5800 v50 sorun yaşayanlar Buraya!!!

Sponsorlu Bağlantılar

dieforme55

dieforme55

Üye
arkadaşlar ben de tlfnu zar zor pc üzerinden güncelledim ama bir değişiklik olmadı sanki v50 diyor ama sadece dil ingilizce oldu. onun dışında önceden güncelleme yaptığımda tlfndaki msjlar notlar tlf hafızasına kendi yüklediğim uygulamalar hepsi giderdi ama güncelleme başarı ile sonuçlandı demesine ragmen ben tlfnumda *#0000# yaptığımda v.50 yazmasından ve tlfnumun dilinin ingilizce olmasından baska bir değişiklik gormedim ltfn yardımcı olun bana.. :S

n95eray

n95eray

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar ben de tlfnu zar zor pc üzerinden güncelledim ama bir değişiklik olmadı sanki v50 diyor ama sadece dil ingilizce oldu. onun dışında önceden güncelleme yaptığımda tlfndaki msjlar notlar tlf hafızasına kendi yüklediğim uygulamalar hepsi giderdi ama güncelleme başarı ile sonuçlandı demesine ragmen ben tlfnumda *#0000# yaptığımda v.50 yazmasından ve tlfnumun dilinin ingilizce olmasından baska bir değişiklik gormedim ltfn yardımcı olun bana.. :S
hard format at düzelir zaten görsel olarak çok bi değişiklil yok tüm farklılıklar teknik olarak düzeltilmiş menüde kaydırma özelliği eklendiyse güncelleme başarılı demektir
:oke:

komodoks

Üye
arkadaşlar benim sorunum formatla alakalı değil ama ne yapacağımı bilmiyorum belki yardımcı olabilirsiniz. sorunum şu ki 5800 ımı alalı 1.5 ay oluyo ve bunun neredeyse 1 ayı serviste geçti.ben aydında oturuyorum ve istanbula servise gidip gelmesi 15 günü buluyo.telefonum wifi ile bağlıyken ya da program kurduğumda oyalanırken ekranın sağ tarafından renkili dikey şeritler çıkıyo ve tel kendi kendine kapanıp açılıyo.servisler bunu çözemedi. burdakiler ekran değiştirdi ne bileyim yazılım güncelledi ama sorun hala aynı.2 kere servisten geldi ve bidaha gönderirsem 3 olacak.değişim hakkında bilginiz varmı ne yapmalıyım telefon bariz arızalı ve çözemiyolar.ilginize şimdiden teşekkürler.

n95eray

n95eray

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar benim sorunum formatla alakalı değil ama ne yapacağımı bilmiyorum belki yardımcı olabilirsiniz. sorunum şu ki 5800 ımı alalı 1.5 ay oluyo ve bunun neredeyse 1 ayı serviste geçti.ben aydında oturuyorum ve istanbula servise gidip gelmesi 15 günü buluyo.telefonum wifi ile bağlıyken ya da program kurduğumda oyalanırken ekranın sağ tarafından renkili dikey şeritler çıkıyo ve tel kendi kendine kapanıp açılıyo.servisler bunu çözemedi. burdakiler ekran değiştirdi ne bileyim yazılım güncelledi ama sorun hala aynı.2 kere servisten geldi ve bidaha gönderirsem 3 olacak.değişim hakkında bilginiz varmı ne yapmalıyım telefon bariz arızalı ve çözemiyolar.ilginize şimdiden teşekkürler.
arkadaşım bu senin başına gelen bariz bir şanssızlık zaten 3 kez arıza olduğunda değiştirilip yenisinin verilmesi gerekiyor eğer cihazı değiştirmezlerse tüketici haklarını ara ve şikayetini ilet onlar mahkeme yoluyla hallederler bu arada gecen zaman zarfında beklemen geekecek büyük ihtimalle mahkeme kazanıldığında fatura bedelin ödenip yeni bir cihaz verilecek ama tüketici haklarına baş vurmadan önce teknik servise değiştirilme talebini ilet ondan sonra tüketici haklarına başvur :oke:

memoli_091

memoli_091

Üye
bnde güncelledim:vur..alarm çalınca susmuyor.ekran çalışmıyor, tuş kilidini kaldıramıorum anca kapataraq susturabiliiorum:off:..çözümü bilen varsa yardım edebilr mi LütfeN???:allalla:

hmzclk

hmzclk

Üye
bnde güncelledim:vur..alarm çalınca susmuyor.ekran çalışmıyor, tuş kilidini kaldıramıorum anca kapataraq susturabiliiorum:off:..çözümü bilen varsa yardım edebilr mi LütfeN???:allalla:
alarm çalarken ekranda kayan kırmızı yeri parmagınla sende aynı kayan yönde gezdir sustuğunu göreceksin.

hmzclk

hmzclk

Üye
bizde oluyor. ekranı açmadan alarm çalarken sağa ve sola kayan kermızı ve turuncu renkler oluyor kırmızıyı kaydığı yönde parmakla takip edersen kapanması gerekiyor tekrar deneyelim.

buluyo

Üye
Ekranı koruması için şeffaf cizilmez kılıf kullanıyorsan bu sorunla karşılaşman çok doğaldır. Öndeki kamera ile ışık sensörü arasına detaylı bir şekilde bakarsan orada bir sensörün daha olduğunu göreceksin. Bu kısmın şeffaf kılıf tarafından kapatılmaması gerekiyor. Aksi takdirde söylemiş olduğun sıkıntıyı yaşarsın.

vuslat34

Üye
Arkadaşlar herkese selamlar,
58000 v50 yükseltmesini yaptım. Fakat tek problemim Ovi maps den yana. Ovi maps tıklayınca kendiliğinden ovi maps kapanıyor. Hard format attım. Tekrardan yükledim yine aynı problem.
Az önce başka bir arkadaşın 5800 da yükseltme yaptım ve ovi haritayı tekrardan yükledim. Onda problem yok.
Şimdiden yardımlarınız için minnettarım.

buluyo

Üye
Telefonun Ayarlar-Uygulama Yöneticisi-Yüklü Programlar Kısmından Ovi Maps ve Navigasyonu silmen gerekir. Sonrasında telefon ve hafıza kartındaki cities klasörünü sileceksin. Bu işlemlerden Ovi Suite ile telefonu pc ye bağla. Haritalar bölümüne geldiğinde hem ovi maps hem de türkiyeye ait haritaları sıfırdan indirirsen problemin kalmayacaktır.

--------------- Ekleme ---------------

Ovi Maps ile ilgili. Ayarlar-Uygulama Yöneticisi-Yüklü Uygulamalar menüsünden Ovi haritaları silmen gerekiyor. Sonrasında Bikgisayardaki Ovi Suite uygulamasından haritaları yeniden yüklemen gerekir. Bu şekilde sorunun çözülecektir.

data10

data10

Üye
telefonunu ekranın yere doğru çevir sustuğunu göreceksin.

vuslat34

Üye
Sayın buluyor teşekkürler. Sorunu dediğin şekilde çözdüm. Minnettarım

ReaLTurK

ReaLTurK

Üye
telefonunu ekranın yere doğru çevir sustuğunu göreceksin.

aynı olay telefon cebimde çaldığı zaman susuyor. Bazen telefonu duymuyorum bile. Daha önce böyle bir sorunum yoktu.

Birde son zamanlarda zil sesi ayarlarına girdiğimde zil seslerini açtığım zaman Zil seslerini göstermek için yeterli hafıza yok. Sadece salt okunur olanlar açılacaktır diye uyarı veriyor. Sizlerdede bu sorun varmı ?
8GB hafıza var ve 5,2GB boş alan var.

buluyo

Üye
Rica ederim vuslat34. Ucuz mal kılıflarda buna dikkat edilmiyor. Kaliteli ürünlerde bunlara dikkat ediyorlar.

hamit42

Üye
tşklr

Master of Jedi

Master of Jedi

Üye
Bir haftadır 5800 XM Black v5.0 kullanıyorum çok gıcık bir telefonmuş ya! Isınıyor pili bitiyor kapanıp açılıyor! Ne bu ya aldığıma çok pişmanım!

n95eray

n95eray

Üye
    Konu Sahibi
Bir haftadır 5800 XM Black v5.0 kullanıyorum çok gıcık bir telefonmuş ya! Isınıyor pili bitiyor kapanıp açılıyor! Ne bu ya aldığıma çok pişmanım!
sanırım sen kullanmayı bilmiyorsun ısınmaya gelince her tel kullanıma bağlı ısınır

Üst Alt