asus zenpad C7.0 Z170CG telefon özelliği

Sponsorlu Bağlantılar

carlos77

carlos77

Üye
    Konu Sahibi
asus zenpad C7.0 Z170CG telefon özelliği
arkadaşlar asus zenpad C7.0 Z170CG modelli tabletime telefon özelliği olan bir rom arıyorum elinde olan yada nereden bulabileciğimi bilen bir arkadaş yardımcı olursa memnun olurum

waterback

waterback

Üye
Orjinal romu kur
Yoksa olmaz

djsalih91

djsalih91

Üye
aynı tablet bendede var bende arıyorum

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
İşte çözümü

merhaba7

Üye
Arkadaşlar asus global sitede orjinal rom var trdekilerin telefon özelliği pasifize edilmiştir orjinal romu yüklemek için sku yu tr den wv ye değiştirmek gerekir. googledan sku değiştirme yazabilirsiniz. Asus garantiyi online takip ettiği için tabletin sku sunu göreceğini düşünüyorum ben garanti durumunu etkileyebileceği için henüz yapmadım. Birde tr firmware içine asus caller ekleyebilen bir arkadaş olsa keşke ]Direkt sku değiştirmeden Asus caller yükleyebilen varmı play storeda bi program active ediyor ama pek güvenilir değil free calls gibi bi ismi vardı

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Azazel6767

Azazel6767

Üye
Hocam Merhaba Arastirdim Baya Lakin Sku Degistirmek Hakkinda Bilgi Zenfone Haricinde Yok. Konuyu Detaylandirman Mumkun Mu?

turkopol

Üye
arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek kimse yok mu? asus zenpad c7 için telefon özelliği olan rom için yardım edin lütfen. belki de üşendiğiniz için yardım etmediğiniz bu konu bizim için çok çok önemli. lütfen yardım edin..

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Arkadaşlar asus global sitede orjinal rom var trdekilerin telefon özelliği pasifize edilmiştir orjinal romu yüklemek için sku yu tr den wv ye değiştirmek gerekir. googledan sku değiştirme yazabilirsiniz. Asus garantiyi online takip ettiği için tabletin sku sunu göreceğini düşünüyorum ben garanti durumunu etkileyebileceği için henüz yapmadım. Birde tr firmware içine asus caller ekleyebilen bir arkadaş olsa keşke ]Direkt sku değiştirmeden Asus caller yükleyebilen varmı play storeda bi program active ediyor ama pek güvenilir değil free calls gibi bi ismi vardı
kernelden arama kodunu sildikleri için sku değişimi gerekli.
Hocam Merhaba Arastirdim Baya Lakin Sku Degistirmek Hakkinda Bilgi Zenfone Haricinde Yok. Konuyu Detaylandirman Mumkun Mu?
aynı yöntemle yapacaksın.
arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek kimse yok mu? asus zenpad c7 için telefon özelliği olan rom için yardım edin lütfen. belki de üşendiğiniz için yardım etmediğiniz bu konu bizim için çok çok önemli. lütfen yardım edin..
ben yeni edindim bu tableti şuanda, sanıyorum yapıp nasıl olduğunu yazarım buraya.
z170cg ve z7010 modelleri için iki farklı yazılım var biri ww kodlu, biri tr kodlu. ww kodlu olanların içerisinde arama özelliği mevcut ancak tr kodlu olanlarda değil. sku değişerek ww kodlu recover'i kurmanız gerekmekte.

merhaba7

Üye
bende garantiyi marantiyi boşverip root ve rom atıp skulayıp tableti telefona dönüştürmek istiyorum tabletlerde 8 gb hafıza olduğu halde bir kısmı sistem tarafından ayrıldı deyip hafıza dolu arızası veriyor. hepinizinki aynı değilmi arkadaşlar.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
bende garantiyi marantiyi boşverip root ve rom atıp skulayıp tableti telefona dönüştürmek istiyorum tabletlerde 8 gb hafıza olduğu halde bir kısmı sistem tarafından ayrıldı deyip hafıza dolu arızası veriyor. hepinizinki aynı değilmi arkadaşlar.
ayni durumda, n9 da bunun icin reparition yapiliyordu. uzun zamandir meego dan bu yana son kullanici takildigim icin bu islere yabanci kaldim. cozumunu yapabilirsen bizleri de bilgilendirirsen sevinirim.

saniyorum root atip direk ww romunu kurabiliriz. ben rootsuz bir sekilde kurmaya calistim ancak sku uyarisi aldim, tum dosyalari edindim bir bilgisayar buldugum an saniyorum root ile bu sorun ortadan kalkacak. root bootloaderi degistirdigi icin cihaz unlock olacak diye bir umudum var. olmadi xda'dan bir de unlock yontemlerini arayacagim.

birde @mcEnGin34 'e bir sozum var, ne var da şu iste abuk sabuk bir videoyu yukleyip insanlarin gereksiz bilgiye ulastiriyorsun anlayabilmis degilim, eger gercekten yaptiysan paylassan ne olurdu? her yere de birseyler yazmissin masallah internette bilgi arayan kisi direk seni buluyor. sen saniyormusun ki bu zamanda insanlar sana 70 lira verip sana alt tarafi ww romunu attiracaklar, 10 dakkalik isi yaptiracaklar. kendin rom yapsan, biseylere emek harcasan kabul ederdim ancak sifir emekle 2-3 yerden biseyler ogrenmekle "para kazanmak" veya "para kazanacagini sanmak..." bunu sana yaptiran insanin aklina sasarim dogrusu.

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
@Seglopsi gereksiz bir video paylaşımı yapmadım, İhtiyacı olan bana ulaşıp telefon özelliğini açtırıyor. Müşterilerimin aklına laf etmen hiç uygun değil, burada özür dilemem gerekir. Herkes her şeyi bilecek diye bir kaide yok, emek yok demişsiniz, siz bu iş için siz ne kadar emek harcayıp da sonuca ulaşabildiniz. Yazılım işini pek çoğu tek tuşa basarak halledebilirim zanneder, fakat işin arka planı zannettiğiniz kadar kolay olmuyor. Sağlıcakla kalın.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Arkadașlar, çözümü çok basit, ancak şunu bașta belirteyim "muhtemelen" cihaz garanti kapsamı dışında kalıyor.

Xda da root konusu var oraya bakın ve dosyaları indirin ,

adb fastboot ve intel android driverı kurun bilgisayarınıza. Asus'un sitesinden WW SKU'lu imaj dosyasını indirin ve SD Karta taşıyın. Daha sonra; root işlemini linkte anlatılan şekilde gerçekleştirin.

Girilecek kodlar orada yazıyor ancak sırasıyla tekrar yazayım;
Kod:
fastboot oem unlock
fastboot oem unlock confirm
fastboot getvar unlocked
fastboot boot "root dosyasının ismi.img" (tırnaklar yok)

Belki root etmeye bile gerek yoktur ancak ben rootlu kullanmayı tercih ettiğimden root ettim.

Ardından WW kodlu imaj yazılımını sd karttan bootloader üzerinden kurulumunu yapın. Kurulum bittikten sonra, wipe'ları yapın. Tableti açtıktan sonra telefon menüsü karşınızda. "10 gündür telefon özelliği aktif kullanıyorum."

Düșündüğünüzden çok çok basit ve kolay. Tüm ișlemler imajı indirme de dahil 14 dakikamı aldı.

Eğer halen yapamadım diyen olursa xda'daki konuyu iyi okusun derim. Boş bir vaktim olursa video çekip detaylı anlatım da yapacağım.
Ha birde hazır root etmişken cihazı overclock yapın işlemci hızını 1.1 GHz hızına yükseltin, intelin 1.1 GHz standart saat hızı verdiği işlemciyi 0.9 GHz de çalıştırmak hangi asus mühendisi/teknikeri'nin aklına gelmişse bu üstün fikrinden dolayı kendisini kutluyorum, kendisine nobel bilişim ödülü felan verilsin :@

normal hızına çıkarınca ısınma sorunu biraz daha azalıyor, bilginize..
eksik ve yanlış birşey varsa @mcEnGin34 düzeltsin, arkadaş nasıl olsa 70 liraya yapıyor-muş ;)

• Beğen
Tepkiler: erdem_sin
mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
@Seglopsi, sen forumda sadece yazı yazıyorsun. Müşterilerimden de özür dilemedin. Bana bu konuda kimse bir şey sormasın, Cihazım açılmıyor diye gelen birkaç müşterimde oldu. Bilinçsizce yarım yamalak anlatımla oraya bak buraya bak 14 dk çöz hikayeden başka bir şey değildir. Sağlıcakla kalın.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
@Seglopsi, sen forumda sadece yazı yazıyorsun. Müşterilerimden de özür dilemedin. Bana bu konuda kimse bir şey sormasın, Cihazım açılmıyor diye gelen birkaç müşterimde oldu. Bilinçsizce yarım yamalak anlatımla oraya bak buraya bak 14 dk çöz hikayeden başka bir şey değildir. Sağlıcakla kalın.

Cihazı açılmayan müşterilerini bana yönlendir, cihazlarını da kurtarayım. Ücretsiz olarak. Yarım yamalak bişey olduğu yok, 10 yıldır bu forumdayım, adam yeterince açıklama yaptığı için ekstra bişeyler yazma gereksinimi duymadım, verdiğim linkte gerekli dosyalar da mevcut.

İyice ayar ettiğin için, SKU'yu TR ye çevirip birde video olarak atacağım. Nasıl oluyormuş bakarsın. yarım mıymış, yamalak mıymış, kaç dakikaymış..

xxironarmxx

Üye
ciaza root atmadan ww güncellemesini kabul etmiyor bir de fastboot a geçtiğimde oem unlock dediğimde hata veriyor unknown comment diyor. Bir de bendeki cihazın z7010cg asus un global sitesinde böyle bir model yok diyor. Yardımcı olabilir misiniz

Son düzenleme:

mbmeva

Üye
Cihazı açılmayan müşterilerini bana yönlendir, cihazlarını da kurtarayım. Ücretsiz olarak. Yarım yamalak bişey olduğu yok, 10 yıldır bu forumdayım, adam yeterince açıklama yaptığı için ekstra bişeyler yazma gereksinimi duymadım, verdiğim linkte gerekli dosyalar da mevcut.

İyice ayar ettiğin için, SKU'yu TR ye çevirip birde video olarak atacağım. Nasıl oluyormuş bakarsın. yarım mıymış, yamalak mıymış, kaç dakikaymış..

KARDEŞİM DEDİKLERİNİ YAPTIM AMA NERDE YANLIŞ YAPTIM BİLMİYORUM CİHAZ ÇÖKTÜ YARDIMCI OLURMUSUN BANA LÜTFEN
@Seglopsi ustam yardımcı olacak yokmu

seyyah26

seyyah26

Üye
mac engin34 gibi kişiler bu işi ticarete dökmüş aynı kişiyi donamı haber formunda aynı rumuzla gördüm gene 70tl istiyordu!!! ayıp ya utanın!! ama bu forumlar ticaret yeri değil bedava bilgi paylaşım yeri... sen eservisler vs. gibi yerlere git!, onlarda yardım etmek yerine ustalara git diyorlar... yardımı sadece meslektaşlarına yapıyorlar!!!

hiç bilgim olmadığı halde paylaşımcı forumlar ve paylaşmayı sevenler sayesinde galaxy note 10.1(n8005) in telefon özelliğini açmıştım... engin gibilere kalsak tüm işlerde kölesi olup ona bol bol para kaptırıp format dahil tüm işleri paraylaa yapacaz... adamda forumlardan öğrendiklerini satıp para kazanacak oh ne ala!!

ama bu tabletten bende olsa gider yurt dışından bulur uygular işlemi beleşe yapardım!

mbmeva

Üye
mac engin34 gibi kişiler bu işi ticarete dökmüş aynı kişiyi donamı haber formunda aynı rumuzla gördüm gene 70tl istiyordu!!! ayıp ya utanın!! ama bu forumlar ticaret yeri değil bedava bilgi paylaşım yeri... sen eservisler vs. gibi yerlere git!, onlarda yardım etmek yerine ustalara git diyorlar... yardımı sadece meslektaşlarına yapıyorlar!!!

hiç bilgim olmadığı halde paylaşımcı forumlar ve paylaşmayı sevenler sayesinde galaxy note 10.1(n8005) in telefon özelliğini açmıştım... engin gibilere kalsak tüm işlerde kölesi olup ona bol bol para kaptırıp format dahil tüm işleri paraylaa yapacaz... adamda forumlardan öğrendiklerini satıp para kazanacak oh ne ala!!

ama bu tabletten bende olsa gider yurt dışından bulur uygular işlemi beleşe yapardım!
kardeşim doğru söylüyon yanlız hala bana yardımcı olan yoktur
cihaz bu komutları yemiyor bilgin varmı
fastboot oem unlock
fastboot getvar unlocked
yardımcı olsan
engin ustam tablet çöktü yardımcı olurmusunuz
ücret neyse verelim lütfen

Seglopsi

Seglopsi

Üye
tablet çöktü diyorsun da, işlemi doğru yaptın mı?

yaptığım şekli yazdım oraya xda daki linkdeki adamın root yaptığı gibi yapacaksın.

sonra kodları sırasıyla girip cihazı unlock edeceksin. peşine ww sürümlü sku'yu kuracaksın.
birde fastboot üzerinden tableti nasıl çökerttin o da ilginç, olmadı fastboot ile yazılımı yeniden kurmayı da dene. @mbmeva
eğer cihaz o komutları yemiyorsa driveri doğru kuramamışsın demektir. driverı kurduktan sonra aygıt yöneticisinde ayarlar var, verdiğim linkte mevcut.
ciaza root atmadan ww güncellemesini kabul etmiyor bir de fastboot a geçtiğimde oem unlock dediğimde hata veriyor unknown comment diyor. Bir de bendeki cihazın z7010cg asus un global sitesinde böyle bir model yok diyor. Yardımcı olabilir misiniz
z170cg için arayacaksın zaten z7010 modeli denilen model, z170cg'nin TR skulu sürümünden başka bişey değil.
cihazı brick yapan arkadaşlar varsa eğer;

ürünün tr imajını indirsinler

Kod:
fastboot flash recovery "img dosya yolu ve adı"

cihazı pc ye droidboot ekranında bağlayarak yukardaki kod ile normal kurulumu yapsınlar. sonradan tekrar yukarda anlattığım şekilde hata yapmadan denesinler.

Kod:
fastboot devices
fastboot oem unlock
fastboot getvar unlocked
fastboot oem asus-go
fastboot oem asus-go confirm
fastboot boot "root dosyası ismi ve yolu"

eğer halen yapamayan varsa yukardaki kodlardan sonra droidboot ekranında bağladıktan sonra unlock yapmayı ve WW imajını kurmayı denesin.