Android Telefonların İmei Kodunu Değiştirme Problemi Çözüldü !!! Resimli Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

bdiktepe

Üye
Merhaba,
Yazılanlardan anladığım kadarıyla bu işlemi deneyip de muvaffak olan yok. Olması da mümkün değil zaten. Sebebine gelince...
Hani bir laf vardır: Bir deli bir kuyuya bir taş atar da 40 akıllı çıkaramaz...diye... Buradaki olay da aynı bunun gibi...
Konuyu açan arkadaş hiçbir tecrübe etmeden başka bir forumdaki bilgiyi buraya taşımış. Oysa, yapılması gereken öncelikle uygun bir telefon bulup o forumda anlatılanları deneyerek sonucu buraya yazmaktı.
Neyse...
Ben, Star A5000 markalı bir telefonda, söylenenleri harfiyen yaptım. Buna rağmen imei yazma bölümü hiçbir şekilde çıkmadı. Sadece "attached" ve "detached" butonları ekrana geldi. Bunlarla da hiçbirşey yapılamıyor zaten.
Arkadaşlar, bu işi yapmanın tek çözümü var. O da firmware kablosu ve uygun yazılım. Bunu haricinde yapabilecek olan varsa hodri meydan...

hotlock

hotlock

Üye
çin malıcihazlarn hepsnn imei değştrme kodları var zaten. android deyince işletim sistemi olark anlaşılıyor ama cihazn markası android :D

• Beğen
Tepkiler: asikar552 ve engin1455

astek79

Üye
emmeğinizi helal edin . çok teşekkür ederim.

celebrim

Üye
    Konu Sahibi
ben isterseniz yapılış videosunu da yayınlarım sorun değil ama paylaşımdan rahatsız olanlar var belli.Şuan foruma tüm android teller için imei değiştirme yöntemini yayınladım bakalım neler olacak :)

• Beğen
Tepkiler: asikar552
hotlock

hotlock

Üye
tüm android teller içinmi ??

selami023

Üye
LÜTFEN HERKES OKUSUN...
celebrim iyi anlatmışsın hoşta burası android işletim sistemli cihazların bulunduğu bir forum senin dediğin android çin üretimi bir marka yanlış yere açmışsın konuyu
az önce baktım htc hd modellerde bunu yapmayı deneyenler çeşitli android işletim sistemli telefonlarında bunu yapmaya uğraşan var yapmayın arkadaşlar Telefonunuz Bozulabilir...
Android = HTC , SONYERİCSSON , SAMSUNG , MOTOROLA Gibi Markaların İşletim Sistemi...
android = Çin Üretimi Olan Bir Marka ( arkadaşın bahsettiği ) Konu yeri burası değil gerekli yere taşınmalı bence...Çok Kafa Karıştırır...

benjiank

Üye
s.a. arkadaşlar denemeden oluyor, biraz uğraştırdı ama oldu. bende de çin den gelen i9100 var onunla yaptım

WonderTheOne

Üye
s.a. arkadaşlar denemeden oluyor, biraz uğraştırdı ama oldu. bende de çin den gelen i9100 var onunla yaptım

Şunu lütfen açıkça nasıl yapabildiğini anlatırsan ben de istifade ederim, aynından bende de var. şimdiden teşekkürler.

allstar.1903

Üye
Hocam Htc wildfire için oluyomu acaba?

KayraBey

KayraBey

Üye
Hiçte 50-100 lira edecek bir paylaşım değil.Resimdeki telefona sahip olan kim var acaba? Konu bulup olduğu gibi aktarmak herkesin yapabileceği iş.Önemli olan onu test edip bilgiyi genişletmek.Hangi telefonlarda çalıştığı belli değil.Birde ballandıra ballandıra giriş yapmışsın konuya.Arkadaşın bir tanesi çin malı telefonda oluyor demiş.Demek ki araştırmış bulmuş.İyi ki bu bilgiyi paylaştın yoksa yazık olacaktı 100 liraya :P

murat0288

murat0288

Üye
gerçek samsung kodu değil çin androidleri için geçerli galiba s2 de kod cevap vermiyor...

okeane3110c

okeane3110c

Üye
bu yöntem çin malı telefonların oraya taşınmalı bencede telefonu tanıdığımz markalar (lg htc samsug motorola vb) gibi tellere faydası olmaz bunun. lg htc samsug motorola vb telefonlarımız için sadece orjinal friware atmamız yetiyor bende imeimi sıfırlamıştım lg p503 var bende onun için birsürü yöntemdenemeden orjinal rom una geçmemiz veya orjinal frimware dosyasını yüklememiz yeterlidir

ozeltekno

ozeltekno

Üye
Bende htc var ama ımeı bölümü cıkmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz

07foto

Üye
emeğine sağlık ama bu 2.3.4 versiyon android için geçerli acaba 2.3.6 versiyon için böyle bir yöntem varmı 2.3.6 versiyonda farklı bir ekran çıkıyo imei 1 ve 2 girişi gözükmüyo teşekkürler

----------Eklendi @ 12:34:41 ---------- Yazıldı @ 12:31:34 ----------

Evet Arkadaşlar sizin için hiçbiryerde bulamayacağınız bir bilgiyi paylaşacağım umarım gereken karşılığı sizen alırım, öncelikle bu işlem için ne kabloya ne driver a ihtiyacınız var herşey çok basit.Sizden bilgisini 50-100 liraya satanlara da son vermiş olacağım bu bilgiyle çünkü bilgi paylaştıkça çoğalır.

1.Her iki Sim kartına yuvasına taktıktan sonra telefonun güç düğmesine basarak telefonu açın
2.Telefon Açıldıktan sonra Arama Arayüzüne *#*#3646633#*#* yazın

3.Çıkan Sayfada "GPRS" i seçin

4. Şimdi 1.Sim Kartın İmei kodunu değiştirmek istiyorsanız 1ST PDP 'yi Seçin ve Yeni IMEI Kodunuzu Buraya yazıp Ok'leyin

5. Ardından Sırasıyla "Attached" basıp okleyin
6. "Deattached" Basıp okleyin ve işlem tamamdır.

İkinci Sim Card imei değiştirmek istiyosanız 2nd PDP yi seçip aynı işlemleri uygulayın
Eğer Sayfada Write İmei Çıkmıyorsa sadece Attached ve Deattached işlemini yapmak da yeterlidir.

İnşallah yararlı bir paylaşım olur

emeğine sağlık ama bu 2.3.4 versiyon android için geçerli acaba 2.3.6 versiyon için böyle bir yöntem varmı 2.3.6 versiyonda farklı bir ekran çıkıyo imei 1 ve 2 girişi gözükmüyo teşekkürler

f_conq

f_conq

Üye
Mesajım Bulunsun

bartinli8387

bartinli8387

Üye
merhaba ben kuzey iraktan samsung galaxy 2s aldım gecen hafta telefonu telefoncu kaydetti zaten pasaporta gerek yokmuş artık ne işlem yaptı bilmiyorum sürümüm 2.3.5 su son cıkan güncellemeyi kurmak istiyorum ama kies e bagladıgımda telefonu tanıyor ama güncellemeyi desteklemedigini yazıyor zaten henüz türkiyeye güncelleme gelmedi ama yine de hiçbir güncelleme yok demesi gerekirdi ben nokia kullanıcısıyım pek bilgim yok yeni bu sorunu nasıl çözerim bilginiz

elessartık

Üye
Celebrim kardeşim, 2.3.6 mtk6573 cihaza bu işlemi yapmaya çalıştım ancak GPRS menüsü farklı çıkıyor ne yazıkki cihaza root atamadığımdan diğer paylaşımdaki işlemide gerçekleştiremedim, 2.3.6 ya root konusunda yardımcı olabilirmisin yada bu işin başka bir yolu varmıdır?

bursa1616

bursa1616

Üye
telefonu alayım da deniyeceğim :)

IdontKnoW

Üye
arkadaşlar 2.3.6 lı yeni tip mt6575 cihazllar için bir yüntem varmı ?ayrıca root yöntemi nedir?

M38Saarland

Üye
Bende ZOPO ZP200 var.. denedim, GPRS bölümüne girdim, ama orade SIM1 ve SIM2 yazmiyor.. anlamadim gitti..

Üst Alt