Atomic GB 7.0 Çift Çekirdek Deneyimi!

Sponsorlu Bağlantılar

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
Atomic GB 7.0 Çift Çekirdek Deneyimi!
MÜKEMMEL ÇİFT ÇEKİRDEK DENEYİMİ

XPERIA ARC | XPERIA ARC S | XPERIA NEO | XPERIA NEO V | XPERIA PRO | Xperia Play

Sistem Bilgileri

Base - 2.3.7
Fully Zipaligned, Deodexed, BusyBox, Superuser & Binary
Debloated
Clean Database, Fix Emissions @
Supercharged
Gb with Xperia S Apps + JellyBean Themed
build.prop fully tweaked
hw_config optimized
ram optimizations
init.d tweaks
optimized for heavy gaming and battery life
Smart Dialer
AtoMic Gb Custom Boot Animation By LimeUnlimited

NOT: Bu rom root gerektirir. Root + cwm yükledikten sonra isterseniz bootloader kilidini açıp yükleyin isterseniz açmadan. Ama gerekli hazırlığı yapıp konuya bakınız.. Sorumluluk almıyorum.Çok kolay kurulumu var.
DİPNOT:KONU ANLATIMI BANA TAM AİT DEĞİL. LİNKLER XDA DAN ALINMIŞTIR.VE TÜRKÇELEŞTİRMEYİ DE DONANIMHABERDEN ALDIM AMA DEĞİŞTİREREK. TEŞEKKÜRLER. UNUTMAYIN ROOT+ CWM +BOOTLOADER YAPTIKTAN SONRA GELİN YÜKLEYİN BUNLARI SORUN OLURSA YAIZIN...

Yükleme[ Bootloadersız ]​

1. 2.3.4 Tabanlı sürüme geçin. Flashtool ile
2. Romu ve Patch dosyalarını indirin ve SD card'a atın.
3. Fastboot (modu) kullanarak kernel'i flashlayın.
4.Telefon açılırken ses açma tuşuna basıp çekin sürekli SONY yazısı gelince basmaya başla(CWM modu için)
5. Wipe Data/factory reset => Yes yapın
6. Advanced-Wipe Dalvik Cache => Yes yapın
7. Mounts and Storage-Format/System => Yes yapın
8. Romu ve Patch dosyasını yükleyin install zip from sd card tan.
9. Telefonu yeniden başlatın

Yükleme [ Bootloaderlı ]

1. 2.3.4 Tabanlı sürüme geçin.
2. Romu ve Patch dosyalarını indirin ve SD card'a atınınız.
3. Fastboot(mod) kullanarak kernel'i flashlayın.
4. Telefon açılırken ses açma tuşuna basıp çekin sürekli SONY yazısı gelince basmaya başla (CWM modu için)
5. Wipe Data/factory reset => Yes yapın
6. Advanced-Wipe Dalvik Cache => Yes yapın
7. Mounts and Storage-Format/System => Yes yapın
8. Romu ve Patch dosyasını yükleyin install zip from sd card tan.
9. Telefonu yeniden başlatın ...

Kernel ve Overclock Öner ri

Kernel [ ARC/S ] -

Kernel [ PLAY ] -
Kernel [ NEO/V ] -
Kernel [ PRO ] -
Maximum - 1.4 Ghz
Minimum - 249 Mhz
Governer - SmartassV2
Scheduler - Sio

Eğer takılma lag yavaşlama olursa bu dosyaları siliniz root explorer ile ... Bu size son hız verecektir :D
/system/etc/init.d - Filename: 93adreno
/system/etc - Filename: adreno_config.txt
/data/local/tmp - Filename: adreno_config.txt
AtoMic GB 7.0

~~ ROM DOSYALARI ~~

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Teşekkürler

bicer79

Üye
eline sağlık peki bunu yaptıktan sonra orjinal roma geri dönebilirmiyim sony pc suit ile

smh60

smh60

Üye
:tşk:

Pc-ForEver

Pc-ForEver

Üye
Çok güzel rom ben 8.0 kullanıyorum

hocam özellikle şu oyunları test ettim konuna eklersen sevinirim
not:eğer parantezle bir şey belirtmemişsem mükemmel çalışıyor demektir

-Crazy Taxi
-Gangstar Vegas (ağır bir oyun bu telin tam kaldıramayacığı cinsten :/ fakat bu rom oyunu cidden çift çekirdekli bir teldeki stabillikde açıyor)
-Hell Yeah Pocket İnferno
-Need For Speed Most Wanted
-Wipeout
-Temple Run 2
-Smash Cops Heat
-Rayman Jungle Run
-Worms 2 Armegedon

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Çok güzel rom ben 8.0 kullanıyorum

hocam özellikle şu oyunları test ettim konuna eklersen sevinirim
not:eğer parantezle bir şey belirtmemişsem mükemmel çalışıyor demektir

-Crazy Taxi
-Gangstar Vegas (ağır bir oyun bu telin tam kaldıramayacığı cinsten :/ fakat bu rom oyunu cidden çift çekirdekli bir teldeki stabillikde açıyor)
-Hell Yeah Pocket İnferno
-Need For Speed Most Wanted
-Wipeout
-Temple Run 2
-Smash Cops Heat
-Rayman Jungle Run
-Worms 2 Armegedon

8. Surum resmi olarak cikmadi sadece internette bir arkadas dikkat cekmek amaciyla basliga oyle yazmis

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi

8. Surum resmi olarak cikmadi sadece internette bir arkadas dikkat cekmek amaciyla basliga oyle yazmis
Bende öyle biliyorum. Ama bu rom bir dehşet hacı. ben neo v ile uçuştayım yani...

• Beğen
Tepkiler: MaxiHan
legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
ARC s le aynı uçuştayım pampa :D

- - - Eklendi - - -

aynen ya baktım özelliklerde 7.0 yazıyomuş
Hacı sen nediyorsun bizim bi felsefe hocası vardı ics ye güncellemiş telefona arama geldiğinde bile takılıodu arc s te sattı teli. ama bu romla bildiğin uçak olur arc s kaldı ki neo v bile süper olduysa o bayağı iyidir. :oke:

bicer79

Üye
normal haliyle angry birds ve subway surf oyunlarında kasıyordu romdan sonra telefon resmen coştu gram takılma yok 10 numara bir rom ama mutlaka kernelde yüklemneli kernelsiz randıman vermiyor

Crixus07

Crixus07

Üye
Arkadaslar rom on numara cıft cekırdeklı gıbı oluyor ama bu sarj sorunu basladı bu sefer.

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Seeder yukleyip tum secenekleri tikle, sonrada aggresive getir hem batayra performansi hemde normal performans inanilmaz artiyor :)

Crixus07

Crixus07

Üye
Seeder yukleyip tum secenekleri tikle, sonrada aggresive getir hem batayra performansi hemde normal performans inanilmaz artiyor :)

Tesekkur ederım hocam bu rom gorsellık olarak bıraz kotu..İlerde portlanır mı ics jb programları ?

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
seeder linki konuda mevcut galiba yada xda da var :)

- - - Eklendi - - -

normal haliyle angry birds ve subway surf oyunlarında kasıyordu romdan sonra telefon resmen coştu gram takılma yok 10 numara bir rom ama mutlaka kernelde yüklemneli kernelsiz randıman vermiyor
Nightelf kernel yükle hacı

Pc-ForEver

Pc-ForEver

Üye
Hacı sen nediyorsun bizim bi felsefe hocası vardı ics ye güncellemiş telefona arama geldiğinde bile takılıodu arc s te sattı teli. ama bu romla bildiğin uçak olur arc s kaldı ki neo v bile süper olduysa o bayağı iyidir. :oke:

ya aga hiç sorma ya ics pişmanlık fakat k.bakmada bu atomic de de sıkınıtılar çıkmaya başladı bende x-gamer'a geri geçtim ...

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
ya aga hiç sorma ya ics pişmanlık fakat k.bakmada bu atomic de de sıkınıtılar çıkmaya başladı bende x-gamer'a geri geçtim ...

Bu x gamer den daha iyi olduğu kanıtlamıştır :-) senin ne sorunun var söyle çözelim

Pc-ForEver

Pc-ForEver

Üye
Bu x gamer den daha iyi olduğu kanıtlamıştır :-) senin ne sorunun var söyle çözelim

durduk yere ram çok yemeye başladı x-gamer da wifi açık olsa bile 170 mb ram boşta kalıyor bunda 100 mb ram boşta bırakıyor bide
bakıyomda free ram olarak hiç 200 geçemedi adam gibi ...

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
durduk yere ram çok yemeye başladı x-gamer da wifi açık olsa bile 170 mb ram boşta kalıyor bunda 100 mb ram boşta bırakıyor bide
bakıyomda free ram olarak hiç 200 geçemedi adam gibi ...

yok artık bende 230 mb yer vardı sende bir sorun var hacı

Üst Alt