Asus ZenFone 4, 5 ve 6 için Android L: Manuel Güncelleme

Sponsorlu Bağlantılar

troubleman

troubleman

Üye
    Konu Sahibi
Asus ZenFone 4, 5 ve 6 için Android L: Manuel Güncelleme
Asus ZenFone 4, 5 ve 6 için Android L Manuel Güncelleme:
V
erilerinizin yedeğini alın daha sonra verilen linklerden

Cihazınıza uygun olan ürün yazılımını indirip aygıtı PC'ye bağlayın zip halinde dahili depolama içine atın ve aygıtı güvenli şekilde çıkarın güncelleme uyarısı gelecektir onayladıktan sonra cihaz yeniden başlatılacak ve yükseltme işlemi yapacaktır cihaz açılana kadar müdahale etmeyin açıldıktan sonra uygulama optimizasyonu için cihazı tekrar yeniden başlatın ve gerekli ayarlarınızı yapın.

SSS:
Yükseltme sonrası stabilite ve performans sorunları oluştu ne yapmalıyım?
Öneri: Bu durumda önemli verilerinizi yedekleyip cihazı sıfırlayınız (uyglmlr > ayarlar > yedekle ve sıfırla > fabrika verilerine sıfırla > aygıtı sıfırla) bu işlem uzun sürebilir cihaz açılana kadar müdahale etmeyin kurulum sihirbazı geldikten sonra gerekli ayarlarınızı yapın.
Güncelleme bildirimi alamadım ne yapmalıyım?
Yöntem 1: Güncelleme bildirimi için cihazı yeniden başlatın hala bildirim alamadıysanız cihazınızı a alınız.
Yöntem 2: Cihaza en son Android KK güncellemesini manuel kurunuz öncelikle verilerinizin yedeğini alın sonra verilen linklerden

Cihazınıza uygun olan ürün yazılımını indirip manuel kurunuz.
Sürüm notları için bkz:

Yükseltme sırasında oluşabilecek hatalar/sorunlar için bkz:

Son düzenleme:

sinerler

Üye
Merhaba arkadaşlar.
Uzun bekleyişten sonra ilk TW(Tayvan) lollipop sürümünü duyuran ASUS en sonunda beklenilen WW(Dünya Geneli) sürümünüde yayımladı lollipop güncelleştirmesini indirip denedim ve açıkcası memnun kaldım ASUS gerçekten iyi iş çıkarmış :)
Ekran görüntüleri;

OTA güncelleme alamayanlar için el ile kurulum;
-Öncelikle verilerinizin yedeğini alın (700mb) indirin dahili depolama içine atın ve telefonu yeniden başlatın sistem açıldıktan sonra güncelleme uyarısı gelecektir onayladıktan sonra beklemekten başka bir şey yapmanıza gerek yoktur sabırlı olun telefonunuz açılana kadar güç ve diğer tuşlara dokunmayın açıldıktan sonra telefonunuzu sıfırlamanızı öneririm :)
Daha fazla bilgi için bkz:
WW:
dostum indirdiğimiz dosyayı zip şeklinde mi atacağız dahili hafızaya?

ZaZuM

ZaZuM

Üye
Daha cafcaflı duruyor da bende bu gün indirme şeklinde güncellendim ram dikkatimi çekti 500 600 aralığında izliyor önceden daha fazla idi

minoo

minoo

Üye
Arkadaşlar güncelleme yapmadan önce verilerinizi yedeklemenizi öneririm. Oluşabilecek hataları göz önüne alırsak küçük ihtimal de olsa sıfırlamanız gerekebilir. Veri kaybı yaşamayın.

Güncellemeyi yapmadan önce yedekleme yapın, sonra güncelleyin.

akifd

akifd

Üye
Asus t00k için lolipop varmi bilen varmi arkadaşlar yada iyi bir seri sürüm seri olsun yeter şarz önemli degil

minoo

minoo

Üye
Asus t00k için lolipop varmi bilen varmi arkadaşlar yada iyi bir seri sürüm seri olsun yeter şarz önemli degil

Şarj için gayet iyi bence. Benim telefon çok iyi oldu sarj konusunda. Sabah 7de çekiyorum sarjdan, akşam 8de hâlâ %40. Hep face, twitter, whatsapp, instagram, bazen de müzik açık.

akifd

akifd

Üye
Dogru şarj konusu mükemmel ama bir arayış içindeyim biraz görsellik yani ram olayına biraz çare diye. Acaba öneride bulunacagın birşeyler var mı çok iyi olur

minoo

minoo

Üye
Dogru şarj konusu mükemmel ama bir arayış içindeyim biraz görsellik yani ram olayına biraz çare diye. Acaba öneride bulunacagın birşeyler var mı çok iyi olur
Anlamadım açıkçası ne sorduğunu

akifd

akifd

Üye
Boşver bu telefon ancak bu kadar iş yapar

troubleman

troubleman

Üye
    Konu Sahibi
Boşver bu telefon ancak bu kadar iş yapar
Merhaba Akif,

Sorununuzu tam olarak bilmiyorum ama ben size yardımcı olmaya çalışıcam öncelikle ram, şarj ve performans sorunları yaşanıyorsa önemli verilerinizi yedekleyip sıfırlama işlemini gerçekleştirin daha iyi performans için kesinlikle öneriyorum uygulamalarınızı yükledikten sonra açılışta başlatılan gereksiz uygulamaları kapatın (uyglmlr > otomatik başlatıcı) gerekli işlemleri yaptıktan sonra size önerim (uyglmlr > clean master) gereksiz önbellek ve çöp dosyalarınızı temizleyin bunu her hafta yapınız sonuçta android zamanla şişer ve performans sorunları yaşarsınız :)

İyi günler.

hsncn9

hsncn9

Üye
merhaba dosyayı sd karta attım uyarı da geldi ama dokundugumda hiçbir tepki gelmiyor sizce neden olabilir??

minoo

minoo

Üye
Sd kart yerine cihazın kendi hafızasına atıp denedin mi?

hsncn9

hsncn9

Üye
denedim güncelleme başlıyor ama başarısız oluyor nedenini çözemedim tel şu anda 4.3 versiyonda önce kitkat mı yüklememiz gerekiyor acaba??

troubleman

troubleman

Üye
    Konu Sahibi
Byfendy05

Byfendy05

Üye
Güzel olmuş.Tüm Asus Zenfone 5 kullanıcılarına hayırlı olsun

hsncn9

hsncn9

Üye
sonunda oldu guzel iş cıkarmıs asus :) bu telefondan bataryası dışında memnun olmayan var mı??

bartin0074

Üye
Arkadaş lar Ben Dahili Hafızaya W.W 6.6.3 atıyorum ama bana hiç bir güncelleme veya bildirim Gelmiyor gelmiyor. bende W.W 6.6.2 gösteriyor.
ne yapmalıyım ? Android Sürüm 4.4.2

Üst Alt