ASUS Zenfone 6 Kullanıcı Yorumları

Sponsorlu Bağlantılar

sorunlari

• Kullanılan toplam oy
    32
PROEXSERT

PROEXSERT

Üye
    Konu Sahibi
ASUS Zenfone 6 Kullanıcı Yorumları
Asus Zenfone 6 kullanan varsa nasil bir telefon arzali mi? arzalari neler?
yorumlarsaniz.
Yapamadiğiniz bir şey varsa yardimci olmaya çalisiriz...

Asus Zenfone 6 Genel Özellikler

Ağırlık
196 gram
Genişlik
84,3 mm
Yükseklik
166,9 mm
Kalınlık
9,9 mm
Şebeke frekansı
GSM850 - GSM900 - GSM1800 -
GSM1900
Bluetooth
Var
Sesle arama
Var
Ses kaydı
Var
Pil Miktarı
3.300 mAh
Bekleme süresi
398 saat
Konuşma süresi
28 saat
3G
Var
Wi-Fi
Var
HSDPA
Var
Renkler
Siyah, Beyaz, Kırmızı, Mavi, Altın
Uçuş modu
Var
Bluetooth versiyon
4.0 + Low Energy
Wi-Fi versiyonu
802.11 b/g/n
USB Desteği
Var
GPS/GLONASS
Var
Çift SIM kart desteği
Var, Micro-SIM
Donanım Özellikleri
Çipset
Intel Clover Trail+ Atom Z2580
İşlemci hızı ve türü
1.6 GHz Saltwell x86
RAM
2 GB LPDDR2
Ekran Kartı
533 MHz PowerVR SGX544MP2
İşlemci sayısı
Çift
Sensörler
İvme ölçer, yakınlık sensörü,
jiroskop, pusula
Ekran Özellikleri
Renk Sayısı
16777216
Ekran Boyutları
6,0 inç
Ekran Çözünürlüğü
720 x 1280 px
Dokunmatik ekran
Var
Ekstra ekran özellikleri
IPS LCD ekran,
245 ppi piksel yoğunluğu
Kapasitif Ekran
Var
Çoklu Dokunmatik
Var
Hafıza Özellikleri
Telefon Hafızası
16/32 GB
Harici Hafıza Yuvası
Var
Harici Hafıza Kartı Tipi
microSD
Maksimum Hafıza Kartı Boyutu
64 GB
Kamera Özellikleri
Çözünürlük
13 MP
Flaş
Var
İkinci kamera özellikleri
2 MP
Ekstra kamera özellikleri
Otomatik odaklanma,
Coğrafi etiketleme,
LED flaş,
PixelMaster teknolojisiyle düşük
ışıkta yüksek çekim performansı
Video Kayıt
Full HD 1080p
Yazılım Özellikleri
İşletim sistemi
Android
İşletim Sistemi versiyonu
Android 4.3 Jelly Bean
Tema desteği
Var
Kullanıcı Arayüzü
ASUS ZenUI
Çoklumedya Özellikleri
MMS
Var
Java desteği
Var
MP3 çalar
Var
Radyo çalar
Yok
Dahili kamera
Var
Video Çekebilme
Var
Video Oynatabilme
Var
Ön kamera
Var
Görüntülü görüşme
Var
DLNA
Var
Internet Özellikleri
HTML tarayıcı
Var
E-posta okuyucu
Var
EDGE
Var
Ekstra internet özellikleri
HSDPA 42,2 Mbps indirme, HSUPA
5,76 Mbps yükleme hızı
Anında mesajlaşma
Var
Wi-Fi Hotspot
Var
Wi-Fi Direct
Var
Aksesuarlar
Şarj Aleti
Var
Data Kablosu
Var
Stereo Kulaklık
Var

Son düzenleme:

byAndroid

byAndroid

Üye
Fiyatına göre iyi öyle söyleyim

emreexxl

emreexxl

Üye
Şu forumda ne insanlar var ya :)

KayraBey

KayraBey

Üye
Nasıl bir telefon? Arızalı mı?

10 puan 10 puan 10 puan :p

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Sanırım telefonun en iyi özelliklerinden biri, intel işlemci kullandığı için neredeyse hiç ısınmıyormuş.

byAndroid

byAndroid

Üye
Yalan o ısınıyor tabikide kapaklı kılıf kalın olduğu halde ısı farkedilebilir derecede

avcitalip

avcitalip

Üye
Isınmasına ısınıyor her telefon gibi,ama bunu kötü bir yanı olarak saymam.Kötü yanlarına gelirsek ;

1-)Ekran yanakları çok kalın
2-)İşlemcinin 800MHZ'in altına düşmeme sorunu mevcut(pili yiyor)
3-)Şarjı az gidiyor,elinde clash of clans oynasan bile yarım günü zor görürsün.Tam gün=Az kullanım
4-)ekranı 1080p değil ve parlaklığı biraz az gibi ama başarılı bir ekranı var
5-)Kulaklık çıkışı Sony'lerdeki gibi yapılmış,kulaklıkla müzik kontrolü mevcut değil ama mikrofon var.
6-)kamerası pek başarılı değil

Sonuç olarak 800 lira verilir bir cihaz mı ? bana sorarsan hayır,git 100TL daha ver galaxy s4 al çok daha mantıklı,yada farklı cihazlara yönel.
Ha illa bunu almak isterim dersen alabilirsin tabi ki,bende ZenFone 5 var o f/p kralı fakat ZenFone 6 bence değil çünkü ZenFone 5'i ben 650 TL'ye aldım 650TL'ye daha iyisi yok.

• Beğen
Tepkiler: Dede
emreexxl

emreexxl

Üye
avcıtalip
1) Ekran yanaklarından kastın çerçevesi galiba.Çok kalın değil olması gerektiği gibi.Çerçeveler daha da ince olabilirdi ancak göze çok batmıyo.
2) Işlemci 800 mHz altına düşmüyor mu bunu bilmiyorum ancak eğer öyleyse bu dediğin gibi eksi bir özellik.
3) Şarjı 3300 mAh (miliamper ) ve çoğu telefonla başa baş gidiyo şarj süresi.Bazılarından çok gittiği de oluyo şöyle ki benim amcam Lg g3 kullanmakta ve bir günu bazen zor çıkardığı oluyor normal kullanımda.
4) Ekran 1080p değil ama 720p.Parlaklığı ve kontrast oranı fena değil bu fiyata bir f/p telefonu için.Seninde söylediğin gibi bu fiyata göre başarılı sayılabilecek bir ekranı var.
5) Kulaklık çıkışı Sonylerdeki gibi derken neyi kastettin ?
6) Ben kamerasını gayet iyi buldum.Diğer telefonlarla kıyaslamaya girmiyicem sonuçta bu bir fiyat/performans telefonu ve fiyatına göre bana iyi geldi.Kaliteli denecek çekimler yapabiliyo.

Ayrıca bu telefon 799 lira.Ve sende demişsinki üstüne 100 lira koy Galaxy S4 al..900 liraya sıfır Galaxy S4 vardi da bizmi görmedik :) şu an teknosa fiyatı 16 gb modeli için 1249 lira.
link :

• Beğen
Tepkiler: Ultraslan8 ve zaferozkan
Exdkiller

Exdkiller

Üye
2.parti üretimlerde ekran da dokunmatik sorunu var sen ekrana dokundukça kendi kendine başka yerlere basıyor 2-3 sn lik bir durum ama çok sinir bozucu.Bu sebepten servise gönderiyorsun yapmadan düzelttik diye gönderiyorlar ama sorun giderilmiyor.

emreexxl

emreexxl

Üye
Arkadaşım eğer darbe sonucu telefon o hale gelmediyse o söylediğin sorun fabrika çıkışlı olan bişey.Yani sadece Asusta olan bi sorun değil.O sorunu bütün "asus zenfone"lara mal etmek akla aykırı birşey olurdu.Bu sorun benim çevremde gördüğüm kadarıyla Gmd'den tut Iphonelara kadar giden birşey.Yani demek istediğim bütün cihazlarda olabilecek bir sıkıntı.
Bir şikayet sitesinden örnek verecek olursam :

"arkadaşlar haziran 2011 de
vodafone'dan aldığım iphone-4 cihazımın
üst kısmı dokunmatiği BAZEN kendi
kendine çalışıyor.Şöyle ki; mesajlara giriyorum üst kısımdaki
''DÜZENLE'' ve ''kalem işareti'' ne
sanki ardarda elinizle basıyormus
mesajları silmeye ve ya yeni mesaj
oluşturmaya çalışıyor arama ekranında ''KLAVYE'' açıp
bazen beklediğimde aranacak
numaraların göründüğü üst kısımda
kendi kendine ''KOPYALA/YAPIŞTIR''
ikonu çıkıyor menü de beklerken menüler arası
kendi kendine geçiyor böyle ekran
titriyor yani bi 1.menü bi 2. menü git
gel yapıyor vs. vs. telefonu 3 kez TELESERVİCE'e
gönderdim hep format atıp
gönderdiler. benim gözlemlediğim telefon bunları
yazın nerdeyse sürekli yaparken bu
kış günlerinde daha nadir yapıyor.
( yazın sürekli iken şimdi günde 7-8
defa oluyor ve tuş kilidini kapatıp
açınca 1-2 dk normal kullanabiliyorum) birde itunnes la format atınca
telefona ( tuşlarla resetleme değil )
4-5 gün normal kullanıyorum.ama
sonradan yine başlıyor zaten
TELESERVİCE dende hep o yüzden
dönüyor :(( sizce ne yapmayalıyım sorun nerden kaynaklanıyor
olabilir ???
Tabi bu durumda insan biraz şüpheleniyo.Akılda soru işareti kalıyo ve hangi cihazın servisi ilgiliyse işini iyi yapıyosa böyle sorunlarda sıkıntı çıkarmıyosa vs. insanlar o cihaza yöneliyo.Bu durumda haklılar da zaten.

byAndroid

byAndroid

Üye
3300 maha aldanmayın ekran süresi 4:30 saati geçmiyor

• Beğen
Tepkiler: Exdkiller
emreexxl

emreexxl

Üye
Yok tabiki bataryanın mAh boyutuna aldandığım yok.Ayni telefonu arkadaşım kullanıyo ordan gördüğüm kadarıyla ekran parlaklığı sondayken ve ses de sona yakın yerdeyken 4 saatden fazla işlemciyi ve gpuyu zorlayan oyunlarla test ettik.

RaDLoFF74

RaDLoFF74

Üye
Kardeş bende zen 6 var telefondan çok memnunum.

1. Şarjı az gitmiyor. Telefonu telefon gibi kullanırsan bir günden fazla gider. clash of clans gibi bi kaç oyun oynuyorum internete falan da giriyorum bana bir günden fazla gidiyor.

2.Ekran kalitesi kötü diyorlar ne alaka? adam sana diyor zaten 720p diye bizim millet de daha iyisini bekliyor. ekranı gayet iyi.

3. Dokunmatik sorunu bende var. Araştırmalarıma göre telefonla alakalı değil yazılımsal bir sorun. Büyük ihtimalle lollipopla gideceğini düşünüyorum.
4. Hiç bir oyunda takıldığını kastığını görmedim en kaliteli oyunlarda bile.

5. Kamera CarlZeiss olmadığı için doğal olarak biraz kalite düşüyor.

Tek olumsuz yanı hoparlör sesi az gürültülü ortamda telefonun çaldığını duymak sıkıntı oluyor.

avcitalip

avcitalip

Üye
avcıtalip
1) Ekran yanaklarından kastın çerçevesi galiba.Çok kalın değil olması gerektiği gibi.Çerçeveler daha da ince olabilirdi ancak göze çok batmıyo.
2) Işlemci 800 mHz altına düşmüyor mu bunu bilmiyorum ancak eğer öyleyse bu dediğin gibi eksi bir özellik.
3) Şarjı 3300 mAh (miliamper ) ve çoğu telefonla başa baş gidiyo şarj süresi.Bazılarından çok gittiği de oluyo şöyle ki benim amcam Lg g3 kullanmakta ve bir günu bazen zor çıkardığı oluyor normal kullanımda.
4) Ekran 1080p değil ama 720p.Parlaklığı ve kontrast oranı fena değil bu fiyata bir f/p telefonu için.Seninde söylediğin gibi bu fiyata göre başarılı sayılabilecek bir ekranı var.
6) Ben kamerasını gayet iyi buldum.Diğer telefonlarla kıyaslamaya girmiyicem sonuçta bu bir fiyat/performans telefonu ve fiyatına göre bana iyi geldi.Kaliteli denecek çekimler yapabiliyo.

Ayrıca bu telefon 799 lira.Ve sende demişsinki üstüne 100 lira koy Galaxy S4 al..900 liraya sıfır Galaxy S4 vardi da bizmi görmedik :) şu an teknosa fiyatı 16 gb modeli için 1249 lira.
link :

Öncelikle sana şunu göstereyim ;

Bugün A101'de satışa çıkıyor,isterse 1-2 saat içinde gidip elini çabuk tutup alabilir(yoksa tükenir).Sonra isterse internetten çeşitli sitelere de hemen hemen aynı fiyata alması mümkün. + 2.elini 600 liraya ben almıştım ama problemli çıktıydı ki 2.el piyasası 700 TL civarında...

avcitalip

Cevap ; Ekran çerçevesini kastediyorum,nasıl kalın değil bardak altı gibi!

Cevap ; aynen,deepsleep'te dahi 800mhz'in altında görülmüyor,bu şarjı etkileyen faktörlerden birisi.root atıp kendim düşürmeyi düşünmüyor değilim.

Cevap ; G3'ü bilemiyorum G3'le kıyaslama onda 2K ekran vs. var,G2 ile kıyaslarsan G2'nin çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Cevap ; ekran 720p olmasına rağmen pixelleri bir s3 teki gibi sayılmıyor,ve aynen f/p dengesinde bir ekran.

cevap ; müzikte ses yükseltip azaltamıyorsun + yanında başka kulaklık takarsan(g2 kulaklığı kullanıyorum) telefon google now'ı açmak için can atıyor müziğin sürekli yarıda kesiliyor bunun ise tek çaresi google now'ı silmek ki ileride başka bir program gelirse işimiz var.Kutudan çıkan kulaklık ise 5 para etmez zaten...

cevap ; değil hocam,dışarıdan bakınca öyle fakat detaya girmeyeceksin,belki eski bir note 3 kullanıcısı olarak çok abartıyorum ama kamera yine f/p dengesinde denilebilir.

link :

cevap ; en yukarıda belirttim,S4 çok daha iyi bence.Bizim bir arkadaş ZenFone 5'i bana sat diyor belki satar S4 bakarım tekrar...(ekran hariç note 3 ü pek aratmıyordu)
Kardeş bende zen 6 var telefondan çok memnunum.

1. Şarjı az gitmiyor. Telefonu telefon gibi kullanırsan bir günden fazla gider. clash of clans gibi bi kaç oyun oynuyorum internete falan da giriyorum bana bir günden fazla gidiyor.

2.Ekran kalitesi kötü diyorlar ne alaka? adam sana diyor zaten 720p diye bizim millet de daha iyisini bekliyor. ekranı gayet iyi.

3. Dokunmatik sorunu bende var. Araştırmalarıma göre telefonla alakalı değil yazılımsal bir sorun. Büyük ihtimalle lollipopla gideceğini düşünüyorum.
4. Hiç bir oyunda takıldığını kastığını görmedim en kaliteli oyunlarda bile.

5. Kamera CarlZeiss olmadığı için doğal olarak biraz kalite düşüyor.

Tek olumsuz yanı hoparlör sesi az gürültülü ortamda telefonun çaldığını duymak sıkıntı oluyor.

ZenFone 5'te Clash of clans oynandığında makine birer birer şarj yüzdesi düşürüyor,note 3 lte bile san andreasta o kadar içmiyor...

kamera illa carlzeiss olmasına gerek yok,kaliteli sensörlerde mevcut carlzeiss olmayan.(örn samsung)

hoparlör dediğin gibi evet,onu atlamşım,ama benim için pek fark etmiyor o açıkçası

oyunda takıldığını kastığını bende görmedim,san andreas vs. açıyor ki zaten gpu'ı 720p için gayet yeterli

RaDLoFF74

RaDLoFF74

Üye
bende olmuyor dediğin şarj sorunu bir ara iki günden bile fazla gitti şarj süresi :D

emreexxl

emreexxl

Üye
Arkadaşım :
1) Ekran çerçevesi dediğim gibi daha da ince olabilirdi ancak bu haliyle bile göze "fazla" batmıyor.
Şu fotoğrafı incele

Soldaki Asus Zenfone 6 , sağdaki Zenfone 5.
Dediğim gibi çerçeve göze çok batmıyor.Senin tabirinle "bardak altı" derken çerçeveyle ne alakası var ? Söylediğin şey telefonun kalınlığı ile ilgili.Sanırım sen kalınlığını demek istedin.Ve haklısın telefon bardak altı gibi biraz kalın.Bataryanın büyük olması telefonun kalın olmasıni büyük ölçüde etkiliyor ki kalın olması da bence eksi bir özellik.
2) Bu olay dediğin gibiyse şarji etkileyen en önemli faktör.Ki bu konuda yalan söyleyeceğini yada diğer fanboylar gibi telefonu kotulemeye çalıştığını düşünmüyorum dediğinin doğru olduğunu varsayıyorum ancak bunu bende araştırıcam bu olayı kafama taktım :)
3) Haklısın G3te 2k ekran olduğunu biliyorum ancak onu örnek olarak verdim kıyaslama gibi bir niyetim yok.Ancak şunu söyleyebilirim şarjı çoğu telefonla başa baş gidiyor.
4) Dediğim gibi Zenfone 6'nın 6inch HD ekranı var (1280x720) ve 245 ppi değeri var..Galaxy S3'ün ise 4.8inch HD ekranı var (1280x720) ve 306 ppi değeri var.Dediğin doğru pixel değeri olarak Galaxy S3 önde ancak şöyle bir durum var S3 4.8 inch ve Zenfone 6 ise 6 inch bu yüzden pixel değeri ekranı büyüdüğü için düşüyor.Pixel değeri artırılmak istenseydi telefonun fiyatı artardı.
5) Bu sorunun Sonyde de olduğunu bilmiyordum.Dediğin gibi can sıkıcı bir durum.
6) Bu telefonu arkadaşım kullandığı için test etme imkanım oldu.kamerasının kalitesini diğer telefonlarla karşılaştırmak gibi birşey yapmıyıcam ancak fiyat performans olarak değerlendirdiğim için bu fiyata bu performans ideal bana göre.Yani sadece telefonun özelliklerine bakıp da konuşmuyorum.

Kardeşim ben Malatya Merkezde oturuyorum.Galaxy S4ün sıfırını Teknosa Vatan Bilgisayar gibi teknoloji marketlerinde minimum 1100 lira gördüm.O yüzden S4ün 900 liraya satılacağını tahmin etmedim.Zaten ikinci el muhabbetine girmiyicem bi cihazı ikinci el almak bana mantıklı gelmiyor.Ama A101de o fiyata satıldığını görünce şaşırdım.Tabiki S4 daha iyi ancak telefon alacaklar ellerini çabuk tutup bu fırsatı kaçırmasınlar.

Son düzenleme:
avcitalip

avcitalip

Üye
bende olmuyor dediğin şarj sorunu bir ara iki günden bile fazla gitti şarj süresi :D

ZenFone 6'da pil yönetimi daha iyi diyebiliriz o zaman :) sabah 08:35 gibi şarjdan çektim aktif olarak kullandım diyemem max. 6-7 kez clash of clansa girip saldırı yaptım yolda müzik dinledim şarjım şu anda bitti.Ama sorunun kaynağı clash of clans,abartılı güç tüketiyor,gta sa ile aynı desem yalan olmaz :)
1
Arkadaşım :
1) Ekran çerçevesi dediğim gibi daha da ince olabilirdi ancak bu haliyle bile göze "fazla" batmıyor.
Şu fotoğrafı incele

Soldaki Asus Zenfone 6 , sağdaki Zenfone 5.
Dediğim gibi çerçeve göze çok batmıyor.Senin tabirinle "bardak altı" derken çerçeveyle ne alakası var ? Söylediğin şey telefonun kalınlığı ile ilgili.Sanırım sen kalınlığını demek istedin.Ve haklısın telefon bardak altı gibi biraz kalın.Bataryanın büyük olması telefonun kalın olmasıni büyük ölçüde etkiliyor ki kalın olması da bence eksi bir özellik.
2) Bu olay dediğin gibiyse şarji etkileyen en önemli faktör.Ki bu konuda yalan söyleyeceğini yada diğer fanboylar gibi telefonu kotulemeye çalıştığını düşünmüyorum dediğinin doğru olduğunu varsayıyorum ancak bunu bende araştırıcam bu olayı kafama taktım :)
3) Haklısın G3te 2k ekran olduğunu biliyorum ancak onu örnek olarak verdim kıyaslama gibi bir niyetim yok.Ancak şunu söyleyebilirim şarjı çoğu telefonla başa baş gidiyor.
4) Dediğim gibi Zenfone 6'nın 6inch HD ekranı var (1280x720) ve 245 ppi değeri var..Galaxy S3'ün ise 4.8inch HD ekranı var (1280x720) ve 306 ppi değeri var.Dediğin doğru pixel değeri olarak Galaxy S3 önde ancak şöyle bir durum var S3 4.8 inch ve Zenfone 6 ise 6 inch bu yüzden pixel değeri ekranı büyüdüğü için düşüyor.Pixel değeri artırılmak istenseydi telefonun fiyatı artardı.
5) Bu sorunun Sonyde de olduğunu bilmiyordum.Dediğin gibi can sıkıcı bir durum.
6) Bu telefonu arkadaşım kullandığı için test etme imkanım oldu.kamerasının kalitesini diğer telefonlarla karşılaştırmak gibi birşey yapmıyıcam ancak fiyat performans olarak değerlendirdiğim için bu fiyata bu performans ideal bana göre.Yani sadece telefonun özelliklerine bakıp da konuşmuyorum.

Kardeşim ben Malatya Merkezde oturuyorum.Galaxy S4ün sıfırını Teknosa Vatan Bilgisayar gibi teknoloji marketlerinde minimum 1100 lira gördüm.O yüzden S4ün 900 liraya satılacağını tahmin etmedim.Zaten ikinci el muhabbetine girmiyicem bi cihazı ikinci el almak bana mantıklı gelmiyor.Ama A101de o fiyata satıldığını görünce şaşırdım.Tabiki S4 daha iyi ancak telefon alacaklar ellerini çabuk tutup bu fırsatı kaçırmasınlar.

1-) Bence batıyor arkadaş,çok kalın cidden.Bardak altı derken yatay olarak çerçeveyi düşündüm.telefonun kenarlarını kastettim.Ha şu var düşünce hiç birşey olmuyor birkaç sağlam düşüş yaptı gece elimde uyuyup rüyamda onu taş niyetine istemsizce fırlattım bir keresinde hiç birşey olmadı.

2-) beni asla fanboyluk ile yan yana koyma ben gerçekleri söylüyorum,fanboy olsam imzamda 2 tane asus cihazı var bunların fanlığını yapardım dimi ? bilgisayar güzel bak mesela GTX850M var i5-4200H var birde geçen rami 12GB yaptım süper oldu ama telefonda bahsettiğim problemler var.bilgisayar f/p cihazı ZenFone 5 te öyle ama ZenFone 6 biraz pahalı bence.

3-) şarj konusunda ZenFone 6'yı bilemiyorum arada 1.000mAh fark var,ekranların tüketimleri çok fark etmiyorsa bataryanın büyük olması ZenFone 6'nın şarj problemi olmamasını sağlar.

4-) ben pixel yoğunluğundan çok pixel dizilimine değinmek istedim,ZenFone 5 s3'ten çok daha başarılı ZenFone 6'da belki dizilimde Note 2'den çok daha başarılıdır.Pentile dizilim samsungların ekranlarının en kötü yönüydü bence,sonradan elmas dizilime geçtiler sıkıntı kalmadı.

5-) kesinlikle can sıkıcı,hem kendini kontrol ettirmiyor hemde sürekli müziği durdurup google now'ı açıyor,illa bizim kulaklığımızı kullanın demeye mi çalışılıyor anlamadım ama google now ile de işim olmadığı için sildim gitti sorunu böyle çözdüm.

6-) kamera renk vs. olarak fena değil ışık dengesi de öyle ama kamerası s2-s3 ile anca yarışır hatta s3 olabileceğini pek sanmıyorum.Ama bu seviyedeki tüm cihazlar böyle.Sen Malatya'da kaçak falan bulamıyor musun ? :)

byAndroid

byAndroid

Üye
Arkadaşlar telefonun pili 6 saatte gitse 2 günde gitse ekran süresi 5 saati geçmiyor emsal ve daha yüksek donanımlı cihazların pili daha iyi gidiyor örnek olarak g2, z2, huawei ascend g7. Hani pilleri yakın ama ekran süreleri daha fazla zenfone larda bi pil sıkıntısı var yalan yok

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
emreexxl

emreexxl

Üye
Tamam göze batıyo diyosun ama göz var göz var demi :) Benim düşüncem şöyle tamam yan çerçeveler idare eder ama altlar ne öyle.Alt ve üst taraflar daha da kısaltılmış olsa yanlar da ayni şekilde kalsa çok sorun olmazdı.Göze batmıyo demenin sebebi şu kimisinin batıyo kimisinin batmıyo ancak idare eder yani sırf çerçeve yüzünden telefondan vazgeçecek varmi bilmiyorum.Dediğim gibi benim açımdan yan taraftar biraz kısaltılsa ve altlardan üstlerden baya bi kısaltılsa iyi olurdu ancak bu haliyle de bana göre idare eder.
Kotu bişey söylemek istemedim arkadaşım kırdıysam kusura bakma fanboysun demedim sadece tanımıyorum seni ama yinede ön yargılı davranmak istemediğimi belirttim ben orada :)
Yok arkadaşım kaçakla falan isim olmaz :) hemde kaçak falan değil de replika cihazlar var.Malatya diyince niye kaçak telefon soruyosun ki Türkiyede sadece Malatyadami kaçakçılık oluyo :)

avcitalip

avcitalip

Üye
Tamam göze batıyo diyosun ama göz var göz var demi :) Benim düşüncem şöyle tamam yan çerçeveler idare eder ama altlar ne öyle.Alt ve üst taraflar daha da kısaltılmış olsa yanlar da ayni şekilde kalsa çok sorun olmazdı.Göze batmıyo demenin sebebi şu kimisinin batıyo kimisinin batmıyo ancak idare eder yani sırf çerçeve yüzünden telefondan vazgeçecek varmi bilmiyorum.Dediğim gibi benim açımdan yan taraftar biraz kısaltılsa ve altlardan üstlerden baya bi kısaltılsa iyi olurdu ancak bu haliyle de bana göre idare eder.
Kotu bişey söylemek istemedim arkadaşım kırdıysam kusura bakma fanboysun demedim sadece tanımıyorum seni ama yinede ön yargılı davranmak istemediğimi belirttim ben orada :)
Yok arkadaşım kaçakla falan isim olmaz :) hemde kaçak falan değil de replika cihazlar var.Malatya diyince niye kaçak telefon soruyosun ki Türkiyede sadece Malatyadami kaçakçılık oluyo :)

Tabi canım,kimisi de yanakların kalın olmasının tasarımı olumlu etkilediğini cihaza ayrı bir hava kattığını söylüyor ama benim hoşuma gitmiyor :) dediğin gibi sırf o yüzden cihazdan vazgeçilmemeli ki bende vazgeçmedim,çünkü alternatif olarak daha iyisi yok.

estağfurullah hocam,önemli değil :)

Kaçak derken replika vs. kastetmedim.Aslında bu cihazlar yasal oluyor ama isimleri kaçak diye geçiyor :) mesela adam gidiyor bir arap ülkesinden ucuza alıyor(çünkü Türkiye ile aralarında dağlar kadar fark oluyor) yanında onları ülkeye sokuyor ve satıyor ha kaçak imei atıyor vs. işte bu kaçak yöntem ama bir pasaport bulup ona işletilir ise hiçbir problem olmuyor.2-3 yıl içinde çok yaptığımız bir olay(hepsi pasaport kayıtlı) 2 tane s3 1 tane s2 2 tane note 3 lte alcatel'in bir telefonu(uyduruk kaydırık bir model idarelik alınmış) ve hatırlamadığım(aklıma gelmeyen) 1-2 cihaz daha.

ha kaçak olarak genelde şu var doğu illerinde sınır illerde(sadece doğu değil) öyle veya böyle bir şekilde kaçakçılık oluyor hatta iç ilçelerde de oluyor özellikle İstanbul'da olabiliyor.

Tabi canım,kimisi de yanakların kalın olmasının tasarımı olumlu etkilediğini cihaza ayrı bir hava kattığını söylüyor ama benim hoşuma gitmiyor :) dediğin gibi sırf o yüzden cihazdan vazgeçilmemeli ki bende vazgeçmedim,çünkü alternatif olarak daha iyisi yok.

estağfurullah hocam,önemli değil :)

Kaçak derken replika vs. kastetmedim.Aslında bu cihazlar yasal oluyor ama isimleri kaçak diye geçiyor :) mesela adam gidiyor bir arap ülkesinden ucuza alıyor(çünkü Türkiye ile aralarında dağlar kadar fark oluyor) yanında onları ülkeye sokuyor ve satıyor ha kaçak imei atıyor vs. işte bu kaçak yöntem ama bir pasaport bulup ona işletilir ise hiçbir problem olmuyor.2-3 yıl içinde çok yaptığımız bir olay(hepsi pasaport kayıtlı) 2 tane s3 1 tane s2 2 tane note 3 lte alcatel'in bir telefonu(uyduruk kaydırık bir model idarelik alınmış) ve hatırlamadığım(aklıma gelmeyen) 1-2 cihaz daha.

ha kaçak olarak genelde şu var doğu illerinde sınır illerde(sadece doğu değil) öyle veya böyle bir şekilde kaçakçılık oluyor hatta iç ilçelerde de oluyor özellikle İstanbul'da olabiliyor.

Üst Alt