Duyuruyu Kapat

Anlık hız düşmesi.

 • 15 Mayıs 2013
 • 4780 Okunma
 • 15 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. Arkadaşlar Ttnet ile ilgili bir sorunum var. Binamız tamamlamalı 5 ay oldu. İskam alınır alınmaz internet başvurusunda bulunduk. Biz Superonline istemiştik ama binaya daha önce hiç hat döşenmediği için ttnet geldi Ve bize " binanız yeni, hiç hat çekilmemiş, Superonline'ın gelmesi için önce bizim fiber hat çekmemiz sonrada Superonline'ın onu bizden kiralaması gerekli, bu işlem uzun sürer onun için sizi direkt ttnet fibernetli yapalım" dediler tamam dedik. Paket detayları 20 megabit internet + tivibu + ev telefonu şeklindeydi. Bağlamaya geldiler iki adet modem bağladılar biri siyah büyük diğeri küçük beyaz. İlk başlarda internet bayağı hızlıydı. Video indirirken saniyede 2.9 mb'ı görüyordum. Lakin ertesi gün bir şeyler oldu. Video indirirken ve ya torrentten indirme yaparken hız en fazla 900 kb oluyor sonra birden 20 kb düşüyor. Sonra tekrar düşüp, yükseliyor. Telefon ve laptoptan kablosuz bağlanıyorum hiç Ethernet kablosu denemedim. Acaba ondan mı? Ya da başla bir şeyden mi?
   


  Yazan: MCR Killjoy
 2. Pc Ne Format At Bizede Oluyordu Şöyle 1 Geçiyordu Sonra Yavaş Yavaş İnternet Te Bağlanmamaya Başlıyordu Format Atıyorum Kendine Geliyor ..
   
 3. Telefon ve laptopla aynı anda bağlanıyorsanız indirme hızı düşecektir ayrıca ttnet çok sakıncalı ben bitsin değiştireceğim :)
   
 4. Tek pc değil ki telefonda da video izlerken takılmalar oluyor. Videolar 720p çözünürlükte acaba ondan mı diyeceğim, 20 megabit bir internetin takılmadan oynatması lazım.

  - - - Eklendi - - -

  İkiside bağlı ancak, pc kullanırken telefona karışmıyorum. Sadece bağlı bir şekilde duruyor.
   
 5. 720p de kasmalar olur çeşitli hızlandırma yöntemi var google yazarsan çıkar
   
 6. Hmm o zaman hız düşmesi bilgisayar kaynaklı. Birde telefondan torrent indirmeyi deneyeyim. Belki telefonda olmaz.
   
 7. modemi resetle
   
 8. Çok resetledim sonuç aynı.

  - - - Eklendi - - -

  Bu bilgisayardan yaptığım test sonucu:

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Bu ise telefonda yaptığım test sonucu:

  < Resmi açmak için tıklayın >  Lakin sonuç çok daha farklı. Bilgisayarda bir şey indirirken ki hız ilk başlarda böyle oluyor:

  < Resmi açmak için tıklayın >


  10 saniye sonra bu hıza düşüyor bir daha yükselmiyor:

  < Resmi açmak için tıklayın >


  - - - Eklendi - - -

  Tamam arkadaşlar. Sorun pc kaynaklı. Telefon hiç hız kesilmeden 2.58 mb/s ile 774 mblık oyunu 5 dakikada indirdi. Sorun pcde. Ama nasıl? :|
   
 9. Bu paket 49 tl lık olanmı net sınırsızmı.ve tivibu iyimi.bende bu paketten yapasım var.ilk 3 ay 49 galiba sonra ne olucak
   
 10. 43 Lira. 3'lü paket olarak geçiyor. Apartmanca geçtiğimiz için böyle bir kampanya sundular bize. Tivibu'yu bağlamadılar. Onu siz arayacaksınız randevu alacaksınız gelip bağlayacaklar dediler. Bir yıl boyunca 43 Tl ödeyeceğiz biz.
   
 11. :oke: zeten bizim ev 2 katlı 8mbps desteklıyor.:D
   
 12. çok uygun bir kampanya yalnız ıstanbulda ki evde fiber hat varmı yokmu bilmiyorum ama yoksa dosuyorlar mi ? Eğer varsa öyle birşey eve gider gitmez bağlarım
   
 13. Bize şey demişlerdi: "Binanız 20 daire, 7 kişi kampanyaya katılırsa fiber hat döşeriz." Bizimki hiç döşenmemiş olduğu ve toplu olduğu için bu kadar uygun oldu yoksa aynı paket 53 Tl.
   
 14. Anladım :tşk:
   
 15. Bu arada dip not: problemi windows 8 pro yükleyerek çözdüm. Yani format attım. Artık indirmek istediğim torrenti açınca 10 dk kadar bekliyor sonra 25 megabit ( 2.50 mb/s) ile indiriyor.
   
 16. Sorun bana kalırsa utorrent ayarındaydı ama sen yapmışsın sıkıntı yok .
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
Yüklüyor...
21/10/2017 - 07:51