5800 ve bütün telefonlara sertifikalı program yüklenmesi :) Sertifika Sorununa SON ! :)

Sponsorlu Bağlantılar

hakangarip

hakangarip

Üye
    Konu Sahibi
5800 ve bütün telefonlara sertifikalı program yüklenmesi :) Sertifika Sorununa SON ! :)
Merhaba ;
Aşağıda anlatacağım yöntem, tahmin ediyorum bütün cep telefonlarına uygulanabilecek bir yöntem olduğunu sanıyorum.
ilk başta ;
Nokia 5800 aldım ve office programını kurmak istiyordum. bu sitedeki http://www.maxicep.com/symbian-destek/5800-sertifika-sorunu-kesin-cozum-312816.html bu bağlantıda bir destek buldum. ama v5 yüklü olduğundan dolayı HelloOX denilen program hata verdi dondu kaldı. forumda da okudum herkeste böle donup kalıyormuş. Ben farklı bir yöntemle yukledim ve herhalde bütün cep telefonlarında bu yöntem yer diye düşünüyorum. Nasıl yaptığımın yöntemini aşağıda sırasıyla anlatacağım.
1- Yukarıdaki verdiğim linkteki siteye Buraya girip üye oluyorsunuz. imei numaranızı filan veriyorsunuz. yukardaki linkte detaylı bir şekildede anlatıyor. onay geldikten sonra sertifikanız ve keyinizi site oluşturduktan sonra , resimdede görülen yerde imei numaranızın en sağındaki " .cer " ve " . k e y " tıklayarak bilgisayarımıza indiriyoruz:) işte ben buradan sonra değişik bir yöntem ile yaptım.
2- Aşağıdaki resimde gösterilen tools u bilgisayarınıza indirin.

3- indirdiğiniz zipli dosyayı açın. ve içinden iki tane dosya çıkacaktır. signsis.exe ve SignTool.exe
biz SignTool.exe yi çalıştıracağız.
aşağıdaki resimde programı nasıl kullanılacağı anlatılmıştır.

4- son olarak da kırdığımız programı cep telefonuna atıp yüklüyoruz:)

ben ilk defa Symbian İşletim sistemi kullanıyorum. çok fazla detaylı bir bilgim yok ama bu yöntemle sadece 5800 değil herhalde diğer bütün cep telefonları için kullanılabilir diye düşünüyorum.

deneyen arkadaşlar buraya tecrübelerini yazarsa sevinirim / seviniriz :)

• Beğen
Tepkiler: AZADE27, anık, venomvenom ve 23 diğerleri

haltie

haltie

Üye
Teşekkürler anlatım için umarım işe yarar.olumlu olumsuz yorumları duymak isteriz

hakangarip

hakangarip

Üye
    Konu Sahibi
ben şu ana akdar 3 tgane sertifika veren programı , yukarıdaki anlattığım şekilde yukledim sorunsuz çalışıyor :)

ygr

Üye
deniyelim hacklede derdi olmasında aman

--------------- Ekleme ---------------

link kırık kardeşim :S

lidermay

lidermay

Üye
buna benzer konular verilmişti fakat singtol değil baska proglamla bu iş tamamlanıyprdu

hasancan_07

Üye
sen bitanesin kardeş sorun falan kalmadı

ygr

Üye
kardeşim ben imei numarasını veremedim nereye veriyoruz biraz açık anlatırmısın ???

resimde sende hakan imei 5000 diye yazmışsın ben dolduramıyorum orayı nerden olcak ??

ozcan1248

Üye
kardeş verdiğin bilgiler için çok teşekkürler gerçekten çok işime yaradı

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Verdiğin bilgiler için çok tşkrler ama benim beyaz n97 me (RM-505 0591091 koduna sahip) yemedi. Sitede anlatılan tüm yöntemleri denedim benim telefon hacklenmiyo bile :S bazı programları kabul ediyo bazılarını sertifika tarafından kısıtlanıyo diyo, bazılarını da güvenilmeyen ... vs. vs. Ama dediğim gibi kabul ettikleri de var. Sebebini çözemedim. Tek aklıma gelen sertifikanın son kullanım tarihi ile programın bişilerinin uyuşmaması gibi bişi olabilir mi sorusu? Böyle bişi mümkün müdür hiç bilmiyorum bile.

mhchn

mhchn

Üye
bilgi için eyw ama hala yine sertifika istiyor :off:

hakangarip

hakangarip

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim ben imei numarasını veremedim nereye veriyoruz biraz açık anlatırmısın ???

resimde sende hakan imei 5000 diye yazmışsın ben dolduramıyorum orayı nerden olcak ??

Merhaba,
imeini bu adrese girip login olduktan sonra sayfanın ortasında en sağa turuncu bir buton " UPLOAD CER" var oradan giriyorsun. :) kolay gelsin

bilgi için eyw ama hala yine sertifika istiyor :off:

Merhaba,
bütün hepsini aynen uyguladınmı sertifika ve keyini alıp kırdın mı? istersen yardım edebilirim.
birde ben sadece 5200 ve 5800 da denedim bu olayı ikisinde de oluyor. :) artık istediğim programı yüklüyorum:)

mipek14

Üye
5800 telefonum var. işlemlerin tamamını aynen uyguladım.. office programını bu şekilde yuklemeye çalıştım ama sertifika hatası veriyor ve yukleme yapmıyor. telim ise güncel. üzerinde V 50.0.005 yazılım var. acaba bununla ilgili bir sorun olabilir mi?

bu arada yuklemeye calıştığım program da http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...-2-240-temel-pakete-ihtiyac-yok-6-308177.html adresindeki office programı.
hakan arkadaşım yardımcı olursan sevinirim

WoXeD

Üye
arkadaşlar sadece .sis uzantılıları görüyor bu ama çoğu uygulama sisx artık. kısaca işe yaramıyor çünkü imzalamak istediğim dosyayı görmyor program :(

gokmena

gokmena

Üye
X6 v20 kırılmıyor...

jeki01

jeki01

Üye
selam.
güzel paylaşım ama istediğim programı yüklemek için hacklemem gerekiyor.
işe yaramadı.
sertifika işlemi yapmak için ideal.
iyi günler.

ygr

Üye
işe yarıyor... (: bütün sürümlerde kullanılıyor n73 n95 5800 ... (:(:

hakangarip

hakangarip

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba ,
1-ilk önce sisx uzantılı dosyalkarı ben uzantısı .sis olarak yani en sondaki x 'i silerek yüklüyorum :)
2- bendeki office programı quickoffice version 6.2.169 aşağıda download linkleri var. ama temel pakete ihtiyaç duyuyor yani ilk öce first sonra secondu yuklüyorsun. tabiki ikisinide sertifikalandırman lazım :)

3- elimde x6 telefon olmadığı için deneyemiyorum :)
elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum.
Hepinize kolay gelsin...

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
teşekkürler

balyoz61

Kapalı Hesap
tşkr oldu.
bütün oyunları signed yapabiliyorum
ama ferrari gt(62mb) onu sertifikalayamadım nedense

hakangarip

hakangarip

Üye
    Konu Sahibi
balyoz o oyuna bakdım o oyun sis uzantılı bir oyun değil jar uzantılı java oyunu onda işe yarayamaz tahmin ediyorum. ama şimdi ben indiriyorum oyunu bende deneyeyim. sonucu buraya yazarım gene ;)

Yukledim çalışıyor ama bendeki ferrari gt 2 oyunu yaklaşık 1.8 mb filan aynı oyundan bahsetmiyoruz herhalde..

Üst Alt