Telefon Tavsiyesi Acil ! ! ! Hangisi daha iyi ?

Sponsorlu Bağlantılar

pRime.

pRime.

Üye
yani x5 e 3gsden iyi dedinizya helal olsun jailbreakli kullanmamışsınız belliki .hem kamerada hem internette hem program oyunda hemde gps de 3gs üstün bunu tartışırım , x5 e de kötü diyemem oda güzel cihaz fiyatına göre alınabilecek en iyi cihaz diyebiliriz ama 3gs den iyi değil ben olsam geçmezdim . hayırlı olsun diyelim ganster2 yi açmamasının nedeni kaldıramaması olabilir xperia x10 bile 1ghz ve adreno gpu ile kasıyordu .
Sanırım iphone 3g'den bahsediyor, bir alt model.

onurhankahya35

onurhankahya35

Üye
Bana forum ogrtmeye kalkma bizde biliyruz sorarak ogrenildigini ama ayni soru ayni klasorde farkli farkli baslik altinda acilmaz bi tane acip derdini anlatman yeterli ! ayrca neyi 2.el neyi 0 alicaksin bilemem alninda yazmiyo sonucta .. iki uc onceki mesajda 800 diyosun bi iki mesaj oncede 600 demissin tutarsiz dawranicagina net bise soyle insanlar ona gore tavsiye yapsnlar oyun oynar gibi bi oyle bi boyle deme ayrica versgin fiyat konusuna gelince o paraya guzel bi telefon alamazsin once bi para biriktir 1000 tlyi bi geç bakalım ;) :D :D

mertcb

mertcb

Üye
    Konu Sahibi
Bana forum ogrtmeye kalkma bizde biliyruz sorarak ogrenildigini ama ayni soru ayni klasorde farkli farkli baslik altinda acilmaz bi tane acip derdini anlatman yeterli ! ayrca neyi 2.el neyi 0 alicaksin bilemem alninda yazmiyo sonucta .. iki uc onceki mesajda 800 diyosun bi iki mesaj oncede 600 demissin tutarsiz dawranicagina net bise soyle insanlar ona gore tavsiye yapsnlar oyun oynar gibi bi oyle bi boyle deme ayrica versgin fiyat konusuna gelince o paraya guzel bi telefon alamazsin once bi para biriktir 1000 tlyi bi geç bakalım ;) :D :D
Şu ana kadar 550 lira dışında hiçbir telefon almadım o da 5800dı aldığım günü hatırlıyorum 529 liraydı. Maddi durumu yeterli olan 1000 liralık telefon alır istiyorsan sen al ;) Ben 600 liraya kadar 0 veya 2. el bir model düşünüyorum dedim ama sıfır olması benim için daha avantajlı 800 dediğimde lg optimus black gibi modellerin darty mağazasında kdv indirimli olduğu fiyattı. Biraz maddi duruma kıyıp onu mu alsam diye sormuştum ;) Şimdi anlamışsındır umarım bütçem 600-700 lira ! :D

----------Eklendi @ 10:54:48 ---------- Yazıldı @ 10:52:09 ----------

Edit: Ama daha ucuzu da olsa fena olmaz :ehe

onurhankahya35

onurhankahya35

Üye
S II kullanyrum zaten sen rahat ol ;)

mertcb

mertcb

Üye
    Konu Sahibi
O zaman bilgilerini güncelleyebilirsin heralde wave 2 olarak görülüyor. Senin paran var almışsın ben öğrenci adamım bırak da bütçe az olsun. Bu arada wave 2yi ne kadara ve nerden almıştın ?

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Arkadaşlar şimdi konuyu biraz daha açıklayayım.
Bütçem kesin belli oldu en fazla 600 lira. Tabi ipod alırsam masraf artcak çünkü telefon alırsam 5800 elimden çıkarcam.
Şimdi şöyle açıklayayım ipod touch eledim iki cihaz taşıma zor tek cihaz lazım ayrıca net paketi yapcam 5800la sanırım bağlanıyormuş ama uğraşamam telefonla fazla.
Bu nedenle android daha iyi bir seçim olur gibime geliyor ideos en mantıklısı gibi :pro: Yılın sonuna doğru alcağım için daha zamanım var yeni gelen telefonları da değerlendirmeye alıcam CEVAP VEREN HERKESE :tşk:
Şuanki piyasaya göre Nokia C6-01 alman mantıklı olur. Ama yıl sonuna doğru alacaksan Nokia 500 ya da Nokia 600 senin için iyi seçim olacaktır. 5 mp kamera ve 1 ghz işlemci işini rahat görür. Onun dışında illa android olsun dersen Samsung Galaxy Ace al derim internette 630 tlye kadar bulabilirsin sıfırını üstelik 2 yıl garantili.

mertcb

mertcb

Üye
    Konu Sahibi
Şuanki piyasaya göre Nokia C6-01 alman mantıklı olur. Ama yıl sonuna doğru alacaksan Nokia 500 ya da Nokia 600 senin için iyi seçim olacaktır. 5 mp kamera ve 1 ghz işlemci işini rahat görür. Onun dışında illa android olsun dersen Samsung Galaxy Ace al derim internette 630 tlye kadar bulabilirsin sıfırını üstelik 2 yıl garantili.
Evet biraz yıl sonunu bulcak sanırım tel olayı falan da çıktı diş için :angry: Nokia beni bezdirdi ama ondan dolayı soğuğum biraz nokiaya. gerçi bazı kişiler symbian 3 iler nokia iyileşti diyor ama c6-01 kullandım bir arkadaşımda menü geçişlerinde takılma falan yoktu çok nadiren oyun çeşitliliğide çok az.Bu nedenle düşünmüyorum gerçi oyun konusunda uçmıcam ama yine de olsun yani olmasa telefonu değiştirmeye gerek yok Galaxy Ace sanırım hd oyunları oynatmıyor çoğu kişide o fiyatı haketmiyor diyor bu da bayağı düşündürücü :hmmm
İdeos X5, samsung wave gibi cihazları düşünüyorum çok fazla da para veresim yok 600 lirayı geçmeyeceğim. ideos x5 569+kaliteli bir kartla 600-650 gibi bir fiyata gelcek wave 2 de 650 gibi bir fiyatla satılıyor yanında hafıza kartı falan da var. Bu iki cihazın birbirine üstün özellikleri nelerdir ? Bir de şu wave de sanırım belki yanlış duymuşumdur kulaktan dolma bilgi bilgisayardaki klasörü mü ne fotoğrafını çekip bluetoothla yollamak gibi bir şey olabilir mi gerçek mi ?
Benim bildiklerim wave artıları : kamera , hız , kalite , marka , şarj süresi. ideosun artıları : android oyunları ve özgürlüğü, adobe flash desteği(sanırım waveye de bada 2.0 la gelebilirmiş). Ama zaten 24 saat oyun oynayıp duvardaki canlı duvarkağıtlarına widgetlera bakmıcam ki :D Wave daha yakın geldi gibime geliyor :vur

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Evet biraz yıl sonunu bulcak sanırım tel olayı falan da çıktı diş için :angry: Nokia beni bezdirdi ama ondan dolayı soğuğum biraz nokiaya. gerçi bazı kişiler symbian 3 iler nokia iyileşti diyor ama c6-01 kullandım bir arkadaşımda menü geçişlerinde takılma falan yoktu çok nadiren oyun çeşitliliğide çok az.Bu nedenle düşünmüyorum gerçi oyun konusunda uçmıcam ama yine de olsun yani olmasa telefonu değiştirmeye gerek yok :D Galaxy Ace sanırım hd oyunları oynatmıyor çoğu kişide o fiyatı haketmiyor diyor bu da bayağı düşündürücü :hmmm
İdeos X5, samsung wave gibi cihazları düşünüyorum çok fazla da para veresim yok 600 lirayı geçmeyeceğim. ideos x5 569+kaliteli bir kartla 600-650 gibi bir fiyata gelcek wave 2 de 650 gibi bir fiyatla satılıyor yanında hafıza kartı falan da var. Bu iki cihazın birbirine üstün özellikleri nelerdir ? Bir de şu wave de sanırım belki yanlış duymuşumdur kulaktan dolma bilgi bilgisayardaki klasörü mü ne fotoğrafını çekip bluetoothla yollamak gibi bir şey olabilir mi gerçek mi ?
Benim bildiklerim wave artıları : kamera , hız , kalite , marka , şarj süresi. ideosun artıları : android oyunları ve özgürlüğü, adobe flash desteği(sanırım waveye de bada 2.0 la gelebilirmiş). Ama zaten 24 saat oyun oynayıp duvardaki canlı duvarkağıtlarına widgetlera bakmıcam ki :D Wave daha yakın geldi gibime geliyor :vur
Bada'ya sıcak bakıyorsan zaten hepsini ele Wave 2 al. Ben de haftaya alıcam. Huawei'nin tek artısı oyun fazlalığı o kadar. Onun dışında donanım olarak Wave 2 ile zaten yarışamaz. Bada'da yetecek kadar oyun var 2.0 ile Wave 2 süper bişeye dönüşücek arayüz o zaman dört dörtlük oluyor. Zaten pes2011, nfs shift, asphalt 5, gangster, sims3 vb. klasik oyunlar da mevcut ki bada 2.0'dan sonra oyunların sayısında ciddi bir artış söz konusu nintendo 64 emülatörü de son aşamalarında bugn yarın samsung apps'e konulcak böylelikle baya bir oyun seçeneği olcak. Kısacası alırsan pişman olmazsın. Başka telefon düşünme derim.

onurhankahya35

onurhankahya35

Üye
wave 2'm hala duruyor o yuzdn silmedim onu zaten bnm ne kullandigimin onemi var orda yazanin bi onemi yok ... wave 2 ye gelince 4 5 ay once aldım 850 tl ye izmir karşıyaka teknosadan ...

----------Eklendi @ 09:48:24 ---------- Yazıldı @ 09:38:47 ----------

ayrca wave 2 nerde 650 ya soyle bi tane daha alıyım =)

Şuan hepsiburadada indirimde %18 hemde fiyatta 740 civarı gayet iyi fiyat norml fiyari 900 lira falan malum dolar kuru yükselince fiyatlar tavan yapti ben S2 yi 2400 den aldim normlde 1800 flndi ... Al wave 2 linkini

Ayrca badadanda cekinme bnce cok guzel program cart curt diyolarda zaten gerekli olan oyun uygulama vs ne ararsan var ;) bi up uart modu yapysun 3 4 gun gidiyo sarji 3 boyutlu HD oyun vs vs uçak gibi makine tereddût etmeden al ;)

KSindeL

Üye
Kardeş ben %90 huawei x5 alcam çok saglam bi telefon kvk garantisi var dert etme. tüm yorumları okuyamadım belki bu sözüme cogu kişi kızcak ama samsung, nokia bunlar türkiyede bi taraf kalkmış markalar. huawei ye güvenemiyorum diyip durmussun bu marka dünya şirketleri arasında ilk 5 te falan (tam araştırmadım).Huaewi alcam sen de istedigin birisini al seninle 2 ay sonra tekrar bi konuşalım olmaz mı ?

mertcb

mertcb

Üye
    Konu Sahibi
Bada'ya sıcak bakıyorsan zaten hepsini ele Wave 2 al. Ben de haftaya alıcam. Huawei'nin tek artısı oyun fazlalığı o kadar. Onun dışında donanım olarak Wave 2 ile zaten yarışamaz. Bada'da yetecek kadar oyun var 2.0 ile Wave 2 süper bişeye dönüşücek arayüz o zaman dört dörtlük oluyor. Zaten pes2011, nfs shift, asphalt 5, gangster, sims3 vb. klasik oyunlar da mevcut ki bada 2.0'dan sonra oyunların sayısında ciddi bir artış söz konusu nintendo 64 emülatörü de son aşamalarında bugn yarın samsung apps'e konulcak böylelikle baya bir oyun seçeneği olcak. Kısacası alırsan pişman olmazsın. Başka telefon düşünme derim.
Evet aynı şekilde badaya sıcak bakıyorum neden bakmayayım ki fiyatına en uygun cep telefonunu arıyorum yani her telefonu düşünürüm nokia seçmem falan diyorum ama güzel bir atak yapıpda ortalığı ayaklandırırsa tabiki nokia alırım ama yapabilceğini sanmıyorum n8 bile çok kötü oyunlarla kaldı piyasada. Bu arada samsung wave multimedya telefonyumuş oyun yükleme falan zor mu ya da samsung apps yeterli mi büyük boyutlu oyunları ordan indirebiliyormuyuz ? :D

wave 2'm hala duruyor o yuzdn silmedim onu zaten bnm ne kullandigimin onemi var orda yazanin bi onemi yok ... wave 2 ye gelince 4 5 ay once aldım 850 tl ye izmir karşıyaka teknosadan ...

----------Eklendi @ 09:48:24 ---------- Yazıldı @ 09:38:47 ----------

ayrca wave 2 nerde 650 ya soyle bi tane daha alıyım =)

Şuan hepsiburadada indirimde  hemde fiyatta 740 civarı gayet iyi fiyat norml fiyari 900 lira falan malum dolar kuru yükselince fiyatlar tavan yapti ben S2 yi 2400 den aldim normlde 1800 flndi ... Al wave 2 linkini

Ayrca badadanda cekinme bnce cok guzel program cart curt diyolarda zaten gerekli olan oyun uygulama vs ne ararsan var ;) bi up uart modu yapysun 3 4 gun gidiyo sarji 3 boyutlu HD oyun vs vs uçak gibi makine tereddût etmeden al ;)

Çok pardon yanlış görmüşüm direk kdvsiz fiyata baktım.(Almayı düşünmediğim zaman bakmıştım ondan :D ) Waveye de gözüm kaydı ama iyi düşünüp taşınmak lazım içinden bir his hep bada 2.0ı bekle diyor :hmmm

Kardeş ben %90 huawei x5 alcam çok saglam bi telefon kvk garantisi var dert etme. tüm yorumları okuyamadım belki bu sözüme cogu kişi kızcak ama samsung, nokia bunlar türkiyede bi taraf kalkmış markalar. huawei ye güvenemiyorum diyip durmussun bu marka dünya şirketleri arasında ilk 5 te falan (tam araştırmadım).Huaewi alcam sen de istedigin birisini al seninle 2 ay sonra tekrar bi konuşalım olmaz mı ?
Huawei kötü bir marka diye derken konuyu açarken demiştim huaweiye güvenim var yok değil zaten turkcell adı altında satılan bir telefonda kronik bir arıza olamaz.

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Evet aynı şekilde badaya sıcak bakıyorum neden bakmayayım ki fiyatına en uygun cep telefonunu arıyorum yani her telefonu düşünürüm nokia seçmem falan diyorum ama güzel bir atak yapıpda ortalığı ayaklandırırsa tabiki nokia alırım ama yapabilceğini sanmıyorum n8 bile çok kötü oyunlarla kaldı piyasada. Bu arada samsung wave multimedya telefonyumuş oyun yükleme falan zor mu ya da samsung apps yeterli mi büyük boyutlu oyunları ordan indirebiliyormuyuz ? :D
Ben indiliyor diye biliyorum haftasonuna doğru aldığımda bazı şeyler hakkında daha net konuşabileceğim, bada 2.0 var gerçi ama daha beta sürümleri mevcut. Ben artık 1-2 ay sonra resmi versiyonu çıktığında kurarım telefona.

mertcb

mertcb

Üye
    Konu Sahibi
Ben indiliyor diye biliyorum haftasonuna doğru aldığımda bazı şeyler hakkında daha net konuşabileceğim, bada 2.0 var gerçi ama daha beta sürümleri mevcut. Ben artık 1-2 ay sonra resmi versiyonu çıktığında kurarım telefona.
Tamam bana da şu uygulama yükleme konusunda bilgi verirsen sevinirim bir de kies diye bir şey varmış hep samsungda denk geliyorum belki ona özeldir güncellemeler ordan yayınlanıyormuş nedir tam olarak ? Çoğu kişi şikayetçi kiesten :S

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Tamam bana da şu uygulama yükleme konusunda bilgi verirsen sevinirim bir de kies diye bir şey varmış hep samsungda denk geliyorum belki ona özeldir güncellemeler ordan yayınlanıyormuş nedir tam olarak ? Çoğu kişi şikayetçi kiesten :S
Kies beş para etmez bir programdır. Benim Monte'nin uyumlu Kies programı öyle yani. Kies hemen kısa özet geçiyorum, Nokia PC Suite'i bilirsin onun çakması işte telefonu bağlayıp resim video oyun falan atıyorsun program sayesinde güncelleme yapma dışında gereksiz bir lanet programdır, telefonda ayarlardan "medya çalar gibi bağlan" tarzı bir seçenekle de bilgisayara tıpkı mp3player/taşıyıcı bellekmiş gibi tak çalıştır şeklinde de zaten Kies'e gerek kalmadan Samsung telefonları bağlayabiliyorsun bilgisayara. Dediğim gibi güncelleme için işe yarar bitek ama telefonu illa Kies ile güncellemek zorunda da değilsin bunun için farklı basit yazılımlar var. Kısacası Kies gereksizdir. :)

mertcb

mertcb

Üye
    Konu Sahibi
Oh be çok kişi şikayetçi ner ne deniyorsa :D Zaten -yani bildiğim kadarıyla- androidde güncellemeler nokia 5800da olduğu gibi telefondan da yapılabiliyor değil mi iphone gibi bilgisayara bırakmıyor seni ?

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Oh be çok kişi şikayetçi ner ne deniyorsa :D Zaten -yani bildiğim kadarıyla- androidde güncellemeler nokia 5800da olduğu gibi telefondan da yapılabiliyor değil mi iphone gibi bilgisayara bırakmıyor seni ?
evet ben de öyle biliyorm.

onurhankahya35

onurhankahya35

Üye
iphone hariç tüm hemen hemen tüm modellerde telefondan güncelleme var ama bada da kies e bağlayın uyarısı veriyor yani pc programı üzerinden yapıyo güncellemeyi ;)

• Beğen
Tepkiler: burakcan3434