Arkadaşlar Modem Alacağım Yardım ( ACİL )

Sponsorlu Bağlantılar

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
1. nin modem özelliği yok zaten:)
ASUS DSL-N16 300MBPS VDSL2 DESTEKLİ KABLOSUZ-N 4 PORT ADSL2+ MODEM

Bu modem ile fiyat olarak aşşa yukarı aynı olup tavsiye edeceğiniz başka bir marka model var mı ?

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
ASUS DSL-N16 300MBPS VDSL2 DESTEKLİ KABLOSUZ-N 4 PORT ADSL2+ MODEM

Bu modem ile fiyat olarak aşşa yukarı aynı olup tavsiye edeceğiniz başka bir marka model var mı ?

Ayriyeten vatan çalışanina sordum Asus n16 dışında hangisini önerirsiniz bu fiyata yakın dedim zyxel i önerdi hangisini tercih etmeliyim bugün alacam kesinlikle yardımcı olursanız sevinirim

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Bu tespit etmenin yolu başka bir modemi aynı hatta denemek ki bir arkadaşınızın yakınınızın modemini deneyin eğer sorun devam ederse hattandır nispeten iyileşme varsa modem kaynaklıdır eğer bina içi tesisatınız eski ise ondan kaynaklı da olabilir aralarındaki fark ise "Torrent Bulut VPN EWAN 3G/4G DLNA Ebeveyn Kontrolü Destekli ADSL2+ VDSL Fiber Destekli Gigabit Modem Router" dan ibaret ve mevcut ürününden daha iyi bir ürün :)
Kardeşim Asus n16 mi yoksa o fiyata yakın başka bir önerin var mı ? Vatan Teknosa ve mediamarketten alacağım buralardaki bulunan modellerden 200 TL ile max 250TL arasında hangisini öneriyorsunuz ?

cihanata_1

cihanata_1

Üye
Kardeşim Asus n16 mi yoksa o fiyata yakın başka bir önerin var mı ? Vatan Teknosa ve mediamarketten alacağım buralardaki bulunan modellerden 200 TL ile max 250TL arasında hangisini öneriyorsunuz ?
buda olabilir (aynı model kodu özel üretim olmayanı)

• Beğen
Tepkiler: emreli01
phasan

phasan

Üye
: bu modem de guzel ben kullanıyorum

• Beğen
cihanata_1

cihanata_1

Üye
: bu modem de guzel ben kullanıyorum
bende bunu kullannıyorum,ttnetten almak istemiyor galiba aynı model kodlu özel üretim olmayanının linkini attım:)

phasan

phasan

Üye
ben aylık 7 tl ödüyorum sadece ama özellikleri guzel modem kurulum kendı yapıyor

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Sanırım Asus n16 modeli için kimsenin bilgisi yok

phasan

phasan

Üye
Sanırım Asus n16 modeli için kimsenin bilgisi yok
ben onuda kullanmdım ama cok kalıtelı degıl
cok birsey aramıyorsan modem den bunuda alabilişrsin teknosadan bu 59 tl almıştı benım arkadaş

• Beğen
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
ben onuda kullanmdım ama cok kalıtelı degıl
cok birsey aramıyorsan modem den bunuda alabilişrsin teknosadan bu 59 tl almıştı benım arkadaş
Yani şimdi 59 TL ile 219 TL arasında fark yokmudur diosun benim internetim hibernet 24 mgbt hız alıyorum ve Huawei Hg655d modeli 24 mgbt e geçince TTNet vermişti oda bozuldu şimdi almışken bundan daha iyi birşey almak istiyorum ve o kadar ucuz yollu birşey almak istemiyorum wifi yönünden sıkıntı yaşamamak için internet sitelerinde araştırdım ama bendeki bozulan modem ile Asus n16 arasında ne gibi artılar var bilmek için soruyorum

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
cihanata_1

cihanata_1

Üye
Bu önerdiğiniz Tplink modem ile Asus n16 arasında farklar nelerdir ?
Özellik olarak fark yok gibi,tnnet için özel üretim olanını kullanıyorum ve memnun olduğum için söyledim ikiside yakın ve güzel modeller:)

• Beğen
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Özellik olarak fark yok gibi,tnnet için özel üretim olanını kullanıyorum ve memnun olduğum için söyledim ikiside yakın ve güzel modeller:)
İnternet te yorumlarada baktım Asus n16 hakkında olumsuzluk yaşayanlar az geneli memnun ve güzel diyorlar bunu alırım o halde saat 5 de almaya gidecem

franklinda

franklinda

Üye
Asusun artılarını alınca farkedersin bir çok özelliği var 4g desteğine kadar her şey var kesinlikle Asus N17U öneririm :)

Özellikler
‧Görsel ağ haritası (DSL-ASUSWRT)
‧Ebeveyn Kontrolü
‧Trafik Monitörü
‧Download Master
‧3G/4G desteği
‧Çift WAN (Fail over)
‧IPTV desteği (ADSL/VDSL desteği)
‧PPTP VPN sunucu
‧DSL Geribesleme mekanizması

DSL-N17U
DSL-N17U Torrent, Bulut, VPN, EWAN, 3G/4G, DLNA, Ebeyn Kontrolü Destekli ADSL2+ ,VDSL, Fiber Gigabit Modem Router

ADSL2/2+, ADSL, VDSL2, fiber ve kablo desteği ile geleceğe dönük uyumluluk
En hızlı kablolu bağlantılar için 5 adet Gigabit ethernet portu
Kablolu ve kablosuz bağlantılara adanmış iki işlemci hem çalışma menzilini hem de kararlılığını maksimuma çıkarır
Ağ yazıcı paylaşımı, dosya paylaşımı, torrent desteği ve medya sunucusu için USB portları
USB portuna bağladığınız diske bilgisayarınız kapalıyken dahi torrent/dosya indirebilme
USB yazıcı paylaşımı özelliği ile USB yazıcılarını ağ üzerinden kullanma
Misafirlerinize kendi wifi şifrenizi vermeden, zaman sınırlı özel bir kablosuz ağ oluşturabilme
Trafik Yöneticisi ile kullanıcı bazlı bant genişliği tanımlama
VPN Client ve VPN Server desteği (PPTP)
USB port üzerinden 3G/4G bağlantı desteği (Telefon ve 3G Dongle üzerinden)
Modem arayüzü üzerinden edinebileceğiniz ücretsiz DDNS alan adı
ASUS AiCloud ile ev ağınızdan Internet bağlantılı herhangi bir bilgisayar, Android veya iOS aygıtından verilerinize erişebilir, senkronize edebilir, paylaşabilir ve aktarabilirsiniz

Son düzenleme:
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Asusun artılarını alınca farkedersin bir çok özelliği var 4g desteğine kadar her şey var kesinlikle Asus N17U öneririm :)

Özellikler
‧Görsel ağ haritası (DSL-ASUSWRT)
‧Ebeveyn Kontrolü
‧Trafik Monitörü
‧Download Master
‧3G/4G desteği
‧Çift WAN (Fail over)
‧IPTV desteği (ADSL/VDSL desteği)
‧PPTP VPN sunucu
‧DSL Geribesleme mekanizması

DSL-N17U
DSL-N17U Torrent, Bulut, VPN, EWAN, 3G/4G, DLNA, Ebeyn Kontrolü Destekli ADSL2+ ,VDSL, Fiber Gigabit Modem Router

ADSL2/2+, ADSL, VDSL2, fiber ve kablo desteği ile geleceğe dönük uyumluluk
En hızlı kablolu bağlantılar için 5 adet Gigabit ethernet portu
Kablolu ve kablosuz bağlantılara adanmış iki işlemci hem çalışma menzilini hem de kararlılığını maksimuma çıkarır
Ağ yazıcı paylaşımı, dosya paylaşımı, torrent desteği ve medya sunucusu için USB portları
USB portuna bağladığınız diske bilgisayarınız kapalıyken dahi torrent/dosya indirebilme
USB yazıcı paylaşımı özelliği ile USB yazıcılarını ağ üzerinden kullanma
Misafirlerinize kendi wifi şifrenizi vermeden, zaman sınırlı özel bir kablosuz ağ oluşturabilme
Trafik Yöneticisi ile kullanıcı bazlı bant genişliği tanımlama
VPN Client ve VPN Server desteği (PPTP)
USB port üzerinden 3G/4G bağlantı desteği (Telefon ve 3G Dongle üzerinden)
Modem arayüzü üzerinden edinebileceğiniz ücretsiz DDNS alan adı
ASUS AiCloud ile ev ağınızdan Internet bağlantılı herhangi bir bilgisayar, Android veya iOS aygıtından verilerinize erişebilir, senkronize edebilir, paylaşabilir ve aktarabilirsiniz
Torrent olayı nedir ben n17u nun anakonusuna baktım başka bir forum da birisi demiş torrent indirimi yapmayacaksan n16 dan farkını fazla yok senin için demektir yazmış konu sahibi yani n17u birde çok pahalı vatanda 400 lere çıkıyor 300 olsa alırdım ama 400 çok pahalı hepsi buradada ucuz 319 TL ama hepsi buradayı bekleyemem n17u nun bir çok özelligi benim için gereksiz olabilir n16 wifi sinyali ping sorunu yasatmasin yeter benim için ki n16 bu isteklerimi fazlasiyla karşılıyor sanırım

franklinda

franklinda

Üye
N17U da misal bir dosya indiriyorsun usb diske kapattın pc yi yattın indirme devam ediyor 3g ve 4g desteği var telekomun battığı vede torba yasalarla bir şeyler umdukları şu günlerde acil durumda mobil nete bağlanırsınız benim modemde eski bir modem ama en azından acil durumlar için 3g desteği var her an kablolu internet gidebilir ortada kalmayız :)

önerimi ilk yaptığımda 300 tl altı idi fiyatı yükseldi bayağı :)

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
N17U da misal bir dosya indiriyorsun usb diske kapattın pc yi yattın indirme devam ediyor 3g ve 4g desteği var telekomun battığı vede torba yasalarla bir şeyler umdukları şu günlerde acil durumda mobil nete bağlanırsınız benim modemde eski bir modem ama en azından acil durumlar için 3g desteği var her an kablolu internet gidebilir ortada kalmayız :)

önerimi ilk yaptığımda 300 tl altı idi fiyatı yükseldi bayağı :)
O ek özellikler dışında asus n16 dan fazla farkları yok gibi sitede karşılaştirma yaptım farklar torrent indirme gigabit desteği var bunlar ileriye dönük güzel özellikler olabilir fakat torrent özelliğini kullanmam fazla gigabit özelliği de gelene kadar 3 4 yıl geçer zaten [emoji3] o yüzden o fiyatlara yükselmek mantıklı gelmiyor diğer yönden n16 n17u ya kıyasen belli başlı ek özellikler sunuyor onun dışında fazla bir kayda değer birsey yok kanımca

franklinda

franklinda

Üye
Bulunduğunuz bölge kırsal yada anadolu tarafı ise o ek özellikleri kullanamıyorsunuz maalesef haklısınız :)

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Bulunduğunuz bölge kırsal yada anadolu tarafı ise o ek özellikleri kullanamıyorsunuz maalesef haklısınız :)
Adana merkezdeyim 24 mgbt hız alıyorum ama dediğim gibi o özellikler fazla ama 200 250 arası onun yerine bunu almalisiniz dediğin birşey var mı 5 de çıkacam çünkü almaya vatandan :)

Üst Alt