• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

5800 ses arttırma

Sponsorlu Bağlantılar

Barbo2

Barbo2

Üye
    Konu Sahibi
5800 ses arttırma
arkadaşlar forumlarda herkez 5800,ın sesınden şikayetçi evet doğru fakat bilmedikleri biseyvar 5800 bir gerçek mùzik cıhazıdır yani olay kullanıcıda biter sen kalkıp kafana göre mp3 atarsan olmaz bu cihaz yüksek sese ayarlı bitlerle kendi anlatan hapörlerlere sahip yapmanız gereken çok basit 32kps yerine mp3 atarken zahmet edip 192kps ve 300kps arasında bit hızı olan şarkıları atmak bukadar basit olayın sırrı burda normal telefon muamelesi yapmayın bu tele onun adı xpressmusic 60. 000 bitlik ses ve görüntü akışinı oynatan makineye haksızlık etmeyin benim mp3 lerım hep 300kpslik müzik seti gibi ses alıyorum haydi bye unutmayın bu alet bu frekanstakı mp3 lerle coşar özelliği bu daha yüksek kalıte baska tellerın yapamayacağı bı bıt aralıgında fark burda

• Beğen
Tepkiler: Hooligan™, asi rüzgar, murad54 ve 10 diğerleri

EroL

EroL

Emekli Yönetici
Birşeyi düzeltmek istiyorum 128kbit bir mp3 için en idealidir. Boyut olarak en düşük ve ses yüksekliği olarak tatmin edicidir.
Lakin 256kbit den yukarı çıktığınızda seste azalma olacaktır. Kalite süper hale gelecek ama ses yüksekliği azalacaktır. Müzik sistemlerinde bu farkı anlamazsınız ama telefonda ses yüksekliği düzeyi kendini belli eder.
bitini yükselttiğiniz mp3ün, bir müzik programı yardımıyla ses düzeyinide normalize etmeniz gerekir.

Barbo2

Barbo2

Üye
    Konu Sahibi
ortalama 192 kpsten çok memnum parçadan parçayada istiyor ama 300luk

obizin

obizin

Üye
Mp3lerin bitlerini nasıl değiştiricez pek ?

esas_cocuk

esas_cocuk

Üye
5800 gibi bir aleti kötüleyen telden anlamıyordur :)

Progressivity

Progressivity

Üye
bit değeri 320 kbps olan mp3lerden ses kalitesi açısından çok daha fazla verim alırız fakat mp3 ten mp3 e değişir bu olay bit değerinden başka gain değeri var mp3lerin ve gain değeri düşükse isterse 1000kbps olsun yeterli ses yüksekliğini alamazsınız mp3gain vb programlarla gain değerini distortion yapmadan yükseltmek lazım

kaptan.0534

Üye
arkadaşlar herkese iyi akşamlar ben n958gb kullanıyorum bugün telefonu güncelledim menü türkçe degil bana yardımcı olurmusunuz

Barbo2

Barbo2

Üye
    Konu Sahibi
sonuç olarak 192 ve 300 lük yükleyin en iyi sonuç bu aralıklarda alınıyor 5800 ı kötülüyenler telefondan anlamayanlar v50 sürüm harbiden mükemmel olmuş x6dan n97den farkı yok bence tek eksi yanı flaş player 3.1 hala ilerde gelir bence destek merak etmeyin nokıa firmasının gözdelerinden bu makine desteksiz bırakaz

Tracy35

Tracy35

Üye
Ben telefonumdan Çok memunum seside Güzel Çıkıyor anlamıyorum Kulaklık Seside baya Verımli dışarı çıkan Seside Verimli Hiç Kelime yapmayın

samyelım

Üye
ARKADASLAR BNIM TLIM TBK T828 GUVENLIK KODUNU BULAMIYORUM BNA YARDIM EDINNN :ağlarım:

petrucci82

petrucci82

Üye
valla benim studyom var ve cubase kullanıyorum mp3 ün volume gain bas tiz e.q ayarlarını herşeyini değiştireilirsiniz cubase ile..ama bit değerini değiştirmek pek gerçekçi bişey değil..onu dinlediğinizi parçayı kaydeden studyodaki aranjör belirler daha sonra da onu orjinalden mp3 e çeviren kişi belirler...

EroL

EroL

Emekli Yönetici
Olurmu hocam fl studio 9 kullanıyorum, örnek verecem şimdi alttaki müziklere bakın 3 farklı bitte kaydettim. Orjinali 128. 128 likle 450 lik arasında fark var, program kendisi ayarlıyor olabilirmi

Ekli dosyalar

EroL

EroL

Emekli Yönetici
Ama şimdi sen kalkıp bana desen, madem müziği netleştiriyosun, 32liği al 450 yap bakalım ne olacak ? bende :| böyle kalırım :D :hmmm

punqermojo

Üye
telefonun sesi gayetiyi bence ugraşmana gerek yok ama mp3 gain indir kur pcye ordan müziklerinses şiddetlerini ayarla derim öle daha iyi olur ama çokarttırma hoparlör patlamasın kolay gelsin iyi forumlar

kartal158

kartal158

Üye
çok sağol bnde bir program var istediğim şarkının kbitini ayarlıyorum işime yardıı sağol

fatih982

fatih982

Üye
teşekkürler

-ORKA-

-ORKA-

Üye
iyi bir kulaklık almak daha kolay