40000 tlye ne iş yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

devilspath

devilspath

Üye
    Konu Sahibi
40000 tlye ne iş yapılır?
Arkadaşlar elime 40000 civarı para geçti. Şu an taşeron bir firmada güvenlik sektöründe çalışmaktayım. Daha öncelerinde turizm ve bilişim işlerinde çalıştım. Bu parayla bi iş yapmayı düşünüyorum. Aklımda personel-okul servisi işi var. 1 fabrika 1 okul masrafları çıkınca 2500-3000 arası net para bırakıyor (bağkur hariç:360 tl civarı)
sizin de fikrinizi almak istedim. Getirisi en az 2500-3000 net olan başka ne işe yatırım yapabilirim?
Fikir ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Enes

Enes

Üye
Eğer servis aracını siz kullanacaksanız tamam. Ancak başka biri kullandığında paranızı düzenli alamama durumu söz konusu bir çok kişi bu durumdan muzdarip.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
Bende aynı fikirdeyim, bahar - yaz aylarında kısmet olursa araç alıp servis işine gireceğim. Elbette şoförde siz olacaksanız en makulü denilebilir.

• Beğen
Tepkiler: .caner.
devilspath

devilspath

Üye
    Konu Sahibi
Şu anki işimi bırakıp şöförlüğü kendim yapacağım. Tek kafamı kurcalayan sgk-bağkur olayı.
Başka sektörleri de araştırayım dedim. 2 hafta kadar zamanım var karar vermek için

MrTech

MrTech

Üye
Servis olayına girmeniz daha iyi.Kendi firmanızı sonradan açabilirsiniz. Bir yakınımın babası da bu sektöre girdi. Şimdi baya iş yapıyor. Servis ağı felan kurdu.

ŞenolTÜRK

ŞenolTÜRK

Üye
(C) plaka olmadan yapiliyormu bildigim kadariyla c pkaka biraz pahalı

.caner.

.caner.

Üye
İstanbulda özel plaka uygulaması yok.
Çok güzelmiş, Servis işi çok mantıklı.
Bakım,yakıt v.b işleri saymazsak kafadan 2000 tl gelir getirir. Bizim okul serviscisi çok para kaldırdı.

• Beğen
Tepkiler: Özkan Ç.
devilspath

devilspath

Üye
    Konu Sahibi
Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Yarın galerileri bi gezicem. Uygun araba bulursam alırım. Servis bağlantılarım tmam zaten tanıdık güvenilir bi firma ile...

• Beğen
Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
Hayırlısı olsun, modelli araç istiyorlar genellikle. fiyat konusunda bilgilendirirsen sevinirim.

• Beğen
devilspath

devilspath

Üye
    Konu Sahibi
Okul için araç yaş sınırı 10+2 yıl. 2008-2010 arası bakıcam muhtemelen. İnternetteki ikinci el piyasası 35-40 bin tl arası ama galerideki fiyatlara yarın bakıcam. Öğrenince yazarım. Bakacağım araba fiat ducato bu arada.Not: internetteki ikinci el fiyatları çok yanıltıyor. Mesela fiat ducato 2013 sıfır km 65000 tl, 2011 200000 km yapmış ikinci el fiat ducato 55000 tl.
adamlar tok satıcı. Araba pazarı ve galerilerde biraz daha düşük olacağını tahmin ediyorum. Öğrenince yazarım mutlaka...

• Beğen
Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
2010 15m3 40-42 bin tl ye alınabilir sanırım. Galeride fiyatlar farklı olabilir tabi. Temizini düşürmek gerek.

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Asıl galerilerde pahalı olur illa temizini bulayim derseniz,bilinen firmalarin showroomlarin yaninda 2. el araclarin sergilendigi yerler olur hem gecmisinde ne oldugunu daha iyi bilirsiniz. Galeriler de zaten nerdeyse bir cogu kazali arac,hurdayi yurur hale getirmek yada her yeri boyanmis oluyor. Tanimadiginiz galericiyse rapor bile vermez sadece arabayi size över. Binek dusunseydiniz istanbul da olsaydiniz yardim ederdim. Dedigim gibi bilinen firmalarin 2. el showroomlarin da daha iyilerini bulabilirsiniz,araba pazarlarinda da zaten galericiler olur. İnternettekilerle biraz pazarlik ederseniz belki uygun olabilir ama galeride zaten internetten daha pahali olur

Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
evet haklısınız, bende galerilerde farklı olur derken pahalı olacağını kast ettim. dediğiniz gibi galeride sağlam araç düşürmek biraz zor showroomlardan bakmak daha mantıklı olacaktır.

• Beğen
devilspath

devilspath

Üye
    Konu Sahibi
İstanbul avrupa yakasında bildiğiniz showroom var mı peki?

Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
okul için s plaka, s plaka içinse en az 5 yıllık oda kaydı vs olması gerekliymiş,
s plaka fiyatları oldukça tavan yapmış durumda,
temmuzda ihale olabilirmiş kesin değilmiş ama.
Sanırım personel daha mantıklı ama tek taraflı oluyor.

Siz ne yaptınız hocam araştırdınız mı ?

• Beğen
devilspath

devilspath

Üye
    Konu Sahibi
okul için s plaka, s plaka içinse en az 5 yıllık oda kaydı vs olması gerekliymiş,
s plaka fiyatları oldukça tavan yapmış durumda,
temmuzda ihale olabilirmiş kesin değilmiş ama.
Sanırım personel daha mantıklı ama tek taraflı oluyor.

Siz ne yaptınız hocam araştırdınız mı ?
İstanbulda özel plaka uygulaması yok...

2011 model renault master aldım okul taşıtı..
125.000 km.de oldukça temiz. İnternetten bulduğum bi al-satçıdan aldım.
İlk arabam ve ehliywtim yeni olduğu için trafik sigortası 1800 tlye yaptırdım.
Bu arada araç 17+1 yani otobüs geçiyor.
Şimdi ehliyeti büyültmek için başvurdum. Araba şubatta işe başlıcak...

Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
Hayirlisi olsun o zaman

devilspath

devilspath

Üye
    Konu Sahibi
Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
aynen şansa almışsın :D bakalım bizim kısmetimize ne çıkacak yaz aylarına düşünüyorum ama