• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

A101 Piranha Gravür Seti

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
A101 Piranha Gravür Seti
Gün geçmiyor ki yine ucuz diye A101'den bir ürün almayayım .

Bu sefer 110 parçadan oluştuğu söylenilen gravür seti aldım . Gravür seti nedir ? 16.000 devir dönen çeşitli başlıklarıyla taşlama , zımparalama , parlatma , kesme vb. işlerde kullanılan el aletidir.

Genelde diş protezlerini bu aletlerle yaparlar . Hatta bazı uçları diş hekimlerinin kullandıklarıyla şekil olarak aynı .

Gelelim alet , nasıl olduysa kutusu çok başarılı . Tasarım ve plastik kalite kokuyor.

Ürün denildiği gibi bol bol parça ile geliyor. 110 tane mi oturup saymadım . Uçların yerleşimi gayet güzel kolayca al koy .

Gravürümüz çok tasarruflu 12 volt 500ma ile çalışıyor ve en fazla 6 watt güç çekiyor. Tasarrufu elektrikten yana kullanmışlar anladıkta plastiktan kalitesinden yana kullanmayın be kardeşim .

Gravürü çalıştırdığınız andan itibaren titreşimiyle sizi sallıyor . Oldukça ince plastikten yapılma alette hiçbir titreşim önleyecek parça yok . Hatta tutma yeri bile inceden kauçuk değil .

Gravürün çeşitli uçları tutması için mandren başlığı değişebiliyor , ee yani bi zahmet .

Bir iki ufak tefek deneme yaptım iş yapıyor ama çabuk ısınıyor .

Özetle 160 liraya ilk başlangıçta veya ufak işlerinizi görecektir. Aman ha nazik davranın uzun ömürlü olsun.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: gonyalı ve PALA.

gonyalı

gonyalı

Üye
Labut frezler alev uçları zımpara diş protez bölümünde sıkça kullanılıyor beyazlatmak için de kullanılıyor. restoratif ve endodonti diş tedavisi bölümünde dişleri aşındırmak için de kullanılıyor fakat tabi biraz daha ince ve küçük bu aletlerden doğal olarak yani 😸 bu uçları dişçi de görsem arkama bile bakmadan tüyerdim ordan 😸 sadece protez yapılırken bu uçlar aynı oluyor kesim, oyum, düzlemek için

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Labut frezler alev uçları zımpara diş protez bölümünde sıkça kullanılıyor beyazlatmak için de kullanılıyor. restoratif ve endodonti diş tedavisi bölümünde dişleri aşındırmak için de kullanılıyor fakat tabi biraz daha ince ve küçük bu aletlerden doğal olarak yani 😸 bu uçları dişçi de görsem arkama bile bakmadan tüyerdim ordan 😸 sadece protez yapılırken bu uçlar aynı oluyor kesim, oyum, düzlemek için
Onlarda %90 elmas kullanılır . Çelik ront frez olduğunu biliyorum . Arkansas taşı , polisaj lastikleri de yaygındır

• Cool
  • Beğen
Tepkiler: PALA. ve gonyalı
gonyalı

gonyalı

Üye
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt