Almanya vergileri?

• 1 Ekim 2012
  • 1168 Okunma
  • 13 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Arkadaşlar Almanya'da bir telefona ne kadarlık bir vergi uygulanıyor?

Yazan: Placebo-
  2. biz de ne kadar ki :hmmm

3. Özel Tüketim Vergisi (%25)
    Katma Değer Vergisi (%18)
    TRT Bandrolü 100 TL
    Diğer vergiler 30 TL
    Bayi kârı 200 TL

(bizimkiler böyle)

Bana almanya, rusya ya da italya'nın kiler lazım. :(

4. boşuna kendini yorma kardeşim o şekilde lumia920nin Türkiye fiyatini cikartamazsin:D

5. Nerden anladın ya. :D

- - - Eklendi - - -

1800 tl çıkıyor hesaplarıma göre. :D

6. 1800 Tl ise iyi ucuzmus.)

7. goldda 1.500 TL'ye lumia 900 var 920'de büyük ihtimalle 1.800 TL falan olur

almanya fiyatlarına mediamarkt.de'den bakabilirsin :oke:

8. bir ornek vereyim; nokia 808 italyada 600€ dan satişa cikmişti. Türkiye'ye 1500tl den girdi. Şimdi yine lumia920 italya fiyati 600€ :D

kullanıcıadları bunu beğendi.
  9. abi 808 kamera telefonu, 920 de ise herşey var... Kamera, stabilite, iyi bi arayüz... Işletim sistemleri de farklı... Fiyata bi fark olur mu 808 ile??

10. abi öyle ama şimdi 1€=2.32tl yani 600€ vergiler falan dahil 2.300küsür liraya geliyor. Nasıl olacak bu iş çözemedim. Hele zaten dövizi çevirince 1500 ediyor. Birde bunun karı ve vergisi var. Bence 1900den aşağıya geleceğe pek benzemiyor.

11. avrupada vergileri en yuksek ulke italyadir. Fakat cihaz almanyada italyadan pahali. Yani Nokia ulkelere gore fiyat belirliyor. Türkiye icin de benim tahminim 1400-1600 araligi olur. Tabi cihaz avrupada cok tutulursa ki oyle gorunuyor bu rakam 1700 lere cikabilir. Operator kampanyalarinda 90-110tl aylik faturalarla satilacaktir diye tahmin ediyorum.

12. Nokia fiyatlandırmayı her ülkenin alım gücüne göre yapıyor bundan bahsediyor.Normalde vergiler ile Iphone en az 2100 lira gibi başka ülkelere göre uçuk bir fiyattan gelecekken Nokia Türkiye'deki vergileri ve alım gücünü göz önüne alıp daha az kar edip sürümden kazanmayı düşünecektir.Bu yüzden 808 1500 TL şuanda.Telefonların özellikleri farklı olabilir fakat bu özellikler yurtdışında fiyat farkı yaratmıyor mu ya da kamera ağırlıklı telefonlara daha az mı vergi kesiliyor, hayır.O yüzden Nokia telefonların fiyatlarını düşünürken diğer firmaları değil Nokia'nın satış stretejisini incelemek gerekiyor.Ben 1800'den pahalı olacağını zannetmiyorum.

Placebo- bunu beğendi.
  13. Katılıyorum. Bencede ülke'ye göre fiyat belirliyor.

14. eğer her ülkenin alım gücüne göreyse ben arakandan almalıyım :hmmm: gavurlar türkiyeye akın ediyormuş ucuz lumia için :ehe

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
13/11/2018 - 01:08