürebilir)

aveaintouch2

Üye
ama bi sorun var SystemPropertiesHardware.exe yi açtığım zaman benim karşıma sistem özellikleri diye bi penceri çıkıyo ordan aygıt yöneticisinemi gireyim
allah razı olsun çok uzun zamandır bekliyordum olduarkadaşım senin sayende yaptım saol ama bişey sorucam bende sim kartında sorun yok ama google kişileri gözüküyor rehberde sim kartındaki kişişler yok ve sim kartına kayıt yapamıyorum lütfen yardımözür dilerim benim hatam mış sorun yok bir de telefona rom yükledikten sonra daha çokmu şarj yiyor ne

umittansel

Üye
ama bi sorun var SystemPropertiesHardware.exe yi açtığım zaman benim karşıma sistem özellikleri diye bi penceri çıkıyo ordan aygıt yöneticisinemi gireyim
allah razı olsun çok uzun zamandır bekliyordum olduarkadaşım senin sayende yaptım saol ama bişey sorucam bende sim kartında sorun yok ama google kişileri gözüküyor rehberde sim kartındaki kişişler yok ve sim kartına kayıt yapamıyorum lütfen yardımözür dilerim benim hatam mış sorun yok bir de telefona rom yükledikten sonra daha çokmu şarj yiyor ne
Evet şarj olayı fazlalaşıyor. Ama telefon telefona benzedi en azından. Yardımcı olduysam ne mutlu bana güle güle kullan. Arıza durumunda orjinal rom yüklemeyi unutma :)

aveaintouch2

Üye
şimdilik hiçbir arıza yok vede dediğin doğru telefon orta üst düzey bi telefondu ona benzedi en sonundakardeşim bi sorunda yardım istiyorum telefonun kendi hafızası gözükmüyor telefondada pc dede

umittansel

Üye
şimdilik hiçbir arıza yok vede dediğin doğru telefon orta üst düzey bi telefondu ona benzedi en sonundakardeşim bi sorunda yardım istiyorum telefonun kendi hafızası gözükmüyor telefondada pc dede

Sorunu tam anlamadım???

aveaintouch2

Üye
telefonda da telefonun hafızasını göremiyorum bilgisiyarada bağladığımdada sadece sd card gösteriyor

savasmeral

savasmeral

Üye
4.3 çıkmış millet kurdum çalışıyor :)

Antutu benchmark sonucu

Son düzenleme:
Historia

Historia

Üye
Arkadaşlar
clockworkblade3 indirdim çalıştırabiliyorum telefonumdan usb hata ayıklamada açık başlatıyorum telefonun ekranı bir süre sonra avea intouch 2 yazısına geçiyor 5 dk bekliyorum hiç yazı değişmiyor bende PC den siyah ekranı kapatıyorum.Sonra telefonun kapatma düğmesi ile ses düğmesine beraber basıyorum karşıma FTA diye yazı çıkıyor.Orda kalıyorum.Şu işe bi el atında 4.0.4 den kurtulalım.

afatmafat

Üye
üstad 4.3 un kurulumunu anlatırmısın

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
kardesim bendede intouch 2 var root lu ve 4.2.1 i kurmak istiyorum. iki sorum olacak bu verdigin rom tamamen turkcemi ve eski orjinal rom u yuklemek istersem nasil yukleyecem? bilgilendirebilirmisinKardesim cevap verebilirmisin cevabina gore rom yukleyecem bendeKardes bi konu acmissin hic cevap falan vermiyorsun. ben bu rom u kurdum bir sorun olmadi kurarken ama gunde ortalama 3-4 kere telefon kilitleniyor ekran oylece kaliyor tuslar falan calismiyor. bataryayi cikarip takmam gerekiyor her seferinde bi takilma sorunu var nasil cozebiliriz

wounded24

Üye
arkadaşlar bende çinden zte v889s aldım. nasıl root yapacağım ve imei atacağım?? lütfen yardım...

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
arkadaşlar bende çinden zte v889s aldım. nasıl root yapacağım ve imei atacağım?? lütfen yardım...
Kardeş ingilizcen varsa aşağıda ki linkte nasıl yapıldığı anlatılıyor.

Tabi birazda çince bilmen lazım :D

• Beğen
Tepkiler: wounded24

yusuef

Üye
Telefonu rootladım ve android 4.3.1 sürümünü kurdum. Herhangi bir problem yok derken gayet hızlıda çalışıyorken şuan dahili hafızayı görmediğini farkettim. File manager içerisine girdiğimde hata alıyorum. Ne yapmalıyım?

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Yanlış kurmuşsundur tekrar kur. Ayrıca 4.3.1 tam stabil çalışmıyor bir kaç sorun var. 4.2.2 kurmanı öneririm.

yusuef

Üye
İlk önce 4.1.2 kurdum onda da aynı sorun var. İkisindede çalıştıramadım. Ne yapmalıyım acaba?

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Telefonu rootladım ve android 4.3.1 sürümünü kurdum. Herhangi bir problem yok derken gayet hızlıda çalışıyorken şuan dahili hafızayı görmediğini farkettim. File manager içerisine girdiğimde hata alıyorum. Ne yapmalıyım?

İlk önce 4.1.2 kurdum onda da aynı sorun var. İkisindede çalıştıramadım. Ne yapmalıyım acaba?

Ben 4.3.1'ide denedim 4.2.2'yide ve 4.1.2'yide denedim. 4.1.2 üstünde ki romlarda kilit ekranına widget desteği gelmiş ve hoşuma gitmedi bende 4.1.2'ye döndüm ancak diğerlerinde de senin aldığın gibi bir sorun almadım sadece 4.3.1'de kullanıcı hesabı sorunu aldım. ROM kurarken dikkat et

- mounts and storage -> format /system
- wipe data and factory reset
- install cm-10.2-xxxxxxxx-KonstaKANG-atlas40.zip
- install gapps-jb-xxxxxxxx-signed.zip
- reboot now

Bunları sırasıyla yapman lazım yoksa hatalarla karşılaşırsın. Ben bu cihazı alalı 2 ay oldu ancak nerdeyse 15 kere rom değiştirmişimdir. Ve hiçbirinde de öyle bir sorun almadım dediklerimi bir dene

yusuef

Üye
Dediklerini harfiyen yaptım ama yine aynı. Sorun aşağıdaki resimdeki gibi.
Sanırım sorunu buldum. Hafıza kartına dosyaları atıp dediğini yaptığımda herşeyi hafıza kartına kuruyor. Hafıza kartını çıkardığım içinde hata veriyor. Telefonun kendi hafızasına kurmak yerine hafıza kartına kuruyor. Bunun nedeni nedir? Nasıl düzeltebilirim?

Üst Alt