Android Mi Windows Phone Mi?

Sponsorlu Bağlantılar

KayraBey

KayraBey

Üye
8.1 ne zaman gelecek Allah aşkına?

Never Back Down

Never Back Down

Üye
Android Derim

Never Back Down

Never Back Down

Üye
herkezin kişisel görüşü ama bende android kullandım güncelleme gelmeyince adam soğuyor androidde tek tercih edilecek telefon nexus serisi bence
ben iosa geçtim
ama
wp vs android derse
android tercih ederim
g2 vardı ben çok iyi iş görüyordu

• Beğen
Tepkiler: d.boyy
Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Tabi ki Android. WP'un Android'e kıyasla tek artısı stabilitesidir o da basit arayüzünden dolayı Android çok özellikli ve zengin bir işletim sistemi yılların tecrübesinin de payı var bunda, kısa zamanda da çok iyi işler çıkarttılar. Minör ya da Majör güncellemelerle sürekli desteklenen ve geliştirilen bir işletim sistemi rakipleri ilerleme kaydederken onun eli de armut toplamıyor rekabeti sürekli zirvede tutuyorlar, bi de Android'de öyle büyük kasılmalar olmasa da biraz dikkat ve ilgi isteyen bir işletim sistemi bir bomba gibi kullanmayı bilirsen çok iyi, kullanamazsan elinde patlar. Orta-üst(S4 mini, Xperia SP, Moto G vb.) ya da üst segment(G2, S4, Xperia Z vb.) için bence rakibi yok zaten özellik bakımından da öyle (zengin özellik=zengin donanım mantığı). Öte yandan şuan için WP ise daha çok giriş seviyesi ve orta segment için iyi bir işletim sistemi kolay sade arayüz isteyenler için ideal biraz da farklı bir deneyim isteyenler için iyidir. Bugün Bada ya da Symbian Belle'yi bırakanlar ya da bırakmak zorunda kalanlar aynı deneyimin daha iyisini yaşamak istiyorlarsa(widget vb.) Android'den başka bir sisteme yönelmemeleri gerekir. Son söz ise; WP gelişmekte olan bir sistem ancak Android de yerinde saymıyor, Ios da yerinde saymıyor(özellikle arayüzünü sevmediğim sistem 7.0 ile sonunda güzelleştirilmiş) Android ile Ios sürekli çıtayı yükseltmekteler WP'un da daha çok dersine çalışması gerekir, yoksa önceki "Windows Mobile"ın Symbian karşısında yerle bir olması filmini tekrardan izleyebiliriz.

• Beğen
Tepkiler: d.boyy ve Dede
Mia Alfanso

Mia Alfanso

Üye
8.1e kadar android derim , sonrası muamma:)

• Beğen
d.boyy

d.boyy

Üye
Walla wp bu gidisi ile cok musteri kaybeder 600 kb flappy bird yok mariodan dandik bi oyun internette sohbeti olmayan site haber kanali kalmadi wp de gelecekmis bi kac aya oyun zaten mariodan dandik 600 kb lumia 720 ye bakiom arada ewde cekmecede duruyoda iyiki g2 almisim diyom . Kusura bakmayin ama gunumuzde xbox ps4 ps3 linux mac win7 win8 varken hala kasetli atari oynamak tv den teletexden haber mac skoru bkmak gibi windowsphone :) bazi modellere black guncellemesi gelmis facebookda vs yazilan bildirimler gozukcek ekran donderme kilidi hahaha bizim ericson 688 de vardi bunlar :)

• Beğen
Tepkiler: Dede
KayraBey

KayraBey

Üye
Walla wp bu gidisi ile cok musteri kaybeder 600 kb flappy bird yok mariodan dandik bi oyun internette sohbeti olmayan site haber kanali kalmadi wp de gelecekmis bi kac aya oyun zaten mariodan dandik 600 kb lumia 720 ye bakiom arada ewde cekmecede duruyoda iyiki g2 almisim diyom . Kusura bakmayin ama gunumuzde xbox ps4 ps3 linux mac win7 win8 varken hala kasetli atari oynamak tv den teletexden haber mac skoru bkmak gibi windowsphone :) bazi modellere black guncellemesi gelmis facebookda vs yazilan bildirimler gozukcek ekran donderme kilidi hahaha bizim ericson 688 de vardi bunlar :)
Süpersin :D

• Beğen
Never Back Down

Never Back Down

Üye
Adam haklı

• Beğen
Tepkiler: Dede ve d.boyy
d.boyy

d.boyy

Üye
Flippy bird marketten kaldirildi dunyayi sallayan 600 kb oyunu wp oynayamadi e bildigim kadariyla wp ye oyunda yuklenmiyo wp kullanicilari oynayamadi :) yazik wp sesleniyom belki oyuna sinirlenip telefon kirip yenisini alan olcakti musteri kaybi oldu wp icin.

• Beğen
Tepkiler: Ccihat67 ve Dede
KayraBey

KayraBey

Üye
Flippy bird marketten kaldirildi dunyayi sallayan 600 kb oyunu wp oynayamadi e bildigim kadariyla wp ye oyunda yuklenmiyo wp kullanicilari oynayamadi :) yazik wp sesleniyom belki oyuna sinirlenip telefon kirip yenisini alan olcakti musteri kaybi oldu wp icin.
Ooooo çok sert :D

Trioxin

Trioxin

Üye
Wp asiri stabil bence. Andorid zamanla yavaslamalar yapiyor. Ama fab. Ayarlarina donunce duzeliyor. Marketle isim fazla yok dersen w8 tavsiyem ama marketle cok isim var ii tel dersen note serisine bak derim

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Kardesım şöle bı acıklamada buluncam wp 720 kullandım oyunda gorsellıge onem verıyosan vs kolay arayuz menu ıstıyosan windowsphone . Fakat ornek olarak mıllet subway surf oyununu 1 sene once oynuyodu wındowsphoneye yenı 1 2 ay once geldı cevırınce ekran donmesını kılıtleme yukardakı bıldırımler yenı geldı . mıllet bunları cın malında yapıyo. whatsap vs tarzında programlar gecmıse donmeye kaltıgında kapanıyo yanı arkdasınla 3 gun oncekı konusmaya bakıyım de kapanıyo suan guncelleme geldıyse bılemem ben 2 ay oncesınden bahsedıom ve whatsapp artık herseyde varken en basıtınden bu sorun olmamalı.Marketı cok uzun zamanda guncellenıyo bırsuru reklam vırus ıceren uygulama oyun var androıd yada ıosdakı cogu seyı bulamazsın 1 2 3 ayda bı oyun gelır gelen oyunda androıdde oynadıgın 6 ay ocekı oyundur fakat gorsellık vs androıdden ıyıdır. Facebookdabırı bıseyını begendı mesaj attı bıldırım gelmıyo tekrar soluyorum bunları hepsı 2 ay once olan seyler hala dewam edıyomu bılmıyorum 2 aydır androıd kullanıyorum . ama android de ve ıosda ıstedıgın guncel uygulama oyun vs bulabılırsın benım sahsı fıkrım wp daha gelısmedı alınmaz.Helekı daha once adroıd yada ıos kullanıcısıysan cok pısman olursun. İlerde gelişirmi gelişmezmı bılemem ama wp nokıa kullanıyo daha cok ve yenı duydugum kı nokıa sıtesınde okudugum kadarıyla nokıa androıd cıkarıyo .
rica etsem Windows Phone mağazada bulduğunuz virüslü uygulamanın linkini paylaşabilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: d.boyy ve Dede
CANGO97

CANGO97

Üye
windows phone çok stabil android kasıyor zamanla :D

esmeran3

esmeran3

Üye
Windows un tek güze yani ram temizleme felan otamatik yapılıyor ve göremiyorsun ne kadar ram yediğini helede o basit arayüzde zaten ram ne kadar yiyebilecek çok stabil diyen arkadaşlar var bi wp 520 620 720 ye baksınlar hepsini inceledim diğerlerini bilmiyorum 720 mim vardı hatta ama telefonun tek güzel yanı kamerası idi ne oyun vardı ne uygulama nede interneti Google dı! Benim kullandığım zamanda hemen satıp s3 aldım s3 ü de anakartını yaktım telefonun fabrika hatası değildi:) Tüm suç benimde hergün sarj a takılı sabah akşam oyun oynarsam yanar tabi :) Herneyse android de virüslü uygulama var ama temizlenebilir çok zor birşey değil :) Zaten istediğin program ilk olarak google play store ve ios da artık 1 2 ay sonra da windows phone mağazada çıkıyor :) Arkadaşların yeni bir oyunu oynarken windows phonde olmuyor uygulamalarda aynı şekilde :) Sadece görüşme yap mesajlaş o kadar whatsapp bile düzgün değildi ben kullanırken :) telefona bi fabrika ayarlarına dönüyüm dedim çark takıldı servise verecektim :) 2 hafta içinde alırsın dediler :) parayla yaptırdım hemen kullanmak için şu anda wp alınacak zaman değil helede android stabilleşmeye başlamışken dediğim gibi Eğer androidde de ram temizleme otamatik olarak yapılsa gereksiz uygalamalar sen açana kadar çalışmazsa :) Stabillği ozaman görebilirsin :)

Uzun uzun yazdım ama şu anda alınacak işletim sistemi ANDROID :)

• Beğen
Tepkiler: oktaygezgin ve Dede
Invoke

Invoke

Üye
Ekim ayındaki konuyu hortlatan vatandaşa saygılarımı sunuyorum.

• Beğen
Tepkiler: 0MG90, Dede ve ~N.A.W.Y~

Üst Alt