ASUS Zenfone 6 Kullanıcı Yorumları

Sponsorlu Bağlantılar

sorunlari

• Kullanılan toplam oy
    32
emreexxl

emreexxl

Üye
Ya illa manyetik şarj kablosu demedim :) Telefonu aldığımda taşınabilir hoparlör almayı düşünüyorum aux girişi olan veya bluetoothlu farketmez.Su geçirmez kılıflar var zenfone 6 için ama ilgimi çekmedi daha doğrusu su altında fotoğraf çekmek isteyeceğimi sanmıyorum :) Hani s pen gibi telefonda çizim yapmayı kolaylaştıracak bi kalemi yok mu bu cihazın ? Yada bunlara benzer şeyler ? Birde aliexpress ve ebay'de zenfone 6 için hoş tasarımlı kılıflar satılıyo düz değil de baskılı olanlar ilgimi çekiyo.Oralardan alışveriş yapmak için illa kredi kartı yada paypal ile mi ödeme yapmak gerekiyo ? Ayrıca güvenilir mi oradan başka bi cihaz aldığımda kutunun içinden salatalık çıkma ihtimali varmi :)

Exdkiller

Exdkiller

Üye
Ebay yabancı bi site olduğu için 1 ayı bulur gelmesi siparişinizin

emreexxl

emreexxl

Üye
Almaya daha iki üç ay var ama bu telefon beni şimdiden heyecanlandırdı :) Neyse artık cihaz geldikten sonra bakcaz bi çaresine olmadı bir ay beklenir o kılıf için :)

Exdkiller

Exdkiller

Üye
Özelden link yollarmısın bi bakmak istiyorum kılıfa :)

hasanbaglan1981

Üye
Hacı tahtakaleye git silikon kılıf kırılmaz cam vs herşey var

byAndroid

byAndroid

Üye
2-3 ay bekliceksen zenfone 2 daha mantıklı duruyor tabi f/p gelirse

PROEXSERT

PROEXSERT

Üye
    Konu Sahibi
Zenfone 2 düşuğünü gonderirler
zenfone 6 tida yaptiklari gibi
eğer f/p uygun olursa al iyi bir tellefon
eğer f/p uygun olursa al güzel bir telefon yinede düşük modelide olsa

emreexxl

emreexxl

Üye
@Exdkiller tamam kardeşim gönderiyorum linki
@hasanbaglan1981 Hocam Istanbula üç beş ayda bir gidiyorum yanılmıyosam Tahtakale Fatihdeydi yada oraya yakın bir yerde.Sınavlar bitince gidicem Istanbula biraz kafa dinlemeye.zaten cihazı da lys'den sonra alıcam.Gittiğimde orayada bi bakarım güzel kılıf yada aksesuar artık ne bulursam hoşuma gideni alırım
@byAndroid @PROEXSERT dediğim gibi hâlâ tam karar veremedim Gmd Elite(oyun performansı iyi olduğu için) Lg G3 Xperia Z2'yi de düşünüyorum ancak Zenfone 6 işimi görürse onlara vereceğim paraya Zenfone 6 alıp kalanı kendime saklamak gibi bi niyetim var :) Şimdilik yüzde 80 Zenfone 6'da karar kıldım.Ama sınavdan sonra kesin bi karar için yine burada olurum :) Ayrıca Zenfone 2'de o zamana kadar Türkiyeye gelirse seçeneklerin arasında o da yer alıcak :)

PROEXSERT

PROEXSERT

Üye
    Konu Sahibi
gmd elite iyi denilecek bir telefon ama fiyati performansindan fazla ama yakin bir ozellik gosteriyor
Lg G3 ve sony Z2 f/p iyi bir tellefon alina bilir performansi kadar fiyat belirlenmis haketmis bir performans butce yeterliyse bunlardan birini alrsin ama bu 2 telefondan sony z2 secerimim cokiyi sorunsuzc telefon yapiyorlar bence asus zenfone 2 gelirse f/p durumu geldiğinde belli olur buna birsey soyleyemeyeceğim

emreexxl

emreexxl

Üye
@PROEXSERT katılıyorum hocam zenfone 2 bi gelseydi o zaman herşey netleşirdi

PROEXSERT

PROEXSERT

Üye
    Konu Sahibi
yakin bir zamanda gelir her iki türüde gelirse iyi olur internete sizan teknk ozelliklerine bakarak iyi bir telefon görülüyor zenfone 5 ve 6 piyasada iyi bir ses getirdiği icin bu sefer performansi artirarak piyasaya surdu ama fiyati uygun olursa iyi olur baktigimda zenfone 6 almaktan vaz gecirecek bir telefon fiyati uygun olursa alina bilir bir telefon zenfone 6 daki bazi sorunlar gibi ondada olmasa iyi olur . telefon ciktiginda hemen almak uygundeğil eniyisi bekleyip sabredip allanlarla irtibat kurup konşup almak daha akillica geliyor bence . daha once soylemedim tam olarak bu kadar iyi telefon arasinda seçim yapmak zorlasiyor .beklersen zenfone serisinin telefonu ilgi gordugu icin cokcabuk satildigindan zenfone 2 serisi cok cabuk piyasaa sunulur .

emreexxl

emreexxl

Üye
Kardeşim şimdi netten fiyatlarına baktım.Lg G3 32 gb ve Sony Xperia Z2'nin fiyatları minimum 1400 tlden fazla..O kadar yada daha fazlasını verebilecek bütçem var ancak bu konuya daha önce yine yazmıştım o kadar parayı o telefonlara (lg sony vs) vereceğime ayni performansa sahip f/p telefona veririm kalan parayı da ben kullanırım.Böyle düşünüyorum.Ama gel gör ki marka takıntım var .s General mobile meizu falan hayatta kullanmam diyodum haa bunu telefonları kotulemek için değil sadece bilindik marka olmadıkları için söylüyorum...Benim telefondan isteğim şu hocam işlemcisi ve kullandığı grafik işlemcisi iyi olsun ki rahatça oyun oynayayım.Birde oyun oynarken yada nette takılıp aynı zamanda müzik dinlerken şarji 3 buçuk saatten fazla sürsün.GM Discovery elite'in işlemcisi ekran kartı iyi ve oyun oynarken de 3 saatten fazla sürüyo.Ne yapayım arkadaşlar marka takıntısını bırakıp da işimi gören hangisi ise ona mi yöneleyim harbiden kafam karışık ya :(

PROEXSERT

PROEXSERT

Üye
    Konu Sahibi
gmd elite telefonu iyi zenfone 6 da iyi bunlarin hepsini karşilar ekran buyuklugu sorun oluyorsa gmd elite alabilirsin
gmd 2 de oneririm f/p durumundan iyi bir telefon pil 2500 mah 5inc media tek 8 cekirdekli mali 450 441 ppi var yinede sende arartir gardas
gmd 2 balki yardimci olur
Genel Özellikler
Ağırlık
130 gram
Genişlik
69,1 mm
Yükseklik
140,4 mm
Kalınlık
7,9 mm
Şebeke frekansı
GSM850 - GSM900 - GSM1800 -
GSM1900
Bluetooth
Var
Sesle arama
Var
Ses kaydı
Var
Pil Miktarı
2.500 mAh
Bekleme süresi
270 saat
Konuşma süresi
18 saat
3G
Var
Wi-Fi
Var
HSDPA
Var
Renkler
Siyah, Beyaz
Uçuş modu
Var
Bluetooth versiyon
4.0 + Low Energy
Wi-Fi versiyonu
802.11 b/g/n
USB Desteği
Var
GPS/GLONASS
Var
Çift SIM kart desteği
Var
Donanım Özellikleri
Çipset
MediaTek MT6592T
İşlemci hızı ve türü
2,0 GHz ARM Cortex-A7
RAM
2 GB LPDDR2
Ekran Kartı
700 MHz ARM Mali-450MP4
İşlemci sayısı
Sekiz
Sensörler
İvme ölçer, yakınlık sensörü,
jiroskop, ışık sensörü, pusula
Ekran Özellikleri
Renk Sayısı
16777216
Ekran Boyutları
5,0 inç
Ekran Çözünürlüğü
1080 x 1920 px
Dokunmatik ekran
Var
Ekstra ekran özellikleri
IPS LCD ekran,
441 ppi piksel yoğunluğu,
Corning Gorilla Glass 3 dayanıklı
cam
Kapasitif Ekran
Var
Çoklu Dokunmatik
Var
Hafıza Özellikleri
Telefon Hafızası
16 GB
Kamera Özellikleri
Çözünürlük
13 MP
Dijital Zoom
8x
Flaş
Var
İkinci kamera özellikleri
5 MP
Ekstra kamera özellikleri
Otomatik, dokunarak odaklanma,
Coğrafi etiketleme,
Panorama, HDR çekim modu,
Yüz Güzelliği işleviyle kaliteli
özçekim desteği
Video Kayıt
Full HD 1080p
Yazılım Özellikleri
Senkronizasyon
Var
İşletim sistemi
Android
İşletim Sistemi versiyonu
Android 4.4 KitKat
Tema desteği
Var
Kullanıcı Arayüzü
General Mobile Discovery
Çoklumedya Özellikleri
MP3 çalar
Var
Dahili kamera
Var
Video Çekebilme
Var
Video Oynatabilme
Var
Ön kamera
Var
Görüntülü görüşme
Var
DLNA
Var
Internet Özellikleri
HTML tarayıcı
Var
UMTS
Var
E-posta okuyucu
Var
EDGE
Var
Ekstra internet özellikleri
HSDPA ile 42 Mbps mobil veri
indirme hızı
Anında mesajlaşma
Var
Wi-Fi Hotspot
Var
Wi-Fi Direct
Var
Aksesuarlar
Şarj Aleti
Var
Data Kablosu
Var
Stereo Kulaklık

bu siteden karsilastirma yapa bilirsin gardas yardimci olur
bu sitede iyi

yinede bir bak burasi daha iyi ayrintili

emreexxl

emreexxl

Üye
tamam saol kardeşim de asıl derdimi anlatamadım heralde :)

Exdkiller

Exdkiller

Üye
G2 al geç kardeşim :thumbup::thumbup:

emreexxl

emreexxl

Üye
@Exdkiller Benim için önemli olan oyun performansı kardeşim :) hem markası düzgün olacak hem oyun performansı iyi olacak önceliğim bu :) ama g2de 2gb ram var onun dışında işlemci modeli hızı ve ekran kartı aynıydı hatırladığım kadarı ile.ancak gmd elite de 3 gb ram ve +1 gb video ram var yani şu an için gmd elite daha iyi oyun performansı veriyo teoride.arkadaşımın gmd elite'inde oyun oynadığımda gayet akıcı ve grafikleri iyiydi ne yapayım risk alıp onu mu alsam oyun için :)

Exdkiller

Exdkiller

Üye
Emin ol g2 elite den çok daha iyi sence 2500 mah batarya dayanacak mı o telefona ?
Durup burda seninle tartışacak değilim ben fikrimi söyledim sana kalmış.
Birde markası düzgün olacak demişsin sence general mobile mı daha çok tercih edilir lg mi ? :)

emreexxl

emreexxl

Üye
Yok tartışma niyetinde değilim kardeşim :) Kafa karışıklığını gidermek için buradaki arkadaşların fikirlerini almak istedim ancak yanlış anlaşıldım..Evet marka takıntım var ve ben de biliyorum Gmd'nin marka anlamında Lg'nin yanına bile yaklaşamayacagini.o konuda ikimizde hem fikiriz.Ayrıca 2500 mah ile 3 saati bulur gmd elite.lg g2nin daha fazla mah kapasitesi var ancak çoğu insan şarjinin az gittiğini söylesede onlara pek kulak asmiyorum gmd elite den çok gidiyodur.
Bana göre de lg g2, gmd elite den iyi ancak kafami karıştıran şey sadece şu nokta var arkadaşım : Gmd Elite 3 gb ram + 1 gb video ram..Lg g2 ise 2 gb ram.Bu durum elite'in oyun performansıni daha iyi yaparmı..Onun dışında cihazın ikisi de snapdragon 800 işlemciyi ve 2.2 gHz işlemci hızını ve adreno 330 grafik işlemcisini kullanıyor..ayni işlemci ve grafik işlemciyi kullanmaları insanın tercih yapmasını zorlaştırıyo ancak elite'nin +1gb video ram ve 3 gb ram olması oyun konusunda ne kadar etki eder
Şunu da belirteyim sınava çalış çalış oyuna aç kaldım resmen :) sınavdan sonra bir ps4 + telefon alicam şu saatten sonra telefondan tek beklentim oyun konusunda sıkıntı yaşatmasin.evden uzak bir yere gittiğimde telefondan san andreas modern combat falan yada yeni çıkan oyunları oynamak istiyorum.Markası ister gmd olsun ister meizu olsun farketmez :) sadece oyun konusunda sıkıntı çıkarmasın sadece oyun + netde takılmak için alicam

byAndroid

byAndroid

Üye
Dediğin cihazlar seni karşılar ama lg g2 de oyun oynarken ısınıyor ya ekranda sararma olabiliyormuş öyle sorun yaşayanlar mevcut kimiside en az çerçeveye sahip olduğu için parçaları çok yakın o yüzden böyle sorunlar olabilir diyorlar

emreexxl

emreexxl

Üye
lg'nin servisi değişme falan yapmıyo mu ekran sarardıgında ? Bildiğim kadari ile cihazı değişim yapıyo lg..ayrıca mersinde lgnin ana servisinin sahibi kuzenim :) artık lg alırsam ona söylerim bişeyler yapar :)

Üst Alt