Windows 10 IP Adresi Değiştirme


Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Yüz milyonlarca bilgisayarda aktif bir şekilde kullanılan dünyanın en popüler işletim sistemi Windows bildiğiniz üzere Microsoft tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen bir işletim sistemidir. Arana geçen yılların ardından şuan için Windows 10 sürümü ile karşımızda olan büyük işletim sistemi uzun bir süredir Windows 10 üzerinde yeni özellikler ve güncellemeler alarak yoluna devam ediyor.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bu yazımda sizlere Windows 10 ip adresi değiştirme nasıl yapılır kısaca onu göstereceğim. Eğer sizde WiFi ağı kullanıyorsanız ve ağ bağlantınız üzerinde herhangi bir sorun yaşıyorsanız ip adresi değiştirme yaparak bazı bağlantı sorunlarından kurtulabilirsiniz. Bilgisayarınızda meydana gelen internet bağlantı sorunları genellikle ip adresi çakışması veya dns adresleri sebebiyle meydana gelmektedir.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Öncelikle bilgisayarınızın sağ alt köşesinde yer alan WiFi simgesine tıklayın. Ardından karşınıza gelen WiFi ağlarının en altında yer alan Ağ & İnternet ayarları seçeneğine tıklayın. Sonrasında sol tarafta yer alan menü üzerinden WiFi menüsüne tıklayın. Karşınıza gelen ekranın en sağ tarafında yer alan Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir seçeneğine tıklayın. Sonrasında karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Buradan bağlı olduğunuz ağın üzerine sağ tıklayın ve özelliklerine girin.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Özelliklere girdikten sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekran üzerinde yer alan İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) yazısına bir kere tıklayın ve alt kısımda işaretlediğim özellikler seçeneğine tıklayın. Sonrasında otomatik seçeneğini iptal ederek Aşağıdaki IP adresini kullan seçeneğine tıklayın. Ardından kullanabileceğiniz IP adreslerini biliyorsanız aşağıdaki boşluklara adresleri yazın ve güncel bir DNS adresi yazarak Windwos 10 ip adresi değiştirme işlemini sonlandırın.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
 

Ekli dosyalar

  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Bu işlem İp değiştirme değilde statik ip adresi tanımlamak şeklinde ifade edilebilir.
Bununda bir dezavantajı fakulte, okul, kalabalık işyerlerinde ağa bağlantı sorunu çıkarsa bilin ki statik ip den kaynaklıdır.
 
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK, Buğra ve TheNightMare.

Benzer Konular

Efe Yakup Karahanlı
    • Beğen
Cevap
0
Görüntüleme
15
Efe Yakup Karahanlı
ömer talat katı
Diğer Windows İşletim Sistemleri Windows XP İçin Dock Programları
Cevap
0
Görüntüleme
78
ömer talat katı
ömer talat katı
Cevap
0
Görüntüleme
73
ömer talat katı
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt