Apu sistem almalı mıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Apu sistem almalı mıyım?
Merhabalar, benim bir sorum var, ben oyun için hazır sistem masaüstü pc almak istiyorum ancak kredi kartımın limiti 7.500 ₺ olduğu için taksitli şekilde alamıyorum, bankanın da kartın limitini artıracağını zannetmiyorum. Alacağım pc fiyatı muhteşem bir indirime girmediği müddetçe genelde 10bin 12 bin aralığında geziyor. Ben pcyi tek seferde değilde, önce ekran kartsız olan Apu sistem alıp, bir dahaki aylarda ekran kartını ayrıca alsam daha karlı ve kolay olur mu?

gonyalı

gonyalı

Üye
$ 9 a düşünce alırsın 7.000 ₺ ye
Biraz daнa ьekle

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
On Board ile çok oyun oynatmaz. İllada Alacaksan Parça Parça Al Ne Fark Ediyor? Paran Yettikçe Toplar Eklersin

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
  • Düşünceli
Tepkiler: gonyalı
panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
$ 9 a düşünce alırsın 7.000 ₺ ye
Biraz daнa ьekle
doların düşeceğini zannetmiyorum, arkadaşın dediği gibi seçime kadar bir şey inmez bence de. Benim tek sıkıntım kredi kartı ile tek seferde oyun sistemi alamayışım. Bu yüzden önce ekran kartsız bir sistem alıp, sonraki ayda ise ekran kartı alsam aynı şey olmaz mı, yoksa uyumsuzluk gibi , performans kaybı gibi sorunlar meydana gelir mi, bunu hiç bilmiyorum.
Mesaj birleştirildi:

On Board ile çok oyun oynatmaz. İllada Alacaksan Parça Parça Al Ne Fark Ediyor? Paran Yettikçe Toplar Eklersin
Aceleye getirmem gerekiyor işi, 2 ayda sistemi hazır etmem gerekiyor. Klavye , fare ekran var zaten. Sadece kasa ve ekran kartı almayı planlıyorum. Acaba fiyatta zarar eder miyim bilmiyorum. Hatta şimdi Rx 6600'ün 4800 ₺ fiyatı var. 8,000-9.000, tutar diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ekran kartı onusunda ben olsam acele etmez sona bırakırım. bana kalsa komple 2.el sistem alırdım. illede sıfgır dersen taksit çek karta. bankana bağlı olarak komisyon olabilir. nasıl bir kartmış o ben kredi kartı kullanmama rağmen adamlar bana 20 bin kredi kartı gönderiyor :D yılbaşından sonra asgari ücret artacak yani zamlar kapıda o yüzden alabilirseniz öncedne bol bol alın

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Ekran kartı onusunda ben olsam acele etmez sona bırakırım. bana kalsa komple 2.el sistem alırdım. illede sıfgır dersen taksit çek karta. bankana bağlı olarak komisyon olabilir. nasıl bir kartmış o ben kredi kartı kullanmama rağmen adamlar bana 20 bin kredi kartı gönderiyor :D yılbaşından sonra asgari ücret artacak yani zamlar kapıda o yüzden alabilirseniz öncedne bol bol alın
Sinerjide Rx 6600 Sapphire 8 gb ekran kartının 4.700₺ yakaladım, sanırım baya güzel indirime girmiş, hazır yakalamışken almayı düşünüyorum. 2. El piyasasına da hem insanlara güvenmiyorum, hem de fiyatları yukarı çekiyor millet , temiz almayı planlıyorum. İkinci olarak da ekran kartsız Apu sistem almayı planlıyorum, ucuz Apu sistem bulmak kolay ama ucuz ekran kartı bulmak zor diye düşünüyorum. Kredi kartı olarak da biri Finansbank 3.500₺ limitli (yarısı kullanılmış), diğeri ise 7.500₺ limitli Denizbank (5000₺ kullanılabilir) kartlarım var. Bankalar bazen otomatik limit artışı yaptığı oldu da, ancak son 6-7 aydır düzenli ödeme yapmadığımdan düşük puandan dolayı limit artışı yapacaklarını hiç sanmıyorum, ama artış talebi yapacağım bakalım olumlu olacak mı.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ekran kartı 2.el neden güvenmiyorsun ?
Mining olayının fişi çekilmişken herkes elinden çıkarma derdinde piyasanın en düşük olduğu zamanlar.

Onu geçtim ekran kartı seçiminde möntör çözünürlüğün ne olacak çok önemli.

Ben 1080p veya 2k diyorsan rx580 gibi ekran kartları işini görecektir.

Daha geçen aldım . Başka bir ilden arkadaşım gitti gördü aldı satıcı ben oyuncuyum daha üst modele geçiyorum o yüzden satıyorum demiş . 1-2 aydır oynuyorum sıkıntısını görmedim.

Ekran kartı üreticileri daha güzel geliştirmelerle karşımıza çıkıyorlar. Rtx4090 en iyi örneğidir. Bir sonraki çıkacak kart daha gelişmiş özelliklerle geliyor.

Güçlü işlemci ve anakart alıp ekran kartını zamana yay diyorum. Pci express 4.0 anakartlar ileride standart olacak. Ekran kartları da pci e4.0 'a göre uymak zorunda kalacak .
Bu dediklerim tamamen uzun süre kullanabileceğin pc için

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Ekran kartı 2.el neden güvenmiyorsun ?
Mining olayının fişi çekilmişken herkes elinden çıkarma derdinde piyasanın en düşük olduğu zamanlar.

Onu geçtim ekran kartı seçiminde möntör çözünürlüğün ne olacak çok önemli.

Ben 1080p veya 2k diyorsan rx580 gibi ekran kartları işini görecektir.

Daha geçen aldım . Başka bir ilden arkadaşım gitti gördü aldı satıcı ben oyuncuyum daha üst modele geçiyorum o yüzden satıyorum demiş . 1-2 aydır oynuyorum sıkıntısını görmedim.

Ekran kartı üreticileri daha güzel geliştirmelerle karşımıza çıkıyorlar. Rtx4090 en iyi örneğidir. Bir sonraki çıkacak kart daha gelişmiş özelliklerle geliyor.

Güçlü işlemci ve anakart alıp ekran kartını zamana yay diyorum. Pci express 4.0 anakartlar ileride standart olacak. Ekran kartları da pci e4.0 'a göre uymak zorunda kalacak .
Bu dediklerim tamamen uzun süre kullanabileceğin pc için
Ben bilgisayar donanımından çok anlayan biri değilim, ikinci el ekran kartı aldığımda kusurlu çıkacağından şüpheliyim, çünkü insanlara güven olmaz. Hatta bilgisayar donanım bilgisi hakkında o kadar acemiyim ki alacağım hazır sistemin artı ve eksileri nelerdir, hangi donanım diğerine uyumludur veya değildir hiç bilmiyorum. Aklımdaki tek şey ekran kartsız bir hazır sistem alıp, üstte yazdığım gpu veya aynı kalitede bir ekran kartı alarak sistemi tamamlamak. Monitör olarak eski ve küçük, düşük çözünürlüklü basit bir monitörüm var. Bu monitörün oyunlarda sistemin hakkını vermeyeceğini biliyorum ancak yeni bir monitör alana kadar idare etmek istiyorum. Hatta sistemi alıp yaza kadar beklerim, kurmam, yazın monitör aldığımda kurarım. İkinci el alışveriş ustalığım olsaydı dediğin gibi rx 580 uyguna bulunur belki ama güvenemiyorum işte. Ayrıca rx6600 rx 580e göre performans bakımından daha avantajlı değil mi?

• Beğen
Tepkiler: gonyalı ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ben bilgisayar donanımından çok anlayan biri değilim, ikinci el ekran kartı aldığımda kusurlu çıkacağından şüpheliyim, çünkü insanlara güven olmaz. Hatta bilgisayar donanım bilgisi hakkında o kadar acemiyim ki alacağım hazır sistemin artı ve eksileri nelerdir, hangi donanım diğerine uyumludur veya değildir hiç bilmiyorum. Aklımdaki tek şey ekran kartsız bir hazır sistem alıp, üstte yazdığım gpu veya aynı kalitede bir ekran kartı alarak sistemi tamamlamak. Monitör olarak eski ve küçük, düşük çözünürlüklü basit bir monitörüm var. Bu monitörün oyunlarda sistemin hakkını vermeyeceğini biliyorum ancak yeni bir monitör alana kadar idare etmek istiyorum. Hatta sistemi alıp yaza kadar beklerim, kurmam, yazın monitör aldığımda kurarım. İkinci el alışveriş ustalığım olsaydı dediğin gibi rx 580 uyguna bulunur belki ama güvenemiyorum işte. Ayrıca rx6600 rx 580e göre performans bakımından daha avantajlı değil mi?

İkinci el almak her zsmsn şans işidir.
Rx580 3 sene öncesinin teknolojisi RX6600 serisinin yanından geçemez

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
İkinci el almak her zsmsn şans işidir.
Rx580 3 sene öncesinin teknolojisi RX6600 serisinin yanından geçemez
Evet bence de, bu kart şimdi indirimde, ne zaman fiyatın değişeceği de belli değil, bu yüzden önce bunu alıp sonra Apu sistem alacağım. Ancak dün gaming gen, gamegaraj gibi mağazalara baktım neredeyse hiç Apu sistem yok, çok ilginç.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Evet bence de, bu kart şimdi indirimde, ne zaman fiyatın değişeceği de belli değil, bu yüzden önce bunu alıp sonra Apu sistem alacağım. Ancak dün gaming gen, gamegaraj gibi mağazalara baktım neredeyse hiç Apu sistem yok, çok ilginç.
Tutulmuyor ki

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Eğer Sağlam Firmadan Bulursan 2.Ele Öyle Girmekte Fayda Var. Tamırlı Filansa Başını Ağrıtır Kart.

İndirimleri Takip Edip Al Olmadı Sıfırını. Normalde Başka Bankalarada Sorabilirsin Ben Kart Kullanmadığım Halde Onayım Olmadan Kartımın Limitini 20 Bi Üstü Yaptılar :D

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Eğer Sağlam Firmadan Bulursan 2.Ele Öyle Girmekte Fayda Var. Tamırlı Filansa Başını Ağrıtır Kart.

İndirimleri Takip Edip Al Olmadı Sıfırını. Normalde Başka Bankalarada Sorabilirsin Ben Kart Kullanmadığım Halde Onayım Olmadan Kartımın Limitini 20 Bi Üstü Yaptılar :D
Bildiğin kartı almaktan zarar gelmez. Yiğeninde amca oğlunda vardır sürekli oyun oynuyordur değiştirmek ister gider alırsın.

7870 XT Shappire Dual Edition var evde yatıyor. Satmayı düşünüyorum seneye :)

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Bildiğin kartı almaktan zarar gelmez. Yiğeninde amca oğlunda vardır sürekli oyun oynuyordur değiştirmek ister gider alırsın.

7870 XT Shappire Dual Edition var evde yatıyor. Satmayı düşünüyorum seneye :)
Ben sanırım yanlış düşünmüşüm, Apu sistem ile normal sistem arasında sadece ekran kartı eksikliği yok sanırım, işlemci yönünden de fark var. Herhalde ekran kartsız bir sistem ile Apu sistem farklı birşey ve Apu sistem daha az performans veriyor, kafam karıştı benim🤔😤.

• Beğen

Üst Alt