Askerlik Muayenesi Heyeti Hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Askerlik Muayenesi Heyeti Hakkında
Arkadaşlar Salı Günü 13:30 da Heyet'e Gireceğim Çarşamba Günü Sonuç Alacagim. AMA Size Sormak Istediğim Soru Şu;

Kilo,Göz ve Kulak'dan Heyet'e Gireceğim Ama Heyet Bana O toplantıda ne yapacak 4 5 Tane heyet dokturu olarak galiba .

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Hacı Korkma Napacaklar Göze Bakarlar Hastalığın Var Mı Yok Mu Gibi Şeyler Soracaklardır Diye Düşünüyorum.Bende Tecilliyim Bakalım Ne Zaman Tüfek Omuza Yapacaz :D Askere İlk Girişte 3 Tane Fİlan İğne Yapıyorlardı Sanırım.

maxirabit

maxirabit

Üye
Devlet hastanesine gidersiniz, size tsk dan gidildiği için ilk önce hangi bölümden sorunluysanız, hastanede o bölüme yönlendirilirsiniz, kilodan sorunluzsayınız sizi dahiliyeye gönderirler, dahiliye sizi dediğim gibi her bölüme girmeniz için hastanede heyete gireceginiz için, her bölümde kontrol olacaksınız, söylediğim gibi heyet raporu olacak kağıt size verilir, ilk hastanede mühüre gidersiniz, sonra tek tek bölümleri gezip, tüm bölümleri ilgili doktorlar dolduracak.

Tedavisi olmayan bir hastalığınız varsa bu hastalık kapsamına giriyor. Kilodan sorununuz varsa bununla ilgili kilonuz +30 dilimindeyse a grubuna girersiniz buda askerlik yapar ama komando olamaz demektir. Kilo +30 dan fazlaysa ilk sene tecil alınır. Boy ve kilo çizelgesi var bununla ilgili, 140 kilo üzeriyseniz çizelgede olmadığı için aşırı kilodan dolayı askere alınmıyor, öyle kişiler.

Heyet gününüz farklı bir günde olur, listede sıralı olur, kağıtta isminiz yazar ve adınızokununca odaya girersiniz, kontrole girdiğiniz doktorların önüne çıkarsınız, başhekim dosyanızı ve sizi inceler, hangi dilimden verileceğini size söyler, böylelikle heyetiniz biter

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Erteleme Verilecek Büyük Ihtimal Fazla Kilo yok

maxirabit

maxirabit

Üye
Erteleme Verilecek Büyük Ihtimal Fazla Kilo yok

Büyük ve tedavisi olmayan hastalığınız varsa erteleme değil, tamamen askerlik biter öylelikle.
Kilonuz eğer +30 kilo durumundaysa erteleme almıyorsunuz, askere gidiyorsunuz sadece komando olamazsınız

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Ben tam 3sene uğraştım 3.sene askerlik yapamazsın dediler allah kolaylık versin kardeşim :ehe

• Beğen
Tepkiler: hikmet366
maxirabit

maxirabit

Üye
Ben tam 3sene uğraştım 3.sene askerlik yapamazsın dediler allah kolaylık versin kardeşim :ehe
Kilodan dolayı mı sizinkisi, onun da 5 e kadar yolu var, bende de otomatik tecil vardı ama yaş 30 dayandığından artık yüksek lisans işlemiyor. İlk sene olarak bu yıl girdim, kilodan tecil aldım, bu senede kasımda yeniden hastaneye gidip heyete çıkacağım. Yinede insaflıymış size, bazen bunu 5 e kadar bile bekleyen oluyor :D

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Kilodan dolayı mı sizinkisi, onun da 5 e kadar yolu var, bende de otomatik tecil vardı ama yaş 30 dayandığından artık yüksek lisans işlemiyor. İlk sene olarak bu yıl girdim, kilodan tecil aldım, bu senede kasımda yeniden hastaneye gidip heyete çıkacağım. Yinede insaflıymış size, bazen bunu 5 e kadar bile bekleyen oluyor :D
benimki psikolojik usta ya yoksa askere gitsem kesin kafayı dahada sıyırırdım o dönemler iyiydim askeri hastanede askere alacaklar diye yusuf yusuf ediyordum :ehe bir ordaki balataları sıyırınlara bakıyordum birde kendime :ehe :ehe

• Beğen
Tepkiler: maxirabit
maxirabit

maxirabit

Üye
benimki psikolojik usta ya yoksa askere gitsem kesin kafayı dahada sıyırırdım o dönemler iyiydim askeri hastanede askere alacaklar diye yusuf yusuf ediyordum :ehe bir ordaki balataları sıyırınlara bakıyordum birde kendime :ehe :ehe
Zaten şimdi de sistem değişti askeri hastaneler kapandı, artık devlet hastanesi bakıyor ve bu yüzdende doktorlar askeri terimleri bilmiyor, rapor verirken ne yazacağını bilmeyen çok doktor var, hangi dilime hangi hastalık giriyor bilmiyorlar :D

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper

Üst Alt