AT&T, Time Warner'ı satın alacağını açıkladı

TurkishLord

TurkishLord

Üye
    Konu Sahibi


AT&T, Time Warner'ı satın alacağını açıkladı

Amerika'nın en büyük telekomünikasyon iletişim şirketi olan AT&T, yaptığı bir açıklama ile tam olarak 85,4 milyar dolar karşılığında Time Warner'ı satın aldığını söyledi. Şu anlık herhangi bir imza atılmadı ancak taraflar her koşulda anlaşmış. Bünyesinde ünlü televizyon kanalları TheCW, CNN, HBO ve Cartoon Network gibi kanalları ve New Line Cinema, DC Comics ve Warner Bros. Entertainment gibi ünlü film yapım şirketlerini de barındıran Time Warner'ın neden satıldığına dair ise herhangi bir resmi açıklama gelmedi. Şirketin zaten el değiştireceği neredeyse 2 yıldır konuşuluyordu ancak yeni sahibinin kim olacağı merak konusuydu. Hatta geçtiğimiz haftalarda internete bir dedikodu sızmış ve şirketin en büyük talibi olarak teknoloji devi ünlü Apple firmasının olduğu söylenmişti. Ama yapılan bu açıklamadan anlıyoruz ki AT&T'nin büyük bir rakamı gözden çıkararak rakiplerini oyun dışı bırakmış.

Ayrıca hatırlayacağınız üzere telekomünikasyon şirketi geçen sene dijital video ve televizyon platformu Direct TV'yi tam 50 milyar dolara satın almış, sinema ve televizyon sektörüne sağlam giriş yapacağı sinyallerini vermişti. Bütün bunların üzerine ise internette bazı teoriler söylenmeye başlandı. Zira söylenene göre ünlü şirket, 2017 yılında resmi olarak bünyesine katacağı(resmi imzalar 2017 yılında atılacak) yapım şirketleri Warner Bros. ve New Line Cinema ile beraber bazı özel filmler çekecek ve bu filmleri Direct TV üzerinden yayınlayacak. Ancak tabii ki bunlar sadece teori. Bakalım şirketin asıl büyük planları neler bekleyip göreceğiz.
Şu anda AT&T şirketinin bünyesinde bulunan özel şirketler;

-American Online
-New Line Cinema
-Time Inc.
-HBO
-Turner Broadcasting System
-The CW Televizyon Network
-TheWB.com
-Warner Bros. Entertainment
-Kids'WB
-Cartoon Network
-Boomerang
-Adult Swim
-CNN
-DC Comics
-Hanna-Barbera
-Cartoon Network Studios
-Castle Rock Entertaintment
-Direct TV

Alıntıdır.
 

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt