Android Ram Yönetimi Ve S.S.S (RAMLE İLGİLİ KONU AÇMADAN ÖNCE BURAYA BAKIN!)

Sponsorlu Bağlantılar

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy W sahibi olan birisine sorsan daha iyi olur diye düşünüyorum.

beckhamrbz

Üye
bn de s3 var

06harun06

Üye
terminal prog. free yazıyorum ama hiç bişey çıkmıyor not found yazıyoru s3 kullanıyorum

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Evet bendede öyle çıkıyor.Telefonunun rootlu olması lazım.

Terminal yerine herhangi bir ram temizleme programı ile de ram durumuna bakabilirsin.

tapatalk

tapatalk

Üye

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
İyiki bir Nexus'un olmuş ha. :zzz:

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Eline sağlık Alican :)
Yine faydalı bir konu olmuş :oke:

Not: konuyu yeni görmüyorum ama daha şimdi mesaj yazabildim :)

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Evet bendede öyle çıkıyor.Telefonunun rootlu olması lazım.

Terminal yerine herhangi bir ram temizleme programı ile de ram durumuna bakabilirsin.

Ram programlarında 40-50mb ram görünüyor, terminalde 4mb :D

Son uygulamalar listesini temizlemem bile 20mb ram kazandırdı. Ram programlarının çoğu son uygulamalar listesini temizlemiyor sanırım. Bu listenin temizlenmesi de baya rahatlatıyor rami.

tapatalk

tapatalk

Üye
ram kullanimin nasıl o kadar düşük seninin?
linaro kernel diye bişey gnexusa offical olarak destek vermeye başlamış bende carbon rom kurdum üstüne onu kurdum böyle oldu

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
linaro kernel diye bişey gnexusa offical olarak destek vermeye başlamış bende carbon rom kurdum üstüne onu kurdum böyle oldu
Maşallah android dışında herşeyi kapatmışsın :D
Terminalde ne kadar görünüyor? Cleanmaster ile bende 110-120 mb a kadar düşüyor gösteriyor bazen ama gerçekte farklı tabi. En basitinden çalışan launcher ve son uygulamalar listeleri bile birçok ram programında gösterilmiyor ama ram kullanmaya devam ediyorlar.

tapatalk

tapatalk

Üye
yok bu romun kendi sayacı terminal kurulu değil romda. bide launcher filan açık bide launcheri kapatıp denerim. bu custom rom işini sevdim harbiden

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
yok bu romun kendi sayacı terminal kurulu değil romda. bide launcher filan açık bide launcheri kapatıp denerim. bu custom rom işini sevdim harbiden

Romun sayacı olduğunun farkındayım zaten :) Sen marketten terminali indirip terminale free yazıp çıkan ekranı atarsan daha güzel olur.

tapatalk

tapatalk

Üye
denerim bi ara bu konuya atarım yine

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Eline sağlık Alican :)
Yine faydalı bir konu olmuş :oke:

Not: konuyu yeni görmüyorum ama daha şimdi mesaj yazabildim :)
Saol abi.Olabildiğince az ama öz konular açıyorum.

Ram programlarında 40-50mb ram görünüyor, terminalde 4mb :D

Son uygulamalar listesini temizlemem bile 20mb ram kazandırdı. Ram programlarının çoğu son uygulamalar listesini temizlemiyor sanırım. Bu listenin temizlenmesi de baya rahatlatıyor rami.
Son uygulamalar listesindeki uygulamalardan bazıları önbellekte açık kalmış olabilir.

ram konusuna neyi çekip atmamı bekliyon facebook ss si filan mı?
Ben ondan bahsetmemiştim.. Neyse..

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici

Son uygulamalar listesindeki uygulamalardan bazıları önbellekte açık kalmış olabilir.

Öncesinde CleanMaster + FMR + Battery Doctor ın temizleyicileri ile temizlediğim halde böyle oldu. Bu 3 uygulama da son uygulamalar listesindeki uygulamaları önbellekten kaldırmıyor sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Dede
PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi

Öncesinde CleanMaster + FMR + Battery Doctor ın temizleyicileri ile temizlediğim halde böyle oldu. Bu 3 uygulama da son uygulamalar listesindeki uygulamaları önbellekten kaldırmıyor sanırım.

Onlar açık yada kapalı olsa bile birşey değişmez.Sonuçta kapalılar.

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici

Onlar açık yada kapalı olsa bile birşey değişmez.Sonuçta kapalılar.

Son uygulamaları temizlemeden önce terminalde free yazınca 4-5mb ram görünüyor, son uygulamaları elle temizleyince 20-25mb a çıkıyor terminalde yazan free ram miktarı. Kapalı bile olsalar ramden yemeye devam ediyorlar ve programlar da bu ram kullanımını göremiyor galiba.

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi

Son uygulamaları temizlemeden önce terminalde free yazınca 4-5mb ram görünüyor, son uygulamaları elle temizleyince 20-25mb a çıkıyor terminalde yazan free ram miktarı. Kapalı bile olsalar ramden yemeye devam ediyorlar ve programlar da bu ram kullanımını göremiyor galiba.

İlginç.Fmr memory cleaner her türlü uygulamayı kapatır.