Androidlerde DNS ayarlarını değiştirmek..

Sponsorlu Bağlantılar

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Androidlerde DNS ayarlarını değiştirmek..
Arkadaşlar siteye girdiğimizde üst tarafta gördüğümüz ;

" 12 Eylül 2013 Perşembe yani bugün saat 17.00 sularında sunucu tarafında yapılan IP değişiklikleri dolayısı ile, DNS sunucuları yeni IP yi bulamadıklarından siteye erişiminiz sağlanamayabilir. Eğer siteye erişebiliyorsanız, DNS sorununuz yoktur, ulaşamayan arkadaşlar en kısa zamanda DNS cache lerinin kendi kendine güncellenmesi ile ulaşır duruma gelecektir. Bu süreci beklemek istemeyenlerin ise, DNS ayarlarına manuel olarak Google DNS lerini girmelerini tavsiye edebiliriz. (8.8.8.8 - 8.8.4.4) " uyarısının telefonlardada sorun çıkarabileceğini düşündüğüm için konuyu buraya açmaya karar verdim, eğer yanlışsam konuyu gerekli yere taşınmasını istiyorum..

Telefonumuzun ayarlar bölümüne giriyoruz ;

Ardından kullandığımız WiFi'nin üzerine uzun basarak " Ağı değiştir " diyoruz. ( WiFi ağının gelişmiş seçenekleri olarak değişiklik gösterebilir )

Yeniden gelişmiş seçenekleri aktif ederek " IP Ayarları " nı " Statik " yapıyoruz..

Ardından DNS 1 = 8.8.8.8 ve DNS 2 = 8.8.4.4 yapıyoruz. ( Bende DNS 2 ayarlanmıyor sorun değil )

Ve kaydedip çıkıyoruz işlemler bu kadar :thumbup:

Konudan faydalananlar konuya bile değil, yoruma teşekkür yazsalar yeter :oke:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: FeLonieS, MR.SERVET ve Buğra

MR.SERVET

MR.SERVET

Üye
güzel olmuş eline sağlık :)

FeLonieS

FeLonieS

Üye
Bilgi için teşekkürler hocam.

Samet.25

tsk

Dubaraci

Üye
Samsung gibi işletim sistemlerinde dns değiştirme hakkında bilgi edinebilirsin. İşine yarayacağını düşünüyorum