App TrK olmadan N-gage 2.0 yükleme !

Sponsorlu Bağlantılar

SlashGun

SlashGun

Üye
    Konu Sahibi
App TrK olmadan N-gage 2.0 yükleme !
Arkadaşlar Profilimde de yazdığı gibi ben bir Nokia N73 kullanıcısıyım.1 Sene bu N-gage'nin peşinde dolandım .. N-gage'nin ilk sürümü var iken .. Baktım yapamadım. Sonra birdaha inceledim 2. Sürümü çıkmış .. Bende de 1. Sürüm yüklüydü .. N-gage 1. Sürümün üstüne yazmadı Telefon N-gage 2.0 ' ı .. Sonra bende Formatladım .. Neyse N-gage 2.0 ' ı Yükledim tekrar ve kuruldu .. Şimdi Sıra App TRK ve Secman'da idi .. App TRK ' yı yolluyorum PC Suit iLe Şöyle bir uyarı Alıyorum ''Bu Dahili bir Bileşendir''.. Aha dedim gitti .. yapamıcaz gene .. Ama yılmadım .. İnternetten başladım App TRK sız N-gage 2.0 yüklemeyi Araştırmaya .. Sonra bi Siteden buldum .. Hellocarbide sisx diye bir Program .. Bu Program sayesinde Sertifika uygulamasına çözüm bulunmuş .. Ben ise Bu Program Sayesinde '' Bu Dahili bir Bileşendir '' hatasına çözüm buldum .. Şimdi yapılacakları Sıralıyorum .. Arkadaşlar Hellocarbide işlemi Şöyle olacak .. İlk önce kendinize bir Xplorer türü Program atacaksınız .. Sonra Hellocarbide ( gizli dosya ve klasörleri göstermek için ) Programını yükleyeceksiniz .. Bunlar Telefon hafızasına Kurulacak ..! İnstall Server.exe ' yide hafıza kartına atın .. X-plore programını açın Ayarlar kısmından; Sistem klasörlerini göster, Gizli dosyaları göster, ROM diskleri göster, RAM diskleri göster kısımları işaretli olsun. X-Plore uygulamasını çıkmadan arka plana atıyoruz. HelloCarbide'yi çalıştırın, Options kısmına gelin menu 1'i seçin işlem bitene kadar Yes'i tıklayın. Şimdi telefonu yeniden başlatana kadar hiçbir program çalışmayacaktır.
Menü tuşuna basıp arkaplanda çalışan X-plore programına geri dönüyoruz. X-plore programına döndüğünüzde hafıza kartınıza girin. Oradan karta yüklediğimiz installserver.exe dosyasının üzerine gelin ve 2 tuşuna basarak dosyayı kesin. C:\sys\bin klasörüne gelin ve yapıştırın. Telefonu yeniden başlatın.

Şimdi yapılacak olanlar ..

1 : N-gage 2.0 yüklenecek ..
2 : Hellocarbide işlemi yapılacak ..
3 : Secman yüklenecek ..

ÖNEMLİ ; Şimdi Secman yüklendikten Sonra , Secmanı açıp Turn Plat OFF seçeneğine basacaksınız .. Ardından İnstall Root Certifica ' ya basıcaksınız .. Oraya geldikten sonra Edit yapıp Seçeneklerden Turn Plat ONN seçeneğini işaretleyip Secmandan çıkıcaksınız .. Dikkat edin ONN olarak kalacak !

Sonra Hafıza Kartında N-gage diye bir Klasör oluşacaktır.Oluşmazsa siz yaparsınız onuda :) Klasör ekleden .. Buraya C-r-a-c-k 'lenmiş binpda ' lı oyunları atıcaksınız .. Ve telefonu kablodan söküp oyunları tek tek kurucaksınız :) Oyunlara gelince Sitede başlık halinde Vermiş ELECTRONİC Arkadaşımız oradan indirebilirsiniz ..

İşte Bu Kadar ...

Anlatım kendi çapımda bana aittir .. Öğrenilen bilgiler başka bir siteden öğrenilmiştir ..
Harfiyen uygularsanız hiçbir sorun yaşamayacaksınız ..!

Not ; Arkadaşlar Sorununuzu çözüpte çekip gitmeyiniz .. Bir Teşekkürü Çok görmeyiniz !

Gerekli Tüm Dosyalar ..

• Beğen
Tepkiler: uluenis3, hassan cingöz, cengizsadikli ve 166 diğerleri

Salihyet

Salihyet

Üye
Teşekkürler ;)

Samsunspor

Samsunspor

Emekli Yönetici
O kadar samimi içten, yaşarcasına anlatmışsın ki tebrik ederim kardeşim,, konun hayırlı olsun inşallah sorun yaşayan arkadaşlarımıza çare olur..

volcano1728

Üye
teşekkürler emegine saglık deniyorum hemen.

turkordu

turkordu

Üye
Tşkler güzel paylaşım:oke:

Cynical

Cynical

Üye
Üstte sabit konulardan birinde de aynı yöntem anlatılmış zaten ama yine de emek vermişsin. Hoş, N73'te N-Gage ne kadar oynanır o da ayrı bir konu. N-Gage'in kendi sitesi bile bir ara N73'ü desteklenen telefonlar listesine "Yakında" diye koymuştu ama umudu kestiler herhalde ki kaldırmışlar listeden. Bu arada aranızda Age Of Empires 3'ü oynayan oldu mu? Var mıdır Java'dan bir farkı? Demosunu yüklemiştim ama lanet telefon açmadı.

SlashGun

SlashGun

Üye
    Konu Sahibi
Üstte sabit konulardan birinde de aynı yöntem anlatılmış zaten ama yine de emek vermişsin. Hoş, N73'te N-Gage ne kadar oynanır o da ayrı bir konu. N-Gage'in kendi sitesi bile bir ara N73'ü desteklenen telefonlar listesine "Yakında" diye koymuştu ama umudu kestiler herhalde ki kaldırmışlar listeden. Bu arada aranızda Age Of Empires 3'ü oynayan oldu mu? Var mıdır Java'dan bir farkı? Demosunu yüklemiştim ama lanet telefon açmadı.

Yok benim anlattığım yöntem yok herkezin anlattığı App TRK iLe .. Zaten bunu da Çoğu arkadaşımızın
'' Dahili bileşendir '' Hatası alması yüzünden anlattım . Ama bu hellocarbide işlemini Sertifika için anlatmışlar ..
Ben ise N-gage iLe ilişkilendirdim ;)
Ayrıca konuyla ilgili güzel yorumlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum .
Ayrıyetten .. Adminlerimizin Bu konuyu Üst konu yapmalarını Rica ederim ..

mcsergeant

mcsergeant

Üye
Teşekkürler

mkmause_-

Üye
öncelikle teşk. n gage'in eski sürümünü nasıl yükledin bende anlamadım bildiğim kadarıyla uyumlu değil os9.1xx'lere onun için n gage 2.0 çıkmadımı bi yolu varsa söle bizde yapalım...

SlashGun

SlashGun

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle birşey değil kardeşim ;)
öncelikle teşk. n gage'in eski sürümünü nasıl yükledin bende anlamadım bildiğim kadarıyla uyumlu değil os9.1xx'lere onun için n gage 2.0 çıkmadımı bi yolu varsa söle bizde yapalım...
Sana gelince Kardeş .. Evet ben N-gage nin 1.Sürümünü yükledim konularda var N-gage kurulumu diye incele bulursun .. Resimle gösterilmiş .
N95 & N73 için N-Gage 2.0 oyunları kurulumu ( 1 2 3 4 5 ... Sonuncu Sayfa)
nightblue0631 - 05.02.2008

Buradan yaptım ben .. N-gage 1.0 yükledim ama oyun oynayamadım .. App TRK da Secman da olmuştu o zaman ..
Fakat birşeyler eksikti anlayacağın .. Neyse böyle yaptım işte ..

birbenimol

Üye
arkadasim cok cokkkkkk tesekkur ediyorum sana vede zahmetine

oguzhan_446

oguzhan_446

Üye
tşk

SlashGun

SlashGun

Üye
    Konu Sahibi
Rica Ederim ..

mikailaydin

Üye
Cok gzl bi paylaşım saol arkadaşım :oke:

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
saol ewet

burjuvastyle

Üye
tesekkur ederım arkadasım hersey yolunda oldu bakalım oyunları yuklucekmı xD

astonish

Üye
ya kardeşş ben b, türlü halledemedim 5700 ım var bu n-gage installer i fln yüklemiyo güvenlik nedeniyle fln d
io yardımcı olabilecek warmı acaba?

SlashGun

SlashGun

Üye
    Konu Sahibi
kardeş bilmiyorum valla bendeki N73 ya bi onu biliyorum kusura bakma ..

ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
Mrb psu konuları geziyordum bi baktım adım gecmıs arkadaslara bole güzel içten dürüst bir sekılde yardımcı olman beni cok mutlu etti oyunlar ıcınde bana yonlendırmıssın bu guzellıgının karsılıgında bende kendı konumu sana yonlendırıyorum millet işi ogrensın sonrada benden oyunları çeksin konun bir an once üst konu olması dıleği ile cunku cok basarılı bir anlatım vede bunu kendın basarmıssın saygılar iyi forumlar :oke: