Android Mi Windows Phone Mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Süleyman

Süleyman

Üye
    Konu Sahibi

-Emre

-Emre

Üye
tabi ki wp yeni bir sistem (lumialarda kullanılan 8 ) uygulama sayısı henüz yeterli derecede değil ama gelişecektir :oke: eğer biraz beklemeyi göze alırsanız wp iyi bir seçim olur; ya da ben beklemeyi sevmiyorum benim için önemli olan özgürlük, kişiselleştirme, oyun ve medyadır diyorsanız android :oke: bu arada wpde bildirim barı yok mu ? her şey ana ekrandan mı hallediliyor ?

• Beğen
Tepkiler: Süleyman
Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Bence iki sisteminde iyi ve kötü tarafları var. Bundan önceki yorumlarda bunlar yazılmış. Onun ucun kendine hangi sistem uygunsa onu al :)

• Beğen
Süleyman

Süleyman

Üye
    Konu Sahibi
Yorumlarınız için tekrar teşekkürler :)

Invoke

Invoke

Üye
Para sıkıntı değilse 1020'nin kamerası cidden çok iyi :D

• Beğen
papakudioflu

papakudioflu

Admin
kamera konusunda 1020 gerçekten kusursuza yakın. Fakat böyle üst düzey bir kamera ihtiyacınız yoksa bence 2000TL'ye Lumia1020 yerine 1400TL'ye Lumia925 daha mantıklı. Zira Lumia925 de çok çok iyi bir kameraya sahip.

Bunun dışında illegal yükleme olmadığı için zaten diğer sistemlere göre daha kısıtlı olan mağaza bir de ücretli yükleme dezavantajına sahip. Tabi ihtiyaç olan hatta fazlası uygulama ve oyunları ücretsiz yüklemek mümkün. Fakat seçim yapmadan önce bunları göz önünde bulundurarak seçim yapın ki aldıktan pişmanlık konuları olmasın.

• Beğen
Tepkiler: H.TOGAN, Süleyman ve Invoke
GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
bu arada wpde bildirim barı yok mu ? her şey ana ekrandan mı hallediliyor ?

Evet ne yazık ki yok. Ama yine de bildirim barında yapılan işlemleri hızlıca yapabiliyorsun kutucuklar sayesinde. :sirit:

nokia 603

Üye
şu anda wp mağazasında çoğu popüler oyun var benim gibi oyun meraklıları için bence hız da telde çok önemli bu yüzden benim tercihim wp lumia 525 düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim

KayraBey

KayraBey

Üye
Android

• Beğen
Tepkiler: -Emre
furkankama

furkankama

Üye
Android tercihim...

theposies

theposies

Üye
Ben lumia 920 kullanıyorum tamam stabil gerçekten androide göre hız farklılıkları var ama sistem aslında alttan alta şişmiyor değil diğer klasörü diye bir klasör var sürekli boyutu artıyor ve silmek mümkün değil şuan 7.63gb malum sd kartda takılamıyor . Arayüzü çok stabil ve kutucukların tasarımı cidden çok göze hitap ediyor , Uygulama sıkıntısı var ama zaten gerekli olabilecek çoğu uygulama mevcut , tabiki eksik de çok android bu konuda üstünlüğününu koyuyor wpnin hala biraz zamana ihtiyacı var gibi.

furkankama

furkankama

Üye
Ne olursa olsun şahsen ben hayatta windows phone almam... Zaten androidi kralı samsungda Touch Wizrt a geçicek sanırım iphone alırım :))

enterneoll

enterneoll

Üye
kamerası çok iyi olsun diyorsan wp daha doğrusu nokia al ama kamera o kadarda önemli değil ben çok oyun uygulama kullanırım ve telefonuma değişik şeyler yapmayı severim diyorsan android ve ayrıca birde uygulamaları ve oyunları androidde basit bir şekilde ücretsiz olarak yükliyebilirsin bunuda göz önünde bulundur ve çok ekstra özellikler istemiyorsan android alıyorsan nexus serisi telefonlar tavsiyedir

d.boyy

d.boyy

Üye
Kardesım şöle bı acıklamada buluncam wp 720 kullandım oyunda gorsellıge onem verıyosan vs kolay arayuz menu ıstıyosan windowsphone . Fakat ornek olarak mıllet subway surf oyununu 1 sene once oynuyodu wındowsphoneye yenı 1 2 ay once geldı cevırınce ekran donmesını kılıtleme yukardakı bıldırımler yenı geldı . mıllet bunları cın malında yapıyo. whatsap vs tarzında programlar gecmıse donmeye kaltıgında kapanıyo yanı arkdasınla 3 gun oncekı konusmaya bakıyım de kapanıyo suan guncelleme geldıyse bılemem ben 2 ay oncesınden bahsedıom ve whatsapp artık herseyde varken en basıtınden bu sorun olmamalı.Marketı cok uzun zamanda guncellenıyo bırsuru reklam vırus ıceren uygulama oyun var androıd yada ıosdakı cogu seyı bulamazsın 1 2 3 ayda bı oyun gelır gelen oyunda androıdde oynadıgın 6 ay ocekı oyundur fakat gorsellık vs androıdden ıyıdır. Facebookdabırı bıseyını begendı mesaj attı bıldırım gelmıyo tekrar soluyorum bunları hepsı 2 ay once olan seyler hala dewam edıyomu bılmıyorum 2 aydır androıd kullanıyorum . ama android de ve ıosda ıstedıgın guncel uygulama oyun vs bulabılırsın benım sahsı fıkrım wp daha gelısmedı alınmaz.Helekı daha once adroıd yada ıos kullanıcısıysan cok pısman olursun. İlerde gelişirmi gelişmezmı bılemem ama wp nokıa kullanıyo daha cok ve yenı duydugum kı nokıa sıtesınde okudugum kadarıyla nokıa androıd cıkarıyo .

R.A.M

R.A.M

Üye
Android alıcaksan nexus alıcaksın şimdi bugün gideceksin dünya kadar para vereceksin 2 gün sonra desteği kestik diyecekler birçok cihazın bu durumda başı yandı zaten 2 sene önce alınınan birçok telefon 2.3'de şuan ve de android şuan 4.2'yi geçti bile güncelleme gelen cihazlar oldumu oldu 3 yıl önce flan çıkan f/p canavarı xperia neo v'ye noldu 4.0 gelince kasmalar başladı sonra rezillik vs. zaten birçoğuda 2.3'de kullanıyor androidi bu yüzden sevmiyorum oyun uygulama bol deniliyor ama bu nedenmi önüne gelen androidde geliştirici olabiliyor ve uygulamalar kontrol edilmeden mağazaya yükleniyor ve sonuç uygulamaların %80'i çöp oluyor yok 2 milyonmuş yok 3'müş siz bunlara inanmayın işe yarayan uygulama sayısına bakın derim yani işin özü ios ve Wp tercih etmeye çalışın çünki bugün android telefona ne kadar para verirseniz verin 2 yıl sonra çöp olacaktır.

Bu benim kişisel görüşümdür, ayrıca telefondan yazdığımdan imla hatası olabilir saygılar.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: d.boyy
d.boyy

d.boyy

Üye
Android alıcaksan nexus alıcaksın şimdi bugün gideceksin dünya kadar para vereceksin 2 gün sonra desteği kestik diyecekler birçok cihazın bu durumda başı yandı zaten 2 sene önce alınınan birçok telefon 2.3'de şuan ve de android şuan 4.2'yi geçti bile güncelleme gelen cihazlar oldumu oldu 3 yıl önce flan çıkan f/p canavarı xperia neo v'ye noldu 4.0 gelince kasmalar başladı sonra rezillik vs. zaten birçoğuda 2.3'de kullanıyor androidi bu yüzden sevmiyorum oyun uygulama bol deniliyor ama bu nedenmi önüne gelen androidde geliştirici olabiliyor ve uygulamalar kontrol edilmeden mağazaya yükleniyor ve sonuç uygulamaların %80'i çöp oluyor yok 2 milyonmuş yok 3'müş siz bunlara inanmayın işe yarayan uygulama sayısına bakın derim yani işin özü ios ve Wp tercih etmeye çalışın çünki bugün android telefona ne kadar para verirseniz verin 2 yıl sonra çöp olacaktır.

Bu benim kişisel görüşümdür, ayrıca telefondan yazdığımdan imla hatası olabilir saygılar.
Güzel solemısın magza olayını soledım bende fakat sunu belırtmek ısterım wp de magzasında belırlı uygulama ve oyunlardan baska ne var uygulama ıse yarar 5 10 tane oyunda oyle wp yı kotulemıyorum fakat guncelleme konususnda cok gerı ılerde ne olur bılemem fakat suanda en kucuk ornek yan tutugunda ekranı dondurme yenı geldı bunu cın malı telefon yapıyo ve wp den bahsedıyoruz. Acıkcası wp uygulama vs guncellemesı cok dusuk kısısellestırme yok gercek bu . bı whatsaba arkaya walpaper koyıyım desen koyamazsın hangı telefonda bu yok kı yada hangı androıd ıosda olan turkce uygulama wpde de turkce ?
kotu demıyorum fakat cok gerıden gelıyor.Şahsen ben Subway surf unuttum wp kullanıcıları 1 bılemedın 2 ay once tanıstı .

• Beğen
Tepkiler: R.A.M
R.A.M

R.A.M

Üye
Güzel solemısın magza olayını soledım bende fakat sunu belırtmek ısterım wp de magzasında belırlı uygulama ve oyunlardan baska ne var uygulama ıse yarar 5 10 tane oyunda oyle wp yı kotulemıyorum fakat guncelleme konususnda cok gerı ılerde ne olur bılemem fakat suanda en kucuk ornek yan tutugunda ekranı dondurme yenı geldı bunu cın malı telefon yapıyo ve wp den bahsedıyoruz. Acıkcası wp uygulama vs guncellemesı cok dusuk kısısellestırme yok gercek bu . bı whatsaba arkaya walpaper koyıyım desen koyamazsın hangı telefonda bu yok kı yada hangı androıd ıosda olan turkce uygulama wpde de turkce ?
kotu demıyorum fakat cok gerıden gelıyor.Şahsen ben Subway surf unuttum wp kullanıcıları 1 bılemedın 2 ay once tanıstı .
aslında yavaş gelişiyor doğru ama şöyle düşün android 5 yıllık sistem wp 1,5 yıllık sistem flan birazda microsoft ihmalkar davranır gibi geliyor ama ben 8.1 gelmeden geçmiyecem 8.1 çok iyi olacak flan diyorlar bakalım hayırlısı.

Üst Alt