Telefon Tavsiyesi Birkaç telefon arasında kaldım

Sponsorlu Bağlantılar

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
    Konu Sahibi
Birkaç telefon arasında kaldım
Uzun zamandır akılsız telefonlara dönmek istiyordum yakın zamanda Nokia 1280 kullanıyordum ama bataryası öldü ve 2G olduğu için bulunduğum yerde çekmiyor. Bende hedefimi 3G telefonlara yönelttim. Şu an radarımda Nokia N78 ve Nokia 603 var nasıl cihazlardır sorunları nedir uzun kullanımda internet performansı nasıl olur. Youtube'u JTube ile çözebilir miyim?
(Nokia 501 de var seçeneklerim arasında hatta fiyatı da oldukça uygun ama cihaz hakkında hiç bilgim yok s30 ve s40 dışında nokia çok kullanmadım s60 serisi cihazlar hakkında hiç deneyimim yok)

Kriterlerim:
Internet performansı idâre etsin yeter
Kamerası biraz iyi çekse güzel olur
Yazılım desteği olmalı

Burada yazılı cihazlar dışında önerilere açığım.

XXXturi01

XXXturi01

Üye
Nokia e6 al. Hem dokunmatik hem tuşlu ve Symbian olduğu için çok işlevsel. Jtube ile YouTube olayını halledersin. İnterneti fena değil kullandığın tarayıcıya göre değişir.
Bence Nokia e6 al.

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
    Konu Sahibi
Yakınlarımdaki telefoncularda bulabilirsem bakayım

XXXturi01

XXXturi01

Üye
Yakınlarımdaki telefoncularda bulabilirsem bakayım
Şehrindeki tüm telefonculari araştırıp bak belki bulursun. Bulamazsan internetten al ama sadece ikinci el sitelerinden al çünkü Hepsiburada gibi yerlerden alınca ya bozuk gonderiyolarmis yada başka bir model gonderiyolarmis. Ve Nokia e6 nın sıfırı bulunmaz sıfır diye satanları kaale alma.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
603 fp2 bir cihaz yerinde tercih olacaktır. bulabilirsen 701 en iyisi bence
Mesaj birleştirildi:

yada hiç uğraşma vestel z10 e5 e7 v7 biraz pahalı olabilirler ama idare ederler. v6 da olabilir diğer yerli cihazlarda iş görür vergileri az olduğu için bir tık ucuzlar

XXXturi01

XXXturi01

Üye
603 fp2 bir cihaz yerinde tercih olacaktır. bulabilirsen 701 en iyisi bence
Mesaj birleştirildi:

yada hiç uğraşma vestel z10 e5 e7 v7 biraz pahalı olabilirler ama idare ederler. v6 da olabilir diğer yerli cihazlarda iş görür vergileri az olduğu için bir tık ucuzlar
Yok ya Nokia e6 alsın baya işlevsel ve küçük

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
    Konu Sahibi
Arastırmam lazım şu günlerde biraz yoğunum boş bir günümde en iyi tüm telefoncuları gezeyim.

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
    Konu Sahibi
Ve sonra N70 aldı ...

• Beğen
  • Kahkaha
Tepkiler: XXXturi01, DarkredBlue61 ve MAERKEK
gonyalı

gonyalı

Üye
İyi ki aldı

• Düşünceli
Tepkiler: XXXturi01
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Hafıza kartı olmayan eski nokia telefonları almayın. Özellikle s60 serisi telefonlar hafıza kartı olmadan kullanılmaz. Sağolsun nokia nerede bulunmayan hafıza kartları var onları destekleyen telefonlar yaptı. N73 ün minisd adında hafıza kartı var hem çok zor bulunuyor hem de çok pahalı.

• Beğen
Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
    Konu Sahibi
Hafıza kartı olmayan eski nokia telefonları almayın. Özellikle s60 serisi telefonlar hafıza kartı olmadan kullanılmaz. Sağolsun nokia nerede bulunmayan hafıza kartları var onları destekleyen telefonlar yaptı. N73 ün minisd adında hafıza kartı var hem çok zor bulunuyor hem de çok pahalı.
Bende 1GB kingston RSDVMMC kart vardı içindeki virüsü sildim kullanıyorum eski telefoncuları gezmek lazım bazen onlarda oluyor bu kartlar ya da telefon geri dönüşümü yapan yerlerdeki hurda telefonlarda falan takılı oluyorlar ben telefonu öyle bir yerden almıştım zaten fazla satış yapan yerler olmadıkları için bazen istek üzerine model bile toplayabiliyorlar mesela ben 2 az daha sabretsem n78 alabilirdim ama o zaman acil telefon lazımdı açıkçası çok da önemsemedim sonradan anlıyor insan bazı şeyleri

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bende 1GB kingston RSDVMMC kart vardı içindeki virüsü sildim kullanıyorum eski telefoncuları gezmek lazım bazen onlarda oluyor bu kartlar ya da telefon geri dönüşümü yapan yerlerdeki hurda telefonlarda falan takılı oluyorlar ben telefonu öyle bir yerden almıştım zaten fazla satış yapan yerler olmadıkları için bazen istek üzerine model bile toplayabiliyorlar mesela ben 2 az daha sabretsem n78 alabilirdim ama o zaman acil telefon lazımdı açıkçası çok da önemsemedim sonradan anlıyor insan bazı şeyleri
Ben yıllar önce 6630 a 2 gb kart almıştım ikinci eldi. Bir ay sonra bozuldu. Ben s60 serisi telefon almam zaten emülatörü çıktı.

• Beğen
Tepkiler: Dobraokuyucu ve XXXturi01
XXXturi01

XXXturi01

Üye
Bence n78 alabilirsin daha iyi olurdu. Benim önerim 808,5800,n86 veya Asha 303 al.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
İlla nokia telefon alacaksan symbian 3 serisi telefon al.

• Beğen
Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
    Konu Sahibi
n70 işimi görüyor çok şükür konu kilit

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
    Konu Sahibi
808 yada e6 alsin
Mesaj birleştirildi:

İş görür ama eski. Pop port kablosu al bilgisayara bağlamak için birde. N70i sat ve iyi bir Nokia al.

o kablo kaç para haberiniz var mi :D ?pc yok elimde sattım, bt yetiyor zaten, iyi nokia alma işi zor çünkü elindekinden iyisi yok ^_^(!)

XXXturi01

XXXturi01

Üye
o kablo kaç para haberiniz var mi :D ?pc yok elimde sattım, bt yetiyor zaten, iyi nokia alma işi zor çünkü elindekinden iyisi yok ^_^(!)
O kablonun ucuzlarida var 20-30 TL falan. Tüm ikinci el sitelerine bak ucuzunu bulursun. BT ile herşeyi yapamazsın ve çok yavas olur

• Beğen
Tepkiler: Dobraokuyucu
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Ben şahsen nokia e72 ve e71 tavsiye ederim. N86 da olur. Bu cihazların hem hafızası hem rami yüksek. Rahat edersiniz bu telefonlarla. Hepsine hafiza kartı takiliyor ve veri kablosu olarak Micro usb kullanabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: XXXturi01 ve Dobraokuyucu

Üst Alt