Artık telefon alma isteğim tamamen gitti

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Artık telefon alma isteğim tamamen gitti

Türkiye'ye sadece giriş yapsa direkt fiyatı 2 bin TL oluyor. Gerçi henüz Türkiye için konuşmak erken ancak bu fiyatı görünce artık içim yanıyor :(

- - - Eklendi - - -

Ordaki adam 2500 $ maaş alıyor bu telefonu sigara alır gibi alıyor. Bizim burada 1.500 TL maaşla 2.500 TL'ye aynı telefonu alıyor. Yazık :(

• Beğen
Tepkiler: seytan_avcisi

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
çok pahalı :( ama ben hayatta android telefon almayacağım kullanamadım çünkü 1-2 yıl sonra büyük ihtimal iphone geçerim :)

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
aynen :(

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
katılıyorum da ev gibi alıyosun zaten telefonları 24 ay, 36 ay taksitle falan :) yakında telefon kredisi diye bir şey çıksa hiç şaşırmam :)

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Valla Burdada Cok Ucuzz .. :)

Buraya Hollanda'dan Geliyorr .. Yane Burda 600€ Olacakk .. :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
orada yazan fiyatlar sadece cihazi alirken odenen peşinat arkadaşlar. Geri kalanini taahhutle oduyorlar.

mesut1979

Üye
suan almanyada appstore fiyatlari iphone 5 679euro, 4s 579 euro, 4 ise 399 euro

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Gerçekten yazık ülkemizde kişi başına düşen milli gelir 10.000 tl deniyor en son öyleydi yanlış hatırlamıyorsam ama kimsenin başına 10.000 tl düştüğünü görmedim adamlar bizim 100 bin tl verdiğimiz arabaya 20 bin dolar veriyorlar sadece arkadaşın bahsettiği gibi orda 2500 dolar kazanıp 400 dolara alıyorlar bizim burda 1500 tl kazananlar az normal halkı ele alırsak. Bir de dünyanın en pahalı yakıtını kullanıyoruz gerçekten yazık :(

• Beğen
Tepkiler: hmgurbuz2 ve Silinen Üye 94869
Kerim.

Kerim.

Üye
Gerçekten yazık ülkemizde kişi başına düşen milli gelir 10.000 tl deniyor en son öyleydi yanlış hatırlamıyorsam ama kimsenin başına 10.000 tl düştüğünü görmedim adamlar bizim 100 bin tl verdiğimiz arabaya 20 bin dolar veriyorlar sadece arkadaşın bahsettiği gibi orda 2500 dolar kazanıp 400 dolara alıyorlar bizim burda 1500 tl kazananlar az normal halkı ele alırsak. Bir de dünyanın en pahalı yakıtını kullanıyoruz gerçekten yazık :(
Haklsın.katılıyorum:( maalesef durum bu

SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye
Benzine de değilmiş... Yakında vergi ile çalışan otomobili ilk biz yapacaz herhalde :)

avcitalip

avcitalip

Üye

bu vergilerin düşürülmesi için aslında online imza falan toplamak gerekiyor,fakat nasıl yapacağımı bende bilmiyorum ama bende bu olayı protesto ediyorum sırf bu yüzden Almanya'ya göç etmeyi düşünüyorum orada insana değer veriyorlar bizim ülkemizdeki gibi parana değil :off:

- - - Eklendi - - -

-Arabaların en pahalısı bizde
-yakıtın en pahalısı bizde
-elektronik cihazların tümünün en pahalısı bizde
-bozuk köstebek yuvası gibi yollar bizde

daha aklıma gelmeyen binlerce şey var

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye

Yakıtta en pahalı 2.ymişiz :ehe Geçen bi haber çıktmıştı yakıtla ilgili. Yerliye 4.50TL, Yabancıya 1.60TL diye. Motorin ve Benzinin Rafineriden 1.60TL'ye çıkıp aynı fiyattan ihraç ediliyor. Pompaya 4.50TL benzin 4TL Motorin geliyor. Bir de şöyle bir gariplik var. Benzin ve Motorinin rafineriden çıkış fiyatı aynı ama vergilendirmeleri farklı. Ayrıca Benzinli bir motor, Dizel motora göre daha çok Litre yakıt harcıyor.

Geçenlerde de zam yapacaklarının duyurusunu yaptılar zaten Bütçe'de açık varmış. Akaryatkıtta indirim yapsa biraz tüketim artacak ve açığı kapanacak ama kimin umrunda... Valla bıktım artık. Üni'den sonra kısmetse çekip gitmeyi düşünüyorum burdan.

• Beğen
Tepkiler: hsynkckygcı@
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

bu vergilerin düşürülmesi için aslında online imza falan toplamak gerekiyor,fakat nasıl yapacağımı bende bilmiyorum ama bende bu olayı protesto ediyorum sırf bu yüzden Almanya'ya göç etmeyi düşünüyorum orada insana değer veriyorlar bizim ülkemizdeki gibi parana değil :off:

- - - Eklendi - - -

-Arabaların en pahalısı bizde
-yakıtın en pahalısı bizde
-elektronik cihazların tümünün en pahalısı bizde
-bozuk köstebek yuvası gibi yollar bizde

daha aklıma gelmeyen binlerce şey var

Bozuk yolların en büyük sebebi işin ehli olmayan paraya aç insanların ihaleleri haksızlıklarla kazanıp yolları yapmasıdır. Kendi akrabamdan biliyorum adam "yoldan da çalmasak nasıl kazanacağız" diyor ş***fsiz. Diyadin'e 12 mt genişliğinde asfalt yol ihalesi almış 4 mt'sini çalmış 8 mt yapıyor ve gülerek "bu insanlara bu bile fazla" diyor. Düşün artık kendi insanımız kendi insanlarına değer vemiyorsa çok kalkınırız çok! :@

- - - Eklendi - - -

Ancak elektronik cihazlar neden pahalı hiç bilmiyorum :(

avcitalip

avcitalip

Üye

Bozuk yolların en büyük sebebi işin ehli olmayan paraya aç insanların ihaleleri haksızlıklarla kazanıp yolları yapmasıdır. Kendi akrabamdan biliyorum adam "yoldan da çalmasak nasıl kazanacağız" diyor ş***fsiz. Diyadin'e 12 mt genişliğinde asfalt yol ihalesi almış 4 mt'sini çalmış 8 mt yapıyor ve gülerek "bu insanlara bu bile fazla" diyor. Düşün artık kendi insanımız kendi insanlarına değer vemiyorsa çok kalkınırız çok! :@

- - - Eklendi - - -

Ancak elektronik cihazlar neden pahalı hiç bilmiyorum :(

oda vergilerin yüzüne,o yolları ne kadar ucuz yaparız da nekadar para kazanırız gibisinden yapıyorlar halbuki gerizekalı herif sende bu yoldan geçeceksin ama tabi onun için problem değil alır bir tane son model X5 hiç birşey olmaz olan yine vatandaşa olur

bu kadar vergiyle ne yapıyorsunuz ? yol yapıyoruz şunu yapıyoruz bunu yapıyoruz diyorlar yaptıkları yol yol değil bir kere,bir yağmur yağıyor asfalt kalkıyor bir Almanya'daki asfalta birde Türkiye'deki asfalta bakın kaliteyi anlarsınız

ama bu verginin içinde dışarıya olan borçlarda var bu borçlar bitince bence bu kadar fazla vergi alınmaz

Almanya'daki bir otoban ;

Türkiye'deki bir otoban

asfalta bir bakın farkı anlamayan gitsin kendini dereye atsın :ehe

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

oda vergilerin yüzüne,o yolları ne kadar ucuz yaparız da nekadar para kazanırız gibisinden yapıyorlar halbuki gerizekalı herif sende bu yoldan geçeceksin ama tabi onun için problem değil alır bir tane son model X5 hiç birşey olmaz olan yine vatandaşa olur

bu kadar vergiyle ne yapıyorsunuz ? yol yapıyoruz şunu yapıyoruz bunu yapıyoruz diyorlar yaptıkları yol yol değil bir kere,bir yağmur yağıyor asfalt kalkıyor bir Almanya'daki asfalta birde Türkiye'deki asfalta bakın kaliteyi anlarsınız

ama bu verginin içinde dışarıya olan borçlarda var bu borçlar bitince bence bu kadar fazla vergi alınmaz

Almanya'daki bir otoban ;

Türkiye'deki bir otoban

asfalta bir bakın farkı anlamayan gitsin kendini dereye atsın :ehe

Tamamen katılıyorum :oke:

avcitalip

avcitalip

Üye

buda benim dün çektiğim bir resim sanırım buradaki asfalt yeni dökülmüş :ehe yenisi bile böyle yani

• Beğen
MasteLaa

MasteLaa

Üye
Konu nereye gelmiş böyle :D İPhone 5'in pahalı olacağı kesindi ve ben de alıştım artık pahalıya her şey pahalı pahalı pahalı :)

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt