40 Saniyede Kendi Kendini Imha Eden Sms...


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DefectoR

    Konu Sahibi
İngiltere’de önceki gün hizmete giren "kendi kendisini yok eden kısa mesaj" hizmeti büyük ilgi görüyor.
İngiliz Staellium firması tarafından geliştirilen ve okunduktan sonra 40 saniyede kendisini yok eden SMS hizmetine üye olmak için binlerce kişi başvurdu.
1970’lerin ünlü televizyon dizisi "Görevimiz Tehlike"deki
kendini kendini imha eden ses bantlarını anımsatan teknoloji, özellikle ünlülerin, işadamlarının ve Savunma Bakanlığı çalışanlarının büyük ilgisiyle karşılaştı. Yeni SMS hizmeti, yasadışı ve suç unsuru bulunan kısa mesajların da gönderilmesi endişesi yaratırken, Staellium şirketinin üst yöneticisi Carole Barnum, StealthText adı verilen sistemin ardında askeri teknolojinin bulunduğunu söyledi. Ancak, bir kısa mesajı yaklaşık 1,3 YTL’ye gönderen ve kullanıcıların en az 10 mesaj için sözleşme yapmalarını zorunlu kılan yeni SMS hizmeti biraz pahalı bulundu. Yeni SMS hizmetinden faydalanmak isteyenlerin kayıt olduktan sonra internetten küçük bir programı telefonlarına indirmeleri gerekiyor. İngiltere’de geçen yıl futbol yıldızı David Beckham ile Sarah Marbeck arasındaki şehvet ifadeleri içeren kısa mesajların Sun gazetesi tarafından yayınlanması büyük gürültü koparmıştı.

Sağolsun İngilizler beni çok düşünmüşler, demek bu kadar seviyorlar

Kaynak: Milliyet...

Bu arada milliyet.com da sağ tuş kitleyici kod yazı ve resim kopyalanamıyormuş, tabi sadece çalabilene
 
abuvice

abuvice

Üye
çapkınların işine yarayacak..
 
DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
ben saklarım mesajlarimi burda olsada gelmez bana hepsinin ayrı ayrı degeri war benım ıcın kıyamam
 

tofy

Üye
aslında güzel.. birşey yazıcaksın sonra ben yazmadım ispatlaa diceksin
 
madhead

madhead

Üye
çok güzel çok güzel..beni silme zahmetine sokmayacak sms ler ha..allah bulandan razı olsun..
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt