Püf Noktası Android Yavaşlar mı ?

Sponsorlu Bağlantılar

byAndroid

byAndroid

Üye
Cogu yorum dogru arkadaslarin dedigi gibi arayuz ve uygulamalar onemli samsungun arayuzu illaji kasar ama nexus arayuzu super sade ve sik bak telefonumun 371 mb kullanim ram i var cok uygulama yuklemezsen bu telefon bile akiyor tabi bir ios ve wp kadar olmasada guzel sistemi yoran uugulamalar yuklemekten kacincaksin mesela benim telefona hic uygulama yukleme sadece facebook u yukle kasim kasim kasiliyo cihaz duzgun program yapamamislar belki guncellemyle duzelmistir denemedim ama durum boyle burde ara ara cihazin ve uygulamalrin onbelleklerini silersen hic sorun yasamazsin

ismail

ismail

Üye
Yavaşlamaz.bknz: Xperia Ray. Bu söylediğim yüksek model değil. 512mb ramli, 45nmlik 1ghz işlemcili 384kb cpu cache'i olan 2011 sonu duyurulan bir cihaz. Yüklüyorsunuz LX4.4'ü şişmiyor ama yüklerseniz stock romu görürsünüz farkı. :D
kasmaz diyonda kim bilir kaç rom yedirdin cihaza rahat durdun mu hiç :D

byAndroid

byAndroid

Üye
Aynen oyle cihazlara rom atmasan olmaz cm yukledim kafam rahat stock 3. Gun kasmaya basliyordu

sLeepLe

sLeepLe

Üye
bence android alınıcaksa sony ya da lg arayüzü kullanılmalı lg ninde g3 arayüzü tabiki samsung arayüzü şişme yapıyo sapıtıyo falan bide rehber sorunu var tabiki :)

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
bence android alınıcaksa sony ya da lg arayüzü kullanılmalı lg ninde g3 arayüzü tabiki samsung arayüzü şişme yapıyo sapıtıyo falan bide rehber sorunu var tabiki :)
Rehber sorunu s3 te vardı bitti. Bence sen en iyisi iPhone 6 al hem büyük ekran olursa androidçilerin almaması için sebebler çok çok azalıyor.

Mia Alfanso

Mia Alfanso

Üye

by-pegasus

Üye
Rehber sorunu s3 te vardı bitti. Bence sen en iyisi iPhone 6 al hem büyük ekran olursa androidçilerin almaması için sebebler çok çok azalıyor.

bide ozgur telefon olsa soyle hersey yapabilsek :D
bazi insanlar android aldiktan sonra ios istiyo ama iste :D

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
Sucrofe

Sucrofe

Üye
Bırak yeniden başlatmayı , sıfırlasan bile devam eder. Yanlış biliyorsun
Bilgilerini tazelemeni öneririm. Benim G2 neden kasmıyor o zaman? Android'i gerçekten kullanırsan sorun çıkmaz.

Bana Sorarsan Samsung Kasıyorsa Onlarda Kasar :hmmm S4de Bakıyorum Hiçbişey Kullanma RAM 1.2 GB de Lan Zaten 2 GB RAMı var Bana Ne Kaldı :D :bilmm
Benim G2 maşallah tıkır tıkır çalışıyor ama bazen ROM çeşitliliği yüzünden "keşke Nexus 5 alsaydım" diyorum. 10 GB RAM'i olsa bile yine Android kullanacak. :hmmm

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
PriZm

PriZm

Üye
Bir arkadaşımın G2 si tam 900 saatten beri açıktı ve gördüğümde yeniden başlatmadan önce hiç kasma yavaşlama olmadığını fark ettim.Cihazı aldığından beri kapatmadığını söylemişti.

Google da Android Uptime diye bir arama yaparsanız Gb gibi zamanlarından çok uzakta kaldığını görürsünüz.

• Beğen
Tepkiler: EmekHırsızı
Türe

Türe

Üye
Evet @~N.A.W.Y~ ' in de dediği gibi uzun süreli açık kalma sürelerinde bazı telefonlar sıkıntı yapabiliyor. Yeniden başlatmak bütün sorunu çözüyor. Ve tabiki arada da cache hafızalarını temizlemek gerekiyor yoksa cihaz gereksiz şişiyor.

PriZm

PriZm

Üye
37 gün de değil, 3000 saat uptime yapanlar ve hala stabil çalıştıranlar var (stock rom ile)

Bu kadar fanatik şekilde ve gereksiz-geçersiz kanıtlarla savunmanıza gerek yok, daha çok gülünç duruma düşüyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: H.TOGAN, MaxipmaN, 0MG90 ve 1 kişi daha
PriZm

PriZm

Üye
Motorola Milestone x2

• Beğen
Tepkiler: Invoke, 0MG90, Türe ve 2 diğerleri
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Motorola Milestone x2

Edit: ergen fanatik şeklinde takıldığından cevap bile yazmayacağım.Ben sana kanıt sunuyorum sen ise sadece klavye artistliği ile kendini yoruyorsun.Bu forumda senden kat kat bilgili insanlar var.

Dahası, şu profesyonel çektiğin fotolardan birkaç tanesini cep geneldeki fotoğrafçılık konusunda paylaş bakalım.41 mp kamerayı nasıl kullanıyorsun görelim.Eminim daha iso ayarı vs yapmadan tüm fotolarını otomatik modda çekiyorsundur.Hemde o cihaza rağmen.
Hocam programın adı nedir?
Benimkinin Kaç saattir açık kaldığını merak ettim :)

Topal Pire

Topal Pire

Üye
    Konu Sahibi
Bende sana şunu söyleyeyim: Samsung ve LG arayüzleri kasar. Sırasıyla Nexus, htc, sony ve diğer sade Android arayüzlü cihazlar seni mutlu eder diye düşünüyorum. Ben uzun zaman iphone kullandım. İphone yeni güncellemelerle kasıyor. Misal iphone 4. Bir de bazı uygulamalar cihazı yoruyor. Misal ben elite kullanıyorum. Muzhiwan diye market uygulaması var, cihaza onu yükleyince geçişlerde yavaşlama oldu. Kaldırdım düzeldi. Telefonda 80-90 uygulama yüklü, fazlası da olabilir. Stabiliteden şikayetçi değilim. Sürüm 4.2 olmasına rağmen. 4.4 sürümlerini düşünemiyorum. Android l yi hiç düşünemiyorum. Samsung u kullanan androidden soğuyor, bi zamanlar benim soğudum gibi.
Yorumunuz için sağ olun hocam.

Üst Alt