Asus ROG Phone Root Atma ve TWRP Yükleme


Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Oyuncu ekipmanlarının son zamanlar popüler hale gelmesiyle bir anda parlayan oyuncu odaklı akıllı telefonlar hayatımıza hızlı bir şekilde giriş yapmıştı. Bu kapsamda geçtiğimiz yıllarda Asus firması da elini boş tutmadı ve ROG markası altında ilk oyuncu akıllı telefonunu piyasaya sürdü. Bu yazıda sizlere Asus ROG Phone root atma ve Asus ROG Phone twrp yükleme işlemleri hakkında kısaca bilgi vereceğim. Bu işlemlerden önce telefonunuzu yedeklemeyi unutmayın.

Telefon ülkemizde resmi olarak satılmasa da dünya genelinde satılan ve ülkemize de yurt dışından getirilerek kullanılabilen bir telefon olarak dikkat çekiyor. Buradaki işlemlerden sonra telefonda ortaya çıkabilecek herhangi bir sorundan ben veya maxicep.com sorumlu değildir. tıklayarak Asus sitesi üzerinden APK dosyasını indirmeniz ve ROG Phone bootloader kilidi açma işlemini yerine getirmeniz gerekiyor. Sonrasında BURAYA tıklayarak adb driver dosyalarını indirerek bilgisayara yüklemeniz gerekiyor.

Asus ROG Phone TWRP Yükleme

tıklayın ve ROG Phone twrp dosyasını indirerek dosya adını recovery.img olacak şekilde değiştirin ve adb klasörü içerisine atın. Telefonunuzu tamamen kapatın. Ses kısma + güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu fastboot modunda açın ve kabloyla bilgisayara bağlayın. CMD aracını adb klasörü içerisinde çalıştırın ve CMD ekranına aşağıdaki kodları yazın. Birkaç saniyelik yüklemenin ardından ROG Phone twrp yükleme işlemi bitecektir.

Kod:
fastboot devices

fastboot flash recovery recovery.img

Asus ROG Phone Root Atma

TWRP yükleme işlemi bittikten sonra tıklayarak ROG Phone root atma için gerekli olan Magisk dosyasını indirin ve telefonunuzun içine atın. Ardından telefonunuzu tamamen kapatın. Ses açma + güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak twrp menüsünü açın. Yükle / Install kısmından indirmiş olduğunuz ROG Phone root dosyasını seçin ve yükleyin. Yüklemenin ardından telefonunuzu yeniden başlatın.
 
  • Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt