Almanya vergileri?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Placebo-

Placebo-

Üye
    Konu Sahibi
Almanya vergileri?
Arkadaşlar Almanya'da bir telefona ne kadarlık bir vergi uygulanıyor?

anılbaran

anılbaran

Üye
biz de ne kadar ki :hmmm

Placebo-

Placebo-

Üye
    Konu Sahibi

Özel Vergisi (%25)
Katma Değer Vergisi (%18)
Bandrolü 100 TL
Diğer vergiler 30 TL
Bayi kârı 200 TL

(bizimkiler böyle)

Bana almanya, rusya ya da italya'nın kiler lazım. :(

papakudioflu

papakudioflu

Admin
boşuna kendini yorma kardeşim o şekilde lumia920nin Türkiye fiyatini cikartamazsin:D

MoonLife01

MoonLife01

Üye
1800 Tl ise iyi ucuzmus.)

avcitalip

avcitalip

Üye
goldda 1.500 TL'ye lumia 900 var 920'de büyük ihtimalle 1.800 TL falan olur

almanya fiyatlarına mediamarkt.de'den bakabilirsin :oke:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
bir ornek vereyim; nokia 808 italyada 600€ dan satişa cikmişti. Türkiye'ye 1500tl den girdi. Şimdi yine lumia920 italya fiyati 600€ :D

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye
bir ornek vereyim; nokia 808 italyada 600€ dan satişa cikmişti. Türkiye'ye 1500tl den girdi. Şimdi yine lumia920 italya fiyati 600€ :D

abi 808 kamera telefonu, 920 de ise herşey var... Kamera, stabilite, iyi bi arayüz... Işletim sistemleri de farklı... Fiyata bi fark olur mu 808 ile??

aleranol

aleranol

Üye

abi öyle ama şimdi 1€=2.32tl yani 600€ vergiler falan dahil 2.300küsür liraya geliyor. Nasıl olacak bu iş çözemedim. Hele zaten dövizi çevirince 1500 ediyor. Birde bunun karı ve vergisi var. Bence 1900den aşağıya geleceğe pek benzemiyor.

papakudioflu

papakudioflu

Admin

abi öyle ama şimdi 1€=2.32tl yani 600€ vergiler falan dahil 2.300küsür liraya geliyor. Nasıl olacak bu iş çözemedim. Hele zaten dövizi çevirince 1500 ediyor. Birde bunun karı ve vergisi var. Bence 1900den aşağıya geleceğe pek benzemiyor.

avrupada vergileri en yuksek ulke italyadir. Fakat cihaz almanyada italyadan pahali. Yani Nokia ulkelere gore fiyat belirliyor. Türkiye icin de benim tahminim 1400-1600 araligi olur. Tabi cihaz avrupada cok tutulursa ki oyle gorunuyor bu rakam 1700 lere cikabilir. Operator kampanyalarinda 90-110tl aylik faturalarla satilacaktir diye tahmin ediyorum.

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

abi 808 kamera telefonu, 920 de ise herşey var... Kamera, stabilite, iyi bi arayüz... Işletim sistemleri de farklı... Fiyata bi fark olur mu 808 ile??

Nokia fiyatlandırmayı her ülkenin alım gücüne göre yapıyor bundan bahsediyor.Normalde vergiler ile Iphone en az 2100 lira gibi başka ülkelere göre uçuk bir fiyattan gelecekken Nokia Türkiye'deki vergileri ve alım gücünü göz önüne alıp daha az kar edip sürümden kazanmayı düşünecektir.Bu yüzden 808 1500 TL şuanda.Telefonların özellikleri farklı olabilir fakat bu özellikler yurtdışında fiyat farkı yaratmıyor mu ya da kamera ağırlıklı telefonlara daha az mı vergi kesiliyor, hayır.O yüzden Nokia telefonların fiyatlarını düşünürken diğer firmaları değil Nokia'nın satış stretejisini incelemek gerekiyor.Ben 1800'den pahalı olacağını zannetmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Placebo-
Placebo-

Placebo-

Üye
    Konu Sahibi
Katılıyorum. Bencede ülke'ye göre fiyat belirliyor.

aleranol

aleranol

Üye
eğer her ülkenin alım gücüne göreyse ben arakandan almalıyım :hmmm: gavurlar türkiyeye akın ediyormuş ucuz lumia için :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt