Android Kit Kat ve Nexus5 sızdırıldı

Sponsorlu Bağlantılar

Invoke

Invoke

Üye
Köşeleri de daha farklı sanki biraz daha az mı yuvarlak nasıl tarif edeyim bilemedim :D
Arkası benimde pek hoşuma gitmedi. Özellikle kameranın olduğu yer. Aynı şekilde yine benim de aklımda G2 var...

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Kamera g2 de daha iyidir degil mi ?

Invoke

Invoke

Üye
Büyük ihtimalle, hatta kesin gibi bir şey :D

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Benim icin kamera cok onemli kardeşim ondan soruyorum :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
şöyle soyluyeyim Süleyman. 32-bit bilgi işlem tekniği kullanan sistemlerde işlem başına max. 2GB toplamda max. 4GB RAM desteği kullanılabilir. Yani mevcut 32-bit haliyle Android cihazlar kullanılabilecek Maximum RAM'i kullanıyor. 64-bit'te ise bu sınır 16TB'a çıkıyor. Bu sayede çok büyük boyutlu dosyalar,uygulamalar,oyunlar kolayca işlenebilir duruma geliyor. Bu sayede hız ve performansta da kayıp yaşanmayıp çıta bir kaç basamak birden yükseliyor.

örnek vermek gerekirse;bu destekle telefonunda server yönetebilir,CAD,CAM,SOLİDWORKS çalıştırabilirsin,3D animasyonlar hazırlayabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Invoke
Invoke

Invoke

Üye
şöyle soyluyeyim Süleyman. 32-bit bilgi işlem tekniği kullanan sistemlerde işlem başına max. 2GB toplamda max. 4GB RAM desteği kullanılabilir. Yani mevcut 32-bit haliyle Android cihazlar kullanılabilecek Maximum RAM'i kullanıyor. 64-bit'te ise bu sınır 16TB'a çıkıyor. Bu sayede çok büyük boyutlu dosyalar,uygulamalar,oyunlar kolayca işlenebilir duruma geliyor. Bu sayede hız ve performansta da kayıp yaşanmayıp çıta bir kaç basamak birden yükseliyor.

örnek vermek gerekirse;bu destekle telefonunda server yönetebilir,CAD,CAM,SOLİDWORKS çalıştırabilirsin,3D animasyonlar hazırlayabilirsin.

Abi, o zaman, Note 3deki 3gb ram tam performans vermiyecek mi diyorsun?
Bir de o zaman iphone5S'in 64bite geçmesinin mantığı ne oldu ki? Kandırmaca mı? Zaten ram 1gb yani performans değişecek mi? Hani bizim pclerde 4gb ramin varsa 64bit kur derler. Aynı mantık mı? :D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Abi, o zaman, Note 3deki 3gb ram tam performans vermiyecek mi diyorsun?
Bir de o zaman iphone5S'in 64bite geçmesinin mantığı ne oldu ki? Kandırmaca mı? Zaten ram 1gb yani performans değişecek mi? Hani bizim pclerde 4gb ramin varsa 64bit kur derler. Aynı mantık mı? :D

evet ona benzer bir mantık.

note3'te 3GB RAM'in hepsini tek bir işlem yaparken kullanamıyor. O yüzden ram 3gb da olsa 2gb'a göre cihazın yeteneklerini arttırmıyor. Fakat gelecek güncellemede 64bit desteği gelirse yüksek ram'e sahip cihazlar coşar. Tabi uygulamalar 64 bşte göre revize edilirse.

• Beğen
Tepkiler: Invoke
Invoke

Invoke

Üye
evet ona benzer bir mantık.

note3'te 3GB RAM'in hepsini tek bir işlem yaparken kullanamıyor. O yüzden ram 3gb da olsa 2gb'a göre cihazın yeteneklerini arttırmıyor. Fakat gelecek güncellemede 64bit desteği gelirse yüksek ram'e sahip cihazlar coşar. Tabi uygulamalar 64 bşte göre revize edilirse.

Eğer gelirse uygulamalar da ona göre uyarlanır elbet ama bu biraz büyük bir olay gibi duruyor. cad, cam çalıştırmak filan... 5.0da gelir belki(?).

Teşekkürler bilgi için :)

Türe

Türe

Üye

O zamam :eller: :ehe

• Beğen
Tepkiler: Dede

Samet.25

Onu ayarlayabiliyorsun yeni bir şey değil.

Aslında cm onlardaki gibi yapmış :D (Yanlış mıyım? :D)

----Videolara gelirsek, 4.4 hakkında acaip bilgi veriyor :ehe
haklimisin haksizmisin bilmem .d ama ben bu efekti ilk cm de gordum daha onceden varsa bilmiyodum :D

tapatalk

tapatalk

Üye
samet kardeş, cm zaten nexus romunun çakması. yeni bi özellik yok ortada.

Üst Alt