Acer Aspire 3750Z ekran problemi

Sponsorlu Bağlantılar

Ale0

Üye
    Konu Sahibi
Acer Aspire 3750Z ekran problemi
Merhabalar, Acer Aspire 3750Z model bir laptopum var ve yaklaşık 4.5 senedir kullanıyorum. Bu zamana kadar bilgisayarımla ilgili hiçbir sorun yaşamadım aksine çok memnundum fakat son 8 ay içerisinde ekranında bir problem olmaya başladı. Laptopun kapağı oynadıkça ekran gidip geliyor çizgi çizgi oluyor ya da kararıyor. Anladığım kadarıyla temassızlık sorunu var ve tamamen laptopun alt kısmı ve üst kısmının birleşim yeriyle alakalı. Tam olarak bilgisayarın neyi zarar görmüş olabilir? Bu zararın tahmini maliyeti ne olur? Servisi evimize çok uzak zaten garanti süresi de dolalı çok oldu, herhangi bir yere yaptırsam pişman olur muyum? Bilgisayardan çok anlamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Ekran değişimi gerekebilir. Benzer bir problem benim pcde de olmuştu, o da Aspire modeldi. 150 tl masraf oldu.

Ale0

Üye
    Konu Sahibi
Ekran değişimi gerekebilir. Benzer bir problem benim pcde de olmuştu, o da Aspire modeldi. 150 tl masraf oldu.
Peki servise mi verdiniz yoksa herhangi bir yerde mi yaptırdınız?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Garantisi Yoktur O Kadar Eski Cihazin Valla Benim Fikrim En İyi İhtimalle O Cihazin Ekran Panelinin Film Kabloları Var Onlar Zarar Gördü vede Artık Onarabileceğini Sanmıyorum.Eğer Ekranını Bulursan Ne Ala Ama Yinede Ümidi KEsmemek LAzım Belki Çıkma Ekran Bulunur O Zaman Yapılır Geçmiş Olsun Uzman Birisine Göster

Ale0

Üye
    Konu Sahibi
Garantisi Yoktur O Kadar Eski Cihazin Valla Benim Fikrim En İyi İhtimalle O Cihazin Ekran Panelinin Film Kabloları Var Onlar Zarar Gördü vede Artık Onarabileceğini Sanmıyorum.Eğer Ekranını Bulursan Ne Ala Ama Yinede Ümidi KEsmemek LAzım Belki Çıkma Ekran Bulunur O Zaman Yapılır Geçmiş Olsun Uzman Birisine Göster
Biraz araştırdım da ekran panelleri satılıyor onları mı demek istediniz?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Biraz araştırdım da ekran panelleri satılıyor onları mı demek istediniz?
Eğer Panel Satılıyorsa Olur Gibime Geliyor Bana Kalırsa %80 Ekranı Açıp Kapamaktan Film Yırtılmıştır Yedek Parçada Mevcut İse Yapılır PC O Zaman Gözünüz Aydn

Ale0

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
Siycey

Siycey

Üye
illa servise verin demiyorum ama genelde bilgisayarcılar baştan sağma yapıyolar işleri temiz güvenilir bildiğiniz bi yer varsa verin, sorun zaten çok büyük bişey değil film yıpranmıştır 4.5 sene az değil.

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Peki servise mi verdiniz yoksa herhangi bir yerde mi yaptırdınız?
Herhangi bir yere yaptırdık tanıdık vasıtasıyla. Daha beter oldu tabi o ayrı. Diyeceğim şu; işin uzmanını bulun yoksa herhangi biri baştan savma iş yaparak daha da büyütebilir sıkıntıyı.

Üst Alt