Android'e Yerleşik Facebook Uygulaması

 • 9 Ekim 2012
 • 1227 Okunma
 • 26 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. [h=2]Facebook'un Android uygulaması pek çok kullanıcı tarafından sevilmemekte. HTML5 tabanlı bu uygulamanın hata olduğunu Mark Zuckerberg de kabul etti.[/h]  Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, Facebook'un Androiduygulamasından oldukça pişman. HTML5 kullanarak hazırlanan uygulama, standart uygulamalardan daha çok sistem kaynağı kullandığı gibi, daha da yavaş çalışıyor ve cihaza tam olarak erişim sağlayamıyor.Facebook'un yerleşik Android uygulamasının son aşamada olduğuEngadget tarafından gelen bilgiler arasında. Yerleşik uygulamayla beraberAndroid işletim sistemiyle Facebook iç içe geçecek. Yeni Widget'larsisteme eklenebilir. Paylaşımlar artık daha da kolay olacak.Ayrıca Facebook uygulamasındaki kodlamalara da göz atılacak. Ağır vetelefonları yavaşlatan kod öbekleri yerine Android'e daha uygun tercihler yapılarak hız arttırılması ve sistem kaynaklarını daha da az kullanması hedefleniyor. Şimdilik Facebook uygulaması pek çok oyundan daha çokRAM kullanıyor. Bu büyük bir sorun.

  Alinti: SDN

   


  Yazan: MoonLife01
 2. Yuh arkadaş sdn nasıl çevirmiş olayı normalde html5 uzerine kodlanmis olan uygulamayı linux diline(esas java da bakmayin siz) çevirip uygulamayı öyle cikaracaklar yok yerlesik facebook uygulmasi ne arkadas yuh ki ne yuh
   
 3. birde paylaş butonu ekleseler :ah tam olacak :eller: :ehe
   
 4. Doğru.androiddeki facebook uygulaması vasat.tarayıcıdan tam sayfa facebook'a girince bile daha az ram tüketiyor.
   
 5. İphone de de yok
   
 6. fotoğraf yüklemede büyük sorun var bence ne zaman yüklemeye çaılşşam yüzde yüz oluyor sonra yüklenemedi diyor.
   
 7. Ne diyelim çıkacaksa hayırlı oldun. :oke

  - - - Eklendi - - -

  Ne diyelim çıkacaksa hayırlı olsun. :)
   
 8. ekleseler iyi olur ama :off:
   
 9. paylaş symbianda var :D
   
 10. kardesim android facebook uygulamasında paylas ma olayı zaten var;)

  facebook uygulamasına gir, herhangi bir resmin üzerine tıkla önce siyah bir ekran gelicek; sonra resim yüklenecek, resim açıldıktan sonra; seçenekler düğmesine bas karsına bir menu gelicek, orda paylas butonunu görürsün zaten;)
   
 11. Evet

  - - - Eklendi - - -

  İphone de yok
   
 12. Kardesim iphone da olup olmadıgını bilemiyorum ama android sisteminde dedigim sekilde paylas ma yapılabiliyor.

  Buyurun resimli sekilde gösteriyorum
  < Resmi açmak için tıklayın >  http://upfile.mobi/24504.7f7aaeb88c6f06f552eaef71c9e332c5
   
 13. Android de var
   
 14. sadece resim mi paylaşabiliyorsun peki?
   
 15. Maalesef sadece konulardaki resim ler paylaşılıyor:(
  Ama size FLİPBOARD isimli programı mağazadan indirmenizi öneririm. Android in kendi facebook uygulamasından çok daha kullanışlı ; aynı anda hem facebook hemde twitter üzerinden istediğiniz paylasımlara izin veriyor; hatta biraz ingilizceniz varsa kendi seçtiğiniz teknoloji, sinema,araba,spor vsvs. gibi konu başlıklarını guncel bir sekilde takip edebiliyorsunuz. Gerçekten harika bir program tavsiye ederim;)
   
 16. Zaten kaldırmıştım.
   
 17. ben o işler için MeeGo nun kendi rss ekranını kullanıyorum ekstra birşeye gerek kalmıyor :) Androidde face e pek girmem zaten mesele yok benim için :ehe
   
 18. Rss ler içinde kullanabilirsiniz flipboard programı nı;) tabi önce n9 a (nitdroit diyordunuz galiba ) gerekli sistem os unu kurmanız gerek;)
   
 19. Android 4.1 Jelly Bean,N9 um da kurulu şuan zaten ama MeeGo kadar kolay ve işlevsel değil bana göre o yüzden oyun oynamak dışında pek android kullanmıyorum :)
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/02/2019 - 03:59