Android 4.1.1 Jelly Bean, Nokia N9'a port edildi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Android 4.1.1 Jelly Bean, Nokia N9'a port edildi

Ünlü bir geliştirici olan Alexey Roslyakov, Nokia'nın MeeGo işletim sistemli son telefonu olan N9'a Android işletim sisteminin şimdiye kadar geliştirilmiş en hızlı ve en güvenli sürümü olan Jelly Bean'i yüklemeyi başardı. Daha önce N900 için Android 2.2.1, N8 için Android 2.3 Gingerbread ve N9 için Android 4.0 Ice Cream Sandwich versiyonlarını port eden Alexey, N9 kullanıcılarını sevindirecek yeni bir bilgilendirmede bulundu.

Twitter hesabından yayınladığı görüntüyle N9'a Android 4.1.1 sürümünü yüklemeyi başardığını kanıtlayan Rus geliştiricinin yakında yükleme dosyalarını paylaşması bekleniyor. Halihazırda Ice Cream Sandwich'i ikinci işletim sistemi olarak kullanabilen N9 sahipleri Jelly Bean'i de aynı şekilde tecrübe edebilecek.

Kısa süre önce MeeGo PR1.3 sürümü dağıtılmış ve hemen sonrasında geliştirici ekip Nokia'dan ayrılarak Jolla adlı yeni bir şirket altında çalışmalarını sürdürmeye karar vermişti. Bundan sonra N9'un yazılımsal olarak Finlandiyalı üretici tarafından desteklenmeyeceğini söyleyebilir, ancak geliştiriciler mevcut cihaz sahiplerine Android işletim sistemini sunmaya devam edecek gibi görünüyor.

Jelly Bean'li Nokia N9'da henüz hangi özelliklerin kullanılabilir olduğu bilinmiyor. Geliştirme çalışmasını yürüten geliştiricinin Twitter hesabını takip ederek yeni detaylardan haberdar olabilirsiniz.

(DH)

• Beğen
Tepkiler: MasteLaa

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Keşke videosu olsaydı merak ettim şimdi. :) Haber için teşekkürler Anıl ;)

doctorrr

doctorrr

Üye
vaaaaaayyy iyiymiş (h)

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
:tşk:

cyber

cyber

Üye
yanlış okumadım demi n8 mi yazıyo orda

cyber

cyber

Üye
bootloaderi nasıl kırar n8 in

cyber

cyber

Üye
tam çin malı kaliteye bak

doctorrr

doctorrr

Üye
kamera ve arama özelliği çalışıyormu acaba? :hmmm

Türe

Türe

Üye
Hele bir de akıcı olursa tadından yenmez vallahi :hmmm

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Güzel ama şahsen N9'um olsa yüklemezdim sistemi zaten çok güzel.

• Beğen
Tepkiler: MasteLaa
ersinbakar

ersinbakar

Üye
Haberi ilk okudugumda cok hosuma gitti dosyalari yayinlanacakmis oyleyae n9cular yasadi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt