After effect

Sponsorlu Bağlantılar

Ccihat67

Ccihat67

Üye
    Konu Sahibi
After effect
Adobe After Effect programını kullanan varmı ? varsa bende başlamak istiyorum bilgi verirmisiniz ?

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Ben kullanıyorum.Ama kullanmak için sabırlı olman lazım. Hemen öğrenemezsin. Youtube da dersleri var araştırabilirsin.Onun dışında chip online ın yayınladığı eğitim seti de var. Çok güzel çalışmalar yapabilirsin öğrenirsen, bir de elin bu işlere yatkın olmalı.Ama dediğim gibi after effects in üzerindee biraz kafa yorucaksın. Yani misal hemen intro yapamazsın önce programı yalayıp yutacaksın. Sen eğer hızlı bir şeyler istiyorsan tavsiyem sony vegas o daha hılıdır. Daha çabuk öğrenlrsin :oke:

- - - Eklendi - - -

Ben cs4 kullanıyorum senin sistem iyiyse cs6 kullan.

- - - Eklendi - - -

Az önce yazdıklarım programın zorluğu/kolaylığı ile ilgiliydi.Şimdi biraz program hakkında bilgi vereyim :) Program temel olarak bir video edit ve animasyon/intro hazırlama programı. Temel adobe araçlarından pek çoğu bu programın da üstünde bulunur. Bir çalışma ekranı var. O ekran tahmin edeceğin gibi senin bütün işlem yapacağın tezgah. Onun yanında eğer arayüzü değiştirmezsen composition paneli bulunur.After Effects de çalışmaya başlamak için kompozisyon oluşturman gerek.Kompozisyonu oluşturduktan sonra Cpmposition panelinin uygun boş bir yerine çift tıklarsan dosya alma penceresi gelir karşına. Bu pencere önemli. Çalışmanda kullanacağın tüm öğeleri bu şekilde composition paneline alırsın. Ama dikkat ! bu öğeleri aldığın zaman çalışmana eklenmez.Onları çalışmana eklemek için timeline ın yanında ki bölüme sürükle bırak ile taşı. İlk temel öğreneceğin şeyler bunlar. Bir de programda effects&presets paneli var. Onun için ingilizcen biraz iyi olsa olur çünkü çok fazla efekt var. Ya da programı türkçe kullanırsın. O da olmazsa efektleri kullana kullana alışırsın.Ama şunu söyleyeyim efektleri yalayıp yut. Çünkü en çok uğrayacağın panellerden biri o. Diğeri de zaten timeline kolay gelsin :)

- - - Eklendi - - -

Çok az yazmışım ya :ehe:

• Beğen
Tepkiler: Ccihat67
Ccihat67

Ccihat67

Üye
    Konu Sahibi
:tşk: Bilgiler için ben cs 3 kullanıyorum anlaşılan bu programa biraz uğraşmak gerek o yüzden erteledim bu sene üniverste sınavım var onu bi başarıyla geçirirsem başlıyacağım şuanda boş vakit bile zor buluyorum dershane test vs. :tşk:

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
:tşk: Bilgiler için ben cs 3 kullanıyorum anlaşılan bu programa biraz uğraşmak gerek o yüzden erteledim bu sene üniverste sınavım var onu bi başarıyla geçirirsem başlıyacağım şuanda boş vakit bile zor buluyorum dershane test vs. :tşk:

Olur.Ben de youtube kanalını açacağım eğer okullar açılana kadar açabilirsem yoksa açmam biraz zor gibi.Ben de 8. Sonofa geçtim malum sbs kalktı ders notlarıyla geçiyoruz :)

- - - Eklendi - - -

Kanalı açarsam after effect dersleri de eklerim ordan da takip edersin.Açtığım zaman maxi kutlama bölümünde konu açacağım :D

• Beğen
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
After effect kullanan varmış demek :pro:

• Beğen

Üst Alt