Acer tablet sarj olurken ekran aydınlanıp kapanıyor

Sponsorlu Bağlantılar

bmw_m6

bmw_m6

Üye
    Konu Sahibi
Acer tablet sarj olurken ekran aydınlanıp kapanıyor
Slm arkadaslar tablet sarjda iken ekran aydnilantmasi saniyelik acilip kapaniyor bunu hemen hemen dakikada bir yapiyor. Cihaz acer b1 730hd fabrika ayarlarina dondurdum yine değişen olmadı. Sorun ne olabilir.

Son düzenleme:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Sorun Olmayabilir Ekran Beklemeye Giriyordur Yani Zaman Aşımı Süresiyle Alakalı Bişey Olabilir.Ekran Parlaklığını Sona Al Ekranı Daima Açık Tut Öyle Dene Telefonlarda Ekrana Dokunmadığın Zaman Napar İlk Ekranı Kısar Sonrada Kilitler Seninkide Böyle Bişey Olabilir.Yada Işık Sensörünü Kapatıp Dene Ondanda Olabilir

bmw_m6

bmw_m6

Üye
    Konu Sahibi
Ayni seyi cikaz kapaliykende yapıyor. Kapali sarj olurken de ekran aydinlatmasi yanip kapaniyor arada.

Egehan42

Egehan42

Üye
Soket felan degistirttinmi daha once ? Tamir felan gordumu herhangi yoksa durduk yeremi yapti ?

bmw_m6

bmw_m6

Üye
    Konu Sahibi
Yok hayir hiçbir tamir görmedi. Durduk yerde oldu.

Egehan42

Egehan42

Üye
Valla o zaman herseyden yapabilir deneme yanilma yapilmasi lazim.
Sarj aletinden yapabilir(farkli sarj aleti dene, Tablet sarji olsun), Yazilim sorunu olabilir ( guncelleme varmi kontrol et ) , Virus vs pek bu tip sorunlar uretmez ama kucukde olsa ihtimal dahilinde.. Ayarlarindan olsa, formattan sonra duzelmesi gerekir ama duzelmemis dedigine gore. Muhtemelen sarj suresi de uzuyordur bu sorundan dolayi, yani 2 ornegin 2 saatte dolacak tablet 2,5 saat gibi dolar.

bmw_m6

bmw_m6

Üye
    Konu Sahibi
Sarj suresine hic dikat etmedim genelde her aksam takarim sabaha kadar dolar. Farkli sarj aletleriyle denedim yine yapiyor. Cihaz garantili fakat suan vermeye vaktim yok . Yazilimsal bir sorunsa garantiye verip 3 hafta beklemek istemiyorum.

Egehan42

Egehan42

Üye
O zaman bulabiliyorsan stock rom bulup yeniden yazilim at dene. Baktin olmadi madem garantili garantiye gonder.
Yazilimdan sonrada duzelmezse, eger sarj suresini uzatmiyorsa herhangi bi olumsuz yonu yoksa bu durumun, birak yansin sonsun isik, zaten gece bagliyor sabah aliyormussun .)

bmw_m6

bmw_m6

Üye
    Konu Sahibi
Acer cihazlara nasil yukleniyor pc ile stok rom bilginiz varmi samsung ve lg biliyorum fakat acer daha once hic denemedim.

Egehan42

Egehan42

Üye
Forumda vardi rom konusu, bir arkadas tablet rom isteklerinizi yanitliyordu, bi arastirsana orda yaz modelini felan sana romu bulur.

bmw_m6

bmw_m6

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim. Acer repair tool diye bir uygulama buldum yarin denerim.
Hayırlı ramazanlar.
Burda rom ve nasıl atıldığı yaziyor belki başkanınında isine yarar.