Android Ram Yönetimi Ve S.S.S (RAMLE İLGİLİ KONU AÇMADAN ÖNCE BURAYA BAKIN!)

Sponsorlu Bağlantılar

Heroata

Heroata

Üye
Nawy hocam size nie öm atamyorm?

Bu arada ii paylasm yararli isime yaradi

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Çok fazla gereksiz mesaj geliyor.Ayrıca bir sürüde yardım mesajı alıyorum.Herkese birden yardım etmem mümkün değil.O yüzden kapalı.

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici

İlginç.Fmr memory cleaner her türlü uygulamayı kapatır.

Fmr menüyü bile kapatıyor zaten :D de son uygulamalar kısmına dokunmuyor bende. Sende siliyor mu son uygulamalar bölümünü?

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
tapatalk

tapatalk

Üye
fmr den sonra bi kafayı yiyo cihaz

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Birkaç saniyeliğine saçmalaması normal çünkü ramde max düzeyde temizlik yapıyor.Ayrıca sıkıştırma da yapıyor.

• Beğen
Tepkiler: taylan08

taylan08

Üye
~N.A.W.Y~ Swap'la ilgili birşey sorcam sana
swap alanı oluşturuyorken swappiness bide MinFreeKb diye seçenekler oluyor bu ikisinin tam olarak ne işe yaradıgını çözemedim ama
şöyle tahminlerde bulundum kendimce ;
swappines %60 ise uygulamananın %60 ını swap alanına alıyor
MinFreeKb 15 ise 15 mb'den büyük dosyalar swap alanına alınıyor
bu tahminler yanlış ise bana bu olayı izah edermisin bide swappiness ile MinFreeKb yüksek oluncamı iyi olur yoksa az olursa mı ?
bana yardımcı olursan sevinirim

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Minfreemb: swap alanında minimum kalabilecek boyutu ayarlar.Yani 400 mb swap bölümü varsa ve sen minfreemb değerini 10 yaparsan swap alanı 390 mb a kadar dolar.Minfreemb değerini kendince en az 10 mb olmak şartıyla ayarla.

Swappiness: uygulamanın swap alanına takas oranıdır.% 80 gibi bir değere ayarlamanı öneririm.%60 ın altında swap etkili olmaz ve % 100 de de bir süre sonra stabilite bozulabilir.

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL ve taylan08

taylan08

Üye
Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim

cahilmuallim

cahilmuallim

Üye
Gerçekten bu zram ve swap uygulamasini duymakta cok geç kalmiisim hakkaten yazinizin tamamini okudum cok güzel aciklmissiniz acaba fmr remory ile clean yaptiktan sonra ne sıklıkta yapmak lazim yahut yapmalı miyiz otomatik değil demi

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Gerçekten bu zram ve swap uygulamasini duymakta cok geç kalmiisim hakkaten yazinizin tamamini okudum cok güzel aciklmissiniz acaba fmr remory ile clean yaptiktan sonra ne sıklıkta yapmak lazim yahut yapmalı miyiz otomatik değil demi
Fmr yi sadece yüksek ram yiyen bir uygulama açmadan önce kullanabilir yada sadece ulaşabileceğin max rami görmek için kullanabilirsin.

Herhangi bir sıklığa gerek yok.yukarıda yazdıklarıma gerekte yok.Çünkü teknik olarak Androidde ram dolması imkansızdır.Kendisi hep kullanıma göre ram temizliği yapar.

yeauw

yeauw

Üye
süper konu olmuş çok yararlı teşekkürler :)

cahilmuallim

cahilmuallim

Üye

Fmr yi sadece yüksek ram yiyen bir uygulama açmadan önce kullanabilir yada sadece ulaşabileceğin max rami görmek için kullanabilirsin.

Herhangi bir sıklığa gerek yok.yukarıda yazdıklarıma gerekte yok.Çünkü teknik olarak Androidde ram dolması imkansızdır.Kendisi hep kullanıma göre ram temizliği yapar.

Eyvallah usta emeğine sağlık hakkaten telefon kendine geldi sagolasin

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici

Ram dolması her ne kadar imkansız da olsa ramin balon gibi şiştikçe sıkışması da o kadar kolay :) Ara ara temizlik hem şarja hem cihaza faydalıdır :) Yoksa ramin sıkışmasından dolayı gelen çağrıya bile cevap veremeyebilirsiniz :ehe

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi

Ram dolması her ne kadar imkansız da olsa ramin balon gibi şiştikçe sıkışması da o kadar kolay :) Ara ara temizlik hem şarja hem cihaza faydalıdır :) Yoksa ramin sıkışmasından dolayı gelen çağrıya bile cevap veremeyebilirsiniz :ehe
galaxy s kullanırken hiçde ram şişmesinden dolayı çağrı cevaplayamadığımı hatırlamıyorum :D

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici

galaxy s kullanırken hiçde ram şişmesinden dolayı çağrı cevaplayamadığımı hatırlamıyorum :D

Cm10.1 4.2.2 de ara ara oluyor bende. Nightly sürümler diye mi bilemiyorum ama bir süre kullanmayacaksam Clean Master'ın içinden görevleri temizliyorum. Bir de sen swap ile kullanıyordun genelde. Ben daha swap yüzü görmedim diyebilirim :(

Dün de hastanede birisi (elinde Htc nin bir modeli vardı sanırım) telefon çalarken açamıyordu, "hay senin telefon gibi ben" diye söyleniyordu.

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi

Cm10.1 4.2.2 de ara ara oluyor bende. Nightly sürümler diye mi bilemiyorum ama bir süre kullanmayacaksam Clean Master'ın içinden görevleri temizliyorum. Bir de sen swap ile kullanıyordun genelde. Ben daha swap yüzü görmedim diyebilirim :(

Dün de hastanede birisi (elinde Htc nin bir modeli vardı sanırım) telefon çalarken açamıyordu, "hay senin telefon gibi ben" diye söyleniyordu.

Evet swap ile kullanıyordum.O htc olayınada epey güldüm :D

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici

Evet swap ile kullanıyordum.O htc olayınada epey güldüm :D

Ben kendimi zor tuttum orda gülmemek için :ehe İnsanlar hastanede ameliyat haberi beklerken çağrıyı görüp açamamaları da kötü :(

Bu arada şuan Cm10.1 in 15-05-2013 versiyonunu kullanıyorum ve CyanCore 2.6.5 kernel yüklü. Yani geçen haftanın yazılım ve kerneli var. CyanCore, Semaphore tabanlı bir kernel. Semaphore'a ek özelliklerinde swap kullanılabilir yazıyor ama Semaphore Manager'da swap yok. Cihazın çok kafasını karıştırmadan swap uygulayabileceğim bir uygulama tavsiyesi alsam senden? Bu arada hafıza kartımda 2 gb linux sistem alanını daha önceden oluşturmuştum.

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Swap activator olması gerek xda forumunda.Biraz "Search" butonunu kullan :ehe

• Beğen
Tepkiler: Invoke