Looney Tunes

Sponsorlu Bağlantılar

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
  Konu Sahibi
Looney Tunes
Looney Tunes, 'un 1930 ve 1969 yılları arasında birçok tiyatral kısa filmlerle oynayan . O serisinden önce gelen ve 'un ilk kısa tiyatral serisidir. Warner Bros.'un düzenli çıkan canlandırmasıdır hem de Looney Tunes onun en iyi bilineni olmuştur (sık sık yanlış söylenmiştir, kasten ya da bilmeyerek, örnek Looney Cartoons).

Looney Tunes ismini değiştirmiştir, isim 'in aynı zamanda yayınlanan müzikli kısa çizgi film serisi. Looney Tunesaslında kısa filmli çoğu karakterlerden oluşur. Bunlar , , , , , , , , , , , , , ve çoğu karakter. Başlıgıçta Looney Tunesun yapımcısı adlı şirketti, sonra 1933-1944 arası şirket oldu. Schlesinger, Warner Bros.'a para vererek kendi stüdyosunu aldı ve 1963'e kadar adlı yeni değiştirilen isim yapımcılığa devam etti. Loney Tunes 1964-1967 dışardan 'le ve Warner Bros.'la çalıştı. Çizgi filmlerle finaliyle iki yıl için yapıma ortak üstlendiler. 1942'den 1960'lara dek Looney Tunes en fazla popüler tiyatrosal kısa çizgi film serisi oldu, Disney ve diğer popüler rakiplerini aştı.

YönetmenYapımcı


John Burton

Friz Freleng

senaryoMüzikCanlandırma


DüzenlemeArka plan


Stüdyo Harman and Ising Pictures
Leon Schlesinger Productions


Dağıtımcı
Yayın tarihi 19 Nisan 1930– 11 Ağustos 1969
Renklendirme şirketi (1942-1969)
(1940'larda tamamen seçilmiştir)
Gösterim süresi 6-10 dakika (bir tanesi hariç)
Ülke
Dil

Başlangıçta, Looney Tunes ve Merrie Melodies Warner'ın geniş müzik kütüphanesinde çizgi masal çizerlerdi. Hemde, 1934-1943 arası Merrie Melodies renk yapımcısıydı ve Looney Tunesi siyah ve beyaz çizdi. 1943'ten sonra, her nasılsa, her ikiside serinin renk yapımcılığındaydı ve hemen hemen neredeyse ayırt edilemez olmasıydı, yani filmin açılış müziği ve isimleri arasında sadece biçimsel farklılık başladı.

Her ikisi de Warner Bros. yapımı çeşitli çizgi film karakterleri kullanıyordu. 1937'de, Looney Tunes'in ana teması olan Merrie Melodies"'in " adlı şarkı (besteciler , ve ), ve 'in bestelediği " " adlı şarkıyla değiştirildi.

1930'da, Warner Bros. kısa müzkli animasyonlarla müzikte ilerleyip genişlemesi merak uyandırdı. Onlar son zamanlarda 'nı dört yayınevinden 28 milyon $ kazandılar. Sonuç olarak, onlar maddi nakitle plak şarkıları ve fonograf kayıtlarını alarak ilerlemeye heveslendiler. Warner, ile Warner Bros.'a çizgi film yapmak için anlaştı. Schlesinger, ve 'ı kiraladı onlar çizgi filmin ilk serisini yaptılar. , Looney Tunesun ilk başkan başrol karakteridir, onun sahneye ilk çıkışı 1930'daki adlı kısa filmdi. Harman ve Ising, 1933'te Warner Bros.'un sol bütçesi üzerine Schlesinger ile tartıştılar, onlar yarattığı çizgi film ve karakterlerin tüm haklarını kendilerine aldılar.

5 yıl sonra Bosko tatlı bir beyazla temizleme versiyonuyla Looney Tunes serisinde adında yeni bir star daha geldi. studio'sunda animatörler ile çalıştı, onlar Looney Tunesun ilk gerçek başkan starını ilk kez sahneye çıkarmışlardı, , ilk olarak ile birlikte Merrie Melodiesin çizgi filmi olan yönetmenliğini yapan adlı çizgi filmde ortaya çıktı. Beans, sonraki star Porky çıkmadan önce/ adlı Beans çizgi filminin starıydı, ama Porky ortaya çıkınca Beans'ın yerine o star oldu. Ardından Looney Tunesun anılmaya değer diğer karakterlerde sahneye çıktı; (1937'de) ve Looney Tunesun en çok ünlü oyuncusu, (1940). Bugs, Merrie Melodiesin rengiyle çoğu kez ortaya çıkmıştır ve Looney Tunesun ekibine resmi katılımı adlı gösterimdi. Schlesinger 1942'deki adlı çizgi filmin renk üretimi aşamasındaydı. Looney Tunesun, 1943'teki yönetmenliğini Frank Tashlin'in yaptığı siyah-beyaz renkteki final bölümü adlı çizgi filmdi. Warner'ın sadece renkli çizgi filmlerle köklü değişiminin esinlenmesi Merrie Melodiesın serisiydi. Bugs Bunny'nin tamamen uygun işlemede ortaya çıkması Avery/Clampett'in 1942'dekiCrazy Cruise çizgi filmiydi ve ayrıca 1943'teki adlı çizgi film 'in son çizgi filmiydi. Schlesinger, 1944'te Warner Bros.'a para vererek kendi çizgi film stüdyosunu alması merak uyandırdı.

Loonet Tunes serisi 1950'lerde çeşitli isimler ve formatlar altında ve şebekesinde düzgünce kısa halde gösterimi popülerliğini daha çok güçlendirdi. Bununla birlikte, sendikalanmış kısalardan beri hedefi çocukların izlemesi ve çünkü firmalar çocukların televizyonunu 1970'lerde sona erdirdi,Looney Tunes sayısız sahnesel kıslarını yayına çıkarıp devam ettirmeye hazırlanıyordu, ırksal düşünceler, kötü kelimeler, etnik ve ırksallıktan kişileşmiş örnekler, ve aşırı şiddet ortaya çıktı.

Looney Tunesun orjianl tiyatrosal serisi 1930-1969 arası gösterilmiştir (son kısa olan çizgi film Bob Mckimson'ın bir Merrie Melodie türüydü). 1960'ların ortası sırasında, kısaların yapımcısı 'dı sonra Warner Bros. onların animasyon stüdyosunu kapattı. Kısaların bilinen çağın gerçeğinde olduğu üzere onlar gelecek filmlerin biçimsel animasyon ve grafiklerininin siyah arka planının ve "The Merry-Go-Round Broke Down," versiyonun (düzenleyen ) ortak kararla limitini aldılar. ( 1967'de Warne Bros. ile birleşti, logolar modernleşti, tüm logoları ile tüm WB elemanları yenilendi, yeni tema müziği oluşturuldu.) Final kısaları belli ki küçük bütçeyle yapıldı ve karakterlerin anlatımının detaylarına ve bol manzaralarına karşılaşmalarına ucuz bakılmıştır. Tiyatrosal kısa animasyonlar 1987'ye kadar hareketsiz donuktu bu zamandan itibaren yeni kısalarda Looney Tunesin izleyicilere yeni bir üretim ortaya çıktı. üretildi ve o zamandan beri tiyatrolar için ara sıra gösterildi, genellikle desteksel bağlar ile Warner Bros.'un çeşitli aile filmleri üretildi. Bu sürede gösterilen birçok limitli tiyatrosallar için Akademi Ödülleri aday gösterildi, sadece beş tiyatrosal gösterim ile film aday gösterildi. Son yeni kısalar serisi böylece çoğu 2004'te üretimi bitti, son zamanlarda Looney Tunesun 1997'de adlı tiyatrosal gösterim ve adlı tiyatrosal film gösterildi.

1970'ler erken olduğundan 1990'larda, televizyon özel şovları ve birleştirilip uzun bir film üretildi, çoğunlukla merkezdeki Bugs Bunny ya da Duuffy Duck'tı, eski ve yeni ayak ölçüsü karışımı ile.

1976'da, Looney Tunes karakterleri lunapark işleri yolunda üretildiler onlar Marriott'un Büyük Amerika'nın ana parkı için maskot olmuşlardı (Gurnee, Noel Anne). Sonra Gunree parkta 'la para alıyordu, onlar hem de diğer Altı bayrak parklarındaki karakterlerin kullanım isteği hakkı vardı, onlar şu anda da bunu yapmaya devam ediyorlar.

1988'de, Looney Tunesun adlı bölümde birkaç karakter rolu ortaya çıktı. Daha çok işlenen Bugs Bunny, Daffy Duck, Yosemite Sam, Sylvester, ve Tweety. Bu sadece Looney Tunes karakterlerinin rakipleri ile geniş payda olmaları zamanıydı—özellikle Bugs Bunny ve 'nin gökten düşmeleriydi, ve Duffy Duck ile 'ın sıralı "Piano Düellosu"ydu.

1988'de, 'da tüm gösterilmeyen çizgi filmler Looney Tunes on Nickelodeon adlı çizgi film şovuyla 1999'a kadar gösterildi. Bu tarihte,Looney Tunes on Nickelodeon uzun gösterimli serisi 'da gösterilmedi.

1996'da , gerçek film ve animasyonla karıştırılmış uzun bir filmdi, oyuncular ve oyuncusu olarak gösterildi. Buna rağmen bu acayip konu ve karışım eleştiri aldı, film bir başkanın ofis kutusunda başarılıydı, hemen hemen neredeyse tek başına toplam 100,000,000$ almıştı, ve bir karakter ilk kez ortaya çıktı ismi .

2000'de, Warner Bros., Looney Tunes ve Merrie Melodies ın kütüpahanedeki hemcins Time Warner mallarının onlara özel olduğunu kararlaştırdı, özellikle . Biraz önceki kararda, Looney Tunes kısaları birkaç şebekede (kanalda) bir defa gösterilecek: Cartoon Network, Nickelodeon (Looney Tunes on Nickelodeon gösterilecek), ve ( gösterilecek). Son söylenilen iki kanal program özellikle uzun gösterilen serilerlerdir, ve Warner Bros.'un zor kararıyla iki şebekede de programlar iptal edilerek kaldırıldı. Bu ana gerekçe Looney Tunesun bugün televizyonlarda nadiren görmemize neden oldu.

2003'te, farklı uzun metrajlı filmler yayınlandı, bu zamanda orijinal kısa canlandırmaları geri alma girişimi oldu: canlı aksiyon/animasyon . Buna rağmen eleştiricilerden pozitif görece eleştirileri kazanıldı ve animasyon tarihçileri tarafından tartışıldı ve çizgi film karakterleri için ortaya çıkan uzun metrajlıların iyi fanları oldu, filmin gişesi hayal kırıklığına uğradı. putting the theatrical future of the Looney Tunes in limbo.

2006'da, yeni bir tane üretti, Looney Tunesun konulu ambalajlı filmi olan adında uzun metrajlı filmi Duufy Duck'ın Scrooge-esque altında mega-store'unda çalışan karakterlerin geniş dizilimidir. Film, 'ın ünlü kitabı dan taklittir.

günlerinden beri, Looney Tunes karakterleri uzun seviyeli sayısız video oyunlarında oldu, 1992'deki video oynunun aynı ismiyle bir tane video oyunları çıkmıştır. Bundan sonra 1999'da için tekrar tekrar düzenlendi: bu iyi bir satış değildi ve verimsiz eliştiriler alındı.

Looney Tunes karakterleri televizyon çevresinde daha başarılı oldu, orijinal olarak üretilen birkaç seri ortaya çıktı, (1991, oynayan ), (1995, oynayan , ve ), (2002, a benzerler), ve (2003, oynayan , and ). The Looney Tunes karakterleri, hem de serisinin yan ürünü olarak minyatürü oldu, oynayan öğretmenler ve danışmanlar çizgi film karakterlerinin genç neslidir, daha fazla nadiren gelen sonraki şovlar ve en sonlarıdır, , karakterlerin fütüristik versiyonudur, kanalında yayınlanmıştır bu en geniş fanbase'dır, buna rağmen şova, karakterlerin orijinal versiyonlarıyla ilgili izleyici ailelerden negatif eleştiriler aldı.

Buna rağmen, çizgi filmler nadiren mainstream TV'de görüldü, tiyatrosal canlandırma ekranlarına teşekkür edildi, ve DVD box setleri, Looney Tunes ve karakterlerinin bir bölümü Batı animasyonuna miras kaldı.

22 Ekim 2007'de, Looney Tunes ve Merrie Melodies çizgi filmleri ilk zaman için servisi yoluyla olarak kullanışlı oldu, bazılarınfa İspanya'da da dahil..

29 Şubat 2008'den - 18 Mayıs 2008'e kadar, çoğu insan eliylke yapılmış Looney Tunes, orijinal animasyon hücreleri & Konsept Çizmler'e dahil edildi, 'deki yerinde sergilendi, sadece kampüsünde. Tüm stüdyo dairelerinde sergilendi; Warnerlar, Younstown çevresinde yerlidirler.

Looney Tunes şu anda websitesinde gösteriliyor.. Looney Tunes, 'te geri döndü, "New Year's Day Looney Toonormous Marathon" adlı bir maratonla, fakat 11 ay sonra 15 Kasım 2009'da Tüm Cartoon NEtwork'e gelene kadar Cartoon Network ABD ya da Boomerang'da tekrar gösterilmedi. 2010'da, Looney Tunes Cartoon Network'ten sonra başka Yeni Yıl Maratonu geldi.

Nisan 2010'da, " "un prömiyeri sonraki yıl olduğunu bildirdi. 'dan geliyor ve yapımcı , konsept devretme Bugs ve Dufy "renkli komşular" la banliyo yerden taşınarak ve ağaçlardan ayrılmalarıdır buna Slyvester ve Tweety, Granny ve tabiki Yosemite Sam'de dahil. Film, "Merrie Melodies"a saygıyla 2 dakikalık açılacak, Looney Tunes kardeşler kısalarnda övgü almışardır, uzun metrajlı karakterler orijinal şarkılar söyleyecek. Hemde, Warner Bros'un seçimiyle serisi kısaları 3-D oalcak büyük ekran geri dönecek. Onlar şu anda ilki olan "Coyote Falls", la altı çalışma yapıyor, önceki film , 30 Temmuz 2010'da yayın için set yapılıyor.
1937–1946 arası, her Looney Tunes sonunda (ikisi hariç) davulu patlatıp gelir ve şunu söyler "He-he-he-hepsi bu kadar millet!"

ANLAŞMAZLIKLAR
Basmakalıp

Bir avuçluk Looney Tunes ve Merry Melodies, Warner Bros tarafından mevcut satışla Amerikan Televizyonlarında uzun yayınlanmamıştır, çünkü zencilere ırksal basmakalıptı, Yahudiler (özellikle çizgi filmden daha erken, aslında Warner Bros Yahudiydi)) , , mesela Japonlar (özellikle İkinci Dünya Savaşı sırasında ve gibi) Çinliler, ve son olarak bazı karakterler çizgi filme dahil edildi. Onbir çizgi film belirgin olarak siyah karakterlere basmakalıp metrajlıydı(ve Japon insanları hakkında bir takım şaka geçiyordu, and durumlarında olduğu gibi) dağıtım 1968 yılında terkedildi ve olarak bilindi. Halka dönen bazı çizgi filmler başarılı olmuştur; 1999'da tüm çizgi filmleri yasakland çünkü basmakalıp olduğu ileri sürüldü, fakat çünkü basmakalıplaştırma seviyesinde küçük şeylerle karşılaşıldı, İkinci Dünya Savaşı dönemi çizgi filmleri hem de rahatsız etmedi ve gençlerden Hızlı Gonzales'i severek hatırlarlar diyen birçok protesto yaptı, 2002'de tekrar yayın için mevcut kısalar yapıldı. Ek olarak çoğu adı çıkmış çizgi film, çoğu Warner çizgi filmleri kısacık içerir veya bazen uzun gaglardan ortaklık-sonrası ırk ve etnik klişeler içerir. Çizgi filmin yapımında zamanı ve ırksal ve etnik basmakalıplar içermeyi sesiyle açıklanarak her DVD başına reddi içeren satışa sunuldu, Modern gözüyle hakaret olarak düşünüldü, fakat kesilmemiş ve sansürsüz çizgi filmler DVD'dedir çünkü onlar olmadan düzenlenir ve bu nedenle çizgi filmlerde var olan basma kalıpla inkâr edilerek kötü olarak .

Goldberg'in bölüm 3'te konuşma sözlerine benzer, yazılı bir reddi, , ve setlerinde her bir DVD'de gösterilmeye başlandı:Çizgi filmler hakkında görmen için zamanlarını ürünleri vardı. Tasvir edilen etnik ve ırksal önyargıların bazı Amerikan toplumunda yaygındı. Bu tasvirler ardında yanlıştı ve bugünde yanlış. Aşağıdaki, bugünün toplumun Warner Bros görünümü temsil etmez iken, onlar lk yaratıldıkları gibi çizgi filmler sunuluyor, aksi halde bu önyargıların yapmak için hiç olmamış iddia aynı olacaktır.

ÖDÜLLER
için seçilen dört Lonney Tunes kısası:

 • (1957) 1992'de seçildi
 • (1953) 1999'da seçildi
 • (1938) 2000'de seçildi
 • (1955) 2003'te seçildi
En İyi Kısa Konulu Akademi Ödülleri (Animasyon):

 • (1947)
 • (1949)
 • (1955)
 • (1957)
 • (1958)
Akademi Ödülüne adaylar:

 • (1932)
 • (1939)
 • (1940)
 • (1941)
 • (1941)
 • (1943)
 • (1943)
 • (1944)
 • (1945)
 • (1946)
 • (1946)
 • (1949)
 • (1953)
 • (1954)
 • (1957)
 • (1959)
 • (1960)
 • (1960)
 • (1961)
 • (1962)
 • (1963)
TÜRKİYE'DEKİ YAYIN TARİHİ
Türkiye
 • (1968-1990)
 • (1990-1998)
 • (1998–2004)
 • (2004-2005)
 • (2005-2009)
 • (2009–devam ediyor...)
 • (2012-devam ediyor..)
 • minika(Pek yakında ancak Türkçe Tiglon DVD düblajla)

Kaynak : Vikipedi
KARAKTERLER


Kuruluş

İlk olarak yılında tarafından yaratılmıştır. İlk Filmi 'dır. O zamanlar adı Bugs Bunny değil, Happy Rabbit (Mutlu Tavşan)'dı.

Bugs Bunny ismi Kaldırımında
Ad değiştirme
yılına gelindiğinde isim Bugs Bunny olarak değiştirildi ve ilk resmi filmi olan (Vahşi Bir Tavşan) filmi yayınlandı. O zamandan sonra Bugs Bunny'nin popülerliği artmaya başladı.
yılları
Bugs Bunny popülerliği 1940'li yıllarda artmıştı. 'nın başlarında gibi tarafsız olan çizgi filmler 'e kadar bu özelliği korudu.Ülkenin savaşa girmesiyle , , ve eleştiren Çizgi Filmlerin en bilinen örneği 'dır.
Savaştan sonra gelişmeler
Savaşın ardından Bugs Bunny popülerliği devam etti. 1950'lerin sonunda çeşitli ödüller almaya başladı. yılında " " ile Oscar ödülü bile almıştır. kaldırımına yazdırmıştır. Ancak kuran ve yönetmen kişiler 1960'lı yılların başında popülerliğin başladığı yıllarda ayrılmasıyla veya ölmesiyle Çizgi filmler - arasında yapılamadı. Bugs Bunny popülerliği ise hâlâ devam ediyordu.
Geri dönüş
Bugs Bunny yılında vizyona tekrar girdi. Artık filmler tekrar yapılabiliyordu. Ancak 'lerde fazla çizgi film yapılmamıştı. Efekt ve teknolojinin etkisi ile 'larda ardı ardına uzun süren filmler yapıldı. En iyi örneği ile 'da gerçek hayatta yapılan 'dı.
Bugünlerde
Günümüzde sıklığı azalan filmler olmasına karşılık film süreleri 7 değil 90 dakikaya kadar çıktı. En son sürümü Yılında yapılmıştır. Bu filmin adı 'dır.
Özellikleri
Bugs Bunny tüm çocukların izleyeceği eğlenceli bir çizgi filmdir. yiyişi ve sivri zekası ve n'ası gidiyor canım demesi ile ünlüdür. Orijinali ise What's up, doc?dır. Bir temsil eder. Sevimli şirin bir tavşandır. Sevdikleri Spooky'i tuzağa düşürmek:setup the trap for spooky eat the carrot vb. 'de seslendirmektedir.
 


Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
  Konu Sahibi
DAFFY DUCK

Arsız Daffy veya Daffy Duck, (Ördek Daffy) 'un çizgi film dizileri olan Looney Tunes ve Merrie Melodies'deki bir çizgi film karakteridir. Daffy, 1930'lu yılların sonunda ve gibi geleneksel sade karakterlerin yerini almak için ortaya çıkan tatlı kaçık karakterlerinin yeni türünün ilkidir. Daffy, 'nin en iyi arkadaşı ve bazen de rakibi olarak bilinir.

Uygulama halinde arka. Neredeyse her uyarıcı erkek kardeşleri animatoru, Daffy'da onun kendi dönmesinin, birinde delice bir koruma görevlisi kısa olabilen karakteri eğdiğini koyar, ama başka bir tanede açgözlü bir gloryhound. Jones'in beraberce, bu ikisinin geniş kullanımını karakterin çok farklı uyarlamasına yaptığı Bob Clampett ve çıkış. Ve ayrıca 'te yayınlanıyordu.
TWEETY
Tweety, Warner Bros.'un Looney Tunes ve Merrie Melodies serilerinde yer alan bir kanarya. Looney Tunes'da her zaman kendisini yakalamaya çalışan Sylvester adlı bir kediyle birlikte rol alır.
Ancak Hector adlı köpek Sylvester'ı korkutur ya da kafasına şemsiyeyle vurur. Bu yüzden Slyvester hiçbir zaman amacına ulaşamaz. Ulaşsa bile hemen yakalanır. seslendirilmesi nedeniyle çoğunlukla dişi zannedilir ancak o bir erkektir. Tweety'nin çok sık söylediği "Bir kedi gördüm sanki" sözü kendisi kadar bilindik bir replik haline gelmiştir.
Karakter tarihi
Tweety, ilk kez tarafından yaratılmıştır. Tweety'nin ilk görünümü, 1942 yılındaki A Tale of Two Kitties adlı kısa filmdedir. O zaman Tweety yavru bir kuştu ve adı Orson 'du.

Sonradan , Tweety'yi yeniden yaratmıştır. O zamandan sonra Tweety, Freleng'in Sylvester'ı ile birlikte görünmeye başlamıştır.

1960 yılında yayınlanan Hyde and Go Tweet adlı bir bölümde Tweety, Dr. Hyde'ın Hyde Formula 'sının içine düşerek bir deve dönüşmüştür.

Ayrıca Tweety, Looney Tunes dışında birçok çizgi film ve filmde de yer almıştır.
 
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Ehh be ne yazmışın:D
 
KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Yosemite Sam Ve Bugs Bunny En Sevdiğim Ve Hayran Kaldıklarım :D
 


Üst Alt