ANDROID de Mevcut Kullanılan ROM nasıl Backup edilir?

Sponsorlu Bağlantılar

one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
    Konu Sahibi
ANDROID de Mevcut Kullanılan ROM nasıl Backup edilir?
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Merhaba Arkadaşlar:

Sony Xperia C4 Cihazımı Android 6.0 a Güncelleme yapacağım için Kullanmakta olduğum Android 5.1 Stock ROM u Şimdiki Kullandığım haliyle Yedeklemek istiyorum acaba Root suz Mümkünmü?
Değerli Öneri ve Tavsiyelerinizi paylaşabilirseniz Şimdiden Teşekkür

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Dereck

Dereck

Üye
Rootsuz twrp ile yedeklemen mümkün

• Beğen
Tepkiler: gokturk_28
cihanata_1

cihanata_1

Üye
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Merhaba Arkadaşlar:

Sony Xperia C4 Cihazımı Android 6.0 a Güncelleme yapacağım için Kullanmakta olduğum Android 5.1 Stock ROM u Şimdiki Kullandığım haliyle Yedeklemek istiyorum acaba Root suz Mümkünmü?
Değerli Öneri ve Tavsiyelerinizi paylaşabilirseniz Şimdiden Teşekkür
evet,recovery kurarak yapılabilir:oke:

• Beğen
Tepkiler: gokturk_28
Dereck

Dereck

Üye

Rootsuz Olmuyor napıcaz[emoji4]

#conqueroR_1.4.5.3

play store üzerinden yüklenen twrp kastedmemiştim.

buradan telefon modelinize göre dosyayı indirip twrp yi recovery olarak kurmanız gerekiyor. Rootlamayla benzer işlemi yapıyorsunuz aslında kurulum oldukça basit. recovery kurduktan sonrada root lu ya da rootsuz istediğiniz şekilde yedek alırsınız size kalmış. Root gerekmiyor. o uygulamanın amacı telefonu kapatıp recovery moda almadan android açıkken tüm işlemleri (root varsa eğer ) yapabiliyorsunuz. Zaten programı indirip seçeneklere girdiğinde 'Install TWRP' seçeneğinide göreceksin. Her zaman recovery modda bu işlemleri yapmak en güvenli yoldur. :)

• Beğen
Tepkiler: one_useR_0007 ve rear2011
waterback

waterback

Üye
İmg iyi indirip fasboottan flaşlasan roota gerek kalmaz diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: one_useR_0007
one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
    Konu Sahibi
play store üzerinden yüklenen twrp kastedmemiştim.

buradan telefon modelinize göre dosyayı indirip twrp yi recovery olarak kurmanız gerekiyor. Rootlamayla benzer işlemi yapıyorsunuz aslında kurulum oldukça basit. recovery kurduktan sonrada root lu ya da rootsuz istediğiniz şekilde yedek alırsınız size kalmış. Root gerekmiyor. o uygulamanın amacı telefonu kapatıp recovery moda almadan android açıkken tüm işlemleri (root varsa eğer ) yapabiliyorsunuz. Zaten programı indirip seçeneklere girdiğinde 'Install TWRP' seçeneğinide göreceksin. Her zaman recovery modda bu işlemleri yapmak en güvenli yoldur. :)
Buradaki listede Benim Cihaz Modelide yok, Zaten çoktandır 6.0 a geçtim, hepinize çok teşekkür ederim, Bu sürümde de aynı şekilde, Telefonu kullandığım haliyle yedeklemeyi düşünüyorum

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lohengram

Lohengram

Üye
Maalesef, rootsuz böyle bir işlem yapamazsın.

• Beğen
waterback

waterback

Üye
hiç gerekyok bence güncelle gitsin stock romsa yedekleme gerek yok derim 6.0 daha iyi

• Beğen
one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
    Konu Sahibi
hiç gerekyok bence güncelle gitsin stock romsa yedekleme gerek yok derim 6.0 daha iyi
Zaten gerek kalmadı geçen sene geçtim 6.0 a çok oldu,

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

technogamer2345

Üye
Online Nandroid Backup kullan mağazada var

Üst Alt