Avea ile IPhone arama yönlendirme etkin mesaji

Sponsorlu Bağlantılar

lamusicista

Üye
    Konu Sahibi
Avea ile IPhone arama yönlendirme etkin mesaji
Merhabalar...
Yaklasik iki yildir Turkcell ile kullandigim iphone uma artik avea ile kullaniyorum ancak yaptigim butun aramalarda ve hatta aldigim aramalarda "arama yonlendirme etkin" mesajini aliyorum. Avea'nin sitesinden ve forumdan olasi butun iptal ettirme islemlerini yaptim ancak yine de bu sinir bozucu mesaji gecemiyorum.
bu mesaji iptal etmenin bir yolu varmidir acaba?

OğuzcanAbi

Üye
forumda bi arkadaş paylaştı galiba bulursan sana paylaşırım

mehmet_arısoy

mehmet_arısoy

Üye
mesaj gönderdiğinde telefonu kilitliyorsa sim kartını 128kb ile değiştir bendede bu problem vardı simkartı değiştirtim
düzeldi

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
sim kartla değil avea online işlemlere girip yönlendirmeyi kapatırsanız o yazı kalkar.

eomer05

eomer05

Üye
/ System / Library / Carrier Bundles / Turkcell_tr.bundle/carrier.plist dosyasını buluyoruz ve açıyoruz aşağıdaki satırları bulup true varsa false yapıyoruz ve dosyayı kaydediyoruz
<> ShowCallForwarded </ >
<false/>

<> ShowCallForwarding </ >
<false/> avea ise Turkcell_tr.bundle yerine unknown dosyasına bakılmalı vodafone da carier dosyasında var.. tabii dosya sistemine erişebilmek lazım..:pro:

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
kardeşim ne yaparsanız yapın engellenemiyor avea online işlemlere girip yönlendirmeyi kapatacaksınız.

hakankurban

hakankurban

Üye
İfile&#8217; dan
/system/library/carrier bundles/unknown.bundle ye giriyoruz ordan carrier.plist i açıyoruz 10. satırda falan
<>ShowcallForvarded</> ve <>ShowcallForvarding</> de yazan "true" leri "false" yapıyoruz ve kaydediyoruz...

--------------- Ekleme ---------------

kardeş yada FORWARDMSGFİX die bir program var onu cydia dan yükle reboot et bir daha çıkmaz

damojna

Üye
kare kare 002 kare yap yönlendirme mesajı iptal olur

erobern

Üye
kare kare 002 kare yap yönlendirme mesajı iptal olur

İphone 3gs kullanıyorum. Turkcellde iken bir sorun yoktu ancak hattımı Avea ya taşıdıktan sonra arama yaparken
"Arama yonlendirme etkin"; arandığımda "Gelen arama yonlendirildi" yazısı çıkmaya başladı.
1. ##002# yaptım. Online islemlerden yonlendirme ve herseyi kapattım.
Sonuc yokyine yazı çıkıyor.

2. İfile ile system/library/carrier bundles/unknown bundle/carrier.plist dosyasında true yerler false yaptım aşagıdaki gibi yapıp kapatıp açtım.
<>ShowCallForwarded</>
<false/>
<>ShowCallForwarding</>
<false/>
Sonuc yok yine yazı çıkıyor.

3. Cydia sources dan ForwardMsgFix uygulamasini kurdum.
Sonuc yok yine yazı çıkıyor.

4. İfile ilesystem/library/carrier bundles/turkcell bundle/ icindeki carrier.plist dosyasını kopyaladım vesystem/library/carrier bundles/unknown bundle/ bolumune yapıştırdım. Uzerine yaza evet dedim(daha once eskisinin yedegini almıstım)kapatıp açtım.
Sonuc başarılı. Artık o yazıdan kurtuldum nihayet.
Sizlerede yardımcı olabilir diye tecrubelerimi yazdım.

carantinas

carantinas

Üye
bosver cıksın ya bende de var no problem .d

borsa53

Üye
hocam burayı (carrier.plist dosyasını kopyaladım ) nasil kopyaladın kopyalama secenegı yokkı ben telden yapıyorumm benıde sınır ettı bu yonlendırme tşk

Üst Alt