Anlık hız düşmesi.

Sponsorlu Bağlantılar

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
    Konu Sahibi
Anlık hız düşmesi.
Arkadaşlar Ttnet ile ilgili bir sorunum var. Binamız tamamlamalı 5 ay oldu. İskam alınır alınmaz internet başvurusunda bulunduk. Biz Superonline istemiştik ama binaya daha önce hiç hat döşenmediği için ttnet geldi Ve bize " binanız yeni, hiç hat çekilmemiş, Superonline'ın gelmesi için önce bizim fiber hat çekmemiz sonrada Superonline'ın onu bizden kiralaması gerekli, bu işlem uzun sürer onun için sizi direkt ttnet fibernetli yapalım" dediler tamam dedik. Paket detayları 20 megabit internet + tivibu + ev telefonu şeklindeydi. Bağlamaya geldiler iki adet modem bağladılar biri siyah büyük diğeri küçük beyaz. İlk başlarda internet bayağı hızlıydı. Video indirirken saniyede 2.9 mb'ı görüyordum. Lakin ertesi gün bir şeyler oldu. Video indirirken ve ya torrentten indirme yaparken hız en fazla 900 kb oluyor sonra birden 20 kb düşüyor. Sonra tekrar düşüp, yükseliyor. Telefon ve laptoptan kablosuz bağlanıyorum hiç Ethernet kablosu denemedim. Acaba ondan mı? Ya da başla bir şeyden mi?

hikmet366

hikmet366

Üye
Pc Ne Format At Bizede Oluyordu Şöyle 1 Geçiyordu Sonra Yavaş Yavaş İnternet Te Bağlanmamaya Başlıyordu Format Atıyorum Kendine Geliyor ..

Akıncı

Akıncı

Üye
Telefon ve laptopla aynı anda bağlanıyorsanız indirme hızı düşecektir ayrıca ttnet çok sakıncalı ben bitsin değiştireceğim :)

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
    Konu Sahibi
Tek pc değil ki telefonda da video izlerken takılmalar oluyor. Videolar 720p çözünürlükte acaba ondan mı diyeceğim, 20 megabit bir internetin takılmadan oynatması lazım.

- - - Eklendi - - -

Telefon ve laptopla aynı anda bağlanıyorsanız indirme hızı düşecektir ayrıca ttnet çok sakıncalı ben bitsin değiştireceğim :)

İkiside bağlı ancak, pc kullanırken telefona karışmıyorum. Sadece bağlı bir şekilde duruyor.

Akıncı

Akıncı

Üye
720p de kasmalar olur çeşitli hızlandırma yöntemi var google yazarsan çıkar

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
    Konu Sahibi
Hmm o zaman hız düşmesi bilgisayar kaynaklı. Birde telefondan torrent indirmeyi deneyeyim. Belki telefonda olmaz.

hikmet366

hikmet366

Üye
modemi resetle

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
    Konu Sahibi
Çok resetledim sonuç aynı.

- - - Eklendi - - -

Bu bilgisayardan yaptığım test sonucu:

Bu ise telefonda yaptığım test sonucu:

Lakin sonuç çok daha farklı. Bilgisayarda bir şey indirirken ki hız ilk başlarda böyle oluyor:

10 saniye sonra bu hıza düşüyor bir daha yükselmiyor:

- - - Eklendi - - -

Tamam arkadaşlar. Sorun pc kaynaklı. Telefon hiç hız kesilmeden 2.58 mb/s ile 774 mblık oyunu 5 dakikada indirdi. Sorun pcde. Ama nasıl? :|

Uhops

Uhops

Üye
Bu paket 49 tl lık olanmı net sınırsızmı.ve tivibu iyimi.bende bu paketten yapasım var.ilk 3 ay 49 galiba sonra ne olucak

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
    Konu Sahibi
Bu paket 49 tl lık olanmı net sınırsızmı.ve tivibu iyimi.bende bu paketten yapasım var.ilk 3 ay 49 galiba sonra ne olucak

43 Lira. 3'lü paket olarak geçiyor. Apartmanca geçtiğimiz için böyle bir kampanya sundular bize. Tivibu'yu bağlamadılar. Onu siz arayacaksınız randevu alacaksınız gelip bağlayacaklar dediler. Bir yıl boyunca 43 Tl ödeyeceğiz biz.

Uhops

Uhops

Üye

43 Lira. 3'lü paket olarak geçiyor. Apartmanca geçtiğimiz için böyle bir kampanya sundular bize. Tivibu'yu bağlamadılar. Onu siz arayacaksınız randevu alacaksınız gelip bağlayacaklar dediler. Bir yıl boyunca 43 Tl ödeyeceğiz biz.

:oke: zeten bizim ev 2 katlı 8mbps desteklıyor.:D

codblackops2

codblackops2

Üye
çok uygun bir kampanya yalnız ıstanbulda ki evde fiber hat varmı yokmu bilmiyorum ama yoksa dosuyorlar mi ? Eğer varsa öyle birşey eve gider gitmez bağlarım

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
    Konu Sahibi
çok uygun bir kampanya yalnız ıstanbulda ki evde fiber hat varmı yokmu bilmiyorum ama yoksa dosuyorlar mi ? Eğer varsa öyle birşey eve gider gitmez bağlarım

Bize şey demişlerdi: "Binanız 20 daire, 7 kişi kampanyaya katılırsa fiber hat döşeriz." Bizimki hiç döşenmemiş olduğu ve toplu olduğu için bu kadar uygun oldu yoksa aynı paket 53 Tl.

codblackops2

codblackops2

Üye

Bize şey demişlerdi: "Binanız 20 daire, 7 kişi kampanyaya katılırsa fiber hat döşeriz." Bizimki hiç döşenmemiş olduğu ve toplu olduğu için bu kadar uygun oldu yoksa aynı paket 53 Tl.

Anladım :tşk:

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
    Konu Sahibi
Bu arada dip not: problemi windows 8 pro yükleyerek çözdüm. Yani format attım. Artık indirmek istediğim torrenti açınca 10 dk kadar bekliyor sonra 25 megabit ( 2.50 mb/s) ile indiriyor.

apache61

Üye
Sorun bana kalırsa utorrent ayarındaydı ama sen yapmışsın sıkıntı yok .

Üst Alt