4.5G en hızlı internet hangi operatör de olacak?

Sponsorlu Bağlantılar

4.5G'yi en hızlı sunacak olan operatör kim?

• Kullanılan toplam oy
    490
phasan

phasan

Üye
4.5g gelince hızları test ederiz artık

osmnbabaoglu

osmnbabaoglu

Üye
Türkiyede rekabet kültürü yok maalesef biri tekeline alır bütün desteği isteği üstüne çeker sonuç kocaman bir hayal kırıklığı çünkü diğerlerine hiçbir şey kalmaz dolayısıyla rekabet denen bir şey olmaz çünkü rekabet için eşit şartlar olmalıdır.4.5 ismini vermeyeceğim firmanın bütün desteği üstüne alması vergi indirimi falan daha saymıyorum bunun gibi şeylerle desteklenirken diğer firmalara yapacak çokta bir şey kalmıyor tıpkı malum (ismini vermeyeceğim zaten hepimiz biliyoruz) internet dağıtıcımızın bize yaptığı gibi diğerlerine çokta bir seçenek bırakmıyor.Hatta geçenlerde bir haberde firmanın 1200 mpbs gibi bir orana ulaştığı söylenmiş bu tabii kide biz kullanıcılar için bir hayalden öteye geçmeyecektir zira bizler normal internette bile 24 mpbs den yukarı çıkamıyoruz ki akk sını saymıyorum bile
çok uzun oldu ama maalesef gerçek
Sürçü lisan ettiysek affola :)

• Beğen
Tepkiler: phasan
phasan

phasan

Üye
Türkiyede rekabet kültürü yok maalesef biri tekeline alır bütün desteği isteği üstüne çeker sonuç kocaman bir hayal kırıklığı çünkü diğerlerine hiçbir şey kalmaz dolayısıyla rekabet denen bir şey olmaz çünkü rekabet için eşit şartlar olmalıdır.4.5 ismini vermeyeceğim firmanın bütün desteği üstüne alması vergi indirimi falan daha saymıyorum bunun gibi şeylerle desteklenirken diğer firmalara yapacak çokta bir şey kalmıyor tıpkı malum (ismini vermeyeceğim zaten hepimiz biliyoruz) internet dağıtıcımızın bize yaptığı gibi diğerlerine çokta bir seçenek bırakmıyor.Hatta geçenlerde bir haberde firmanın 1200 mpbs gibi bir orana ulaştığı söylenmiş bu tabii kide biz kullanıcılar için bir hayalden öteye geçmeyecektir zira bizler normal internette bile 24 mpbs den yukarı çıkamıyoruz ki akk sını saymıyorum bile
çok uzun oldu ama maalesef gerçek
Sürçü lisan ettiysek affola :)
Cok dogru konuşmuşsun hersey soyledigi gibi

ferit.61

ferit.61

Üye
Adamlar daha 3G nin hakkını veremiyor yıllardır 4.5G olsa ne olacak. Hep lafta...

gericikoyluyobaz

gericikoyluyobaz

Üye
1 gb 20 tl olduktan sonra 50g olsa ne olur

• Beğen
phasan

phasan

Üye
2009 da başlayan 3g dogru duzgun çekmiyor umarım 4.5g 3g gibi sorunlu olmaz

phasan

phasan

Üye
Buda amerika mobil hız test

Ademg1

Üye
Bence Avea olacak gibi duruyor bu benim görüşüm :)

Avea TT den gelen altyapıya guveniyor. TT altyapısı yaygın ama tırt işte. Turkcell'in superonline altyapısıyla sınırlı yerlerde ama kaliteli bağlantı sunacağını tahmin ediyorum. Hız ise parana göre olacaktır, farklı hızlara farklı fiyat. Turbolu turbosuz olayı yani.

phasan

phasan

Üye
Avea TT den gelen altyapıya guveniyor. TT altyapısı yaygın ama tırt işte. Turkcell'in superonline altyapısıyla sınırlı yerlerde ama kaliteli bağlantı sunacağını tahmin ediyorum. Hız ise parana göre olacaktır, farklı hızlara farklı fiyat. Turbolu turbosuz olayı yani.
Avea dayı olan gibi yani hızlı yavaş diye paket ler olur

interka

interka

Üye
Turkcell olur diye düşünüyorum ama umarım vodafonede gerekli yatırımı yapar ve hızlı net kullanırız :)

• Beğen
emre3017

emre3017

Üye
350 megabit netten bahsediyorlar reklamlarda. acaba kim istedi 350 megabiti ? bana adam akıllı fiyattan 8 megabit verin 342 megabit onların olsun. kota cart curt olacaksa zaten isterse 1 gigabit net sunsunlar . anca bela okurum.

• Beğen
Tepkiler: eflatun987 ve phasan
Xsodia

Xsodia

Üye
Bir Vodafone Ve Avea Kullanıcısı olarak Yine Turkcell En hızlı OLur Eminim

phasan

phasan

Üye
350 megabit netten bahsediyorlar reklamlarda. acaba kim istedi 350 megabiti ? bana adam akıllı fiyattan 8 megabit verin 342 megabit onların olsun. kota cart curt olacaksa zaten isterse 1 gigabit net sunsunlar . anca bela okurum.
Herkes onu ister ama veren yok

eflatun987

eflatun987

Üye
Bence soru en hızlısı hangisi değilde en uygun interneti hangisi verecek... Olmalıydı.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
phasan

phasan

Üye
Bence soru en hızlısı hangisi değilde en uygun interneti hangisi verecek... Olmalıydı.
O konuda avea uygun ama hızlısı hangısı bilemem kimi yerde avea 15 bile cıktıgı oluyor kimi yerde sorunudur ama uygun luk olarak uygun

theeternal

theeternal

Üye
Turkcell

• Beğen
emre3017

emre3017

Üye
Turkcell en hızlı benim der ama kullandırtmaz, vodafone , niçin varolduğunu bilmediğim bir operatör, sanırım numara satıp kullanıcılara sms reklamları gelmesi suretiyle ekonomiyi canlandırmaya çalışıyor. Avea ise üçüncü belli birinci ve ikinci kim? modunda bir operatör. Bizimkiler 3g gibi yaparlar 4g yi de, turbo net filan cart curt paketleri çıkartırlar, örneğin çoğu pakette hız max 20 megabit olur, ekstra para bayılırsanız 50 - 100 megabit gibi hızları görürsünüz( Tabi fiber altyapısı olmayan ilçeler ve illerde 8 megabitlerde sürünürüz). Ayrıca KOTA BELASI aynen devam eder diye düşünüyorum zira yıllardır interneti düzgünce kullandırtmadılar.. İnterneti hep sömürme aracı olarak kullandılar.2016 yılındayız ve standart net tarifesi diye bir şey var ( 1kb 10 kuruş) . Fazla umutlanmayalım. Çünkü anladığım kadarıyla fiberoptik alt yapı olmadan baz istasyonları internet hususunda hiç bir halta yaramıyor. Milyarlık yatırımlar gerekli diye düşünüyorum. Her zaman ki gibi en az yatırımla en fazla geliri elde etmeye çalışacaklar. 1gb 2gb 3gb 10gb gibi paketlere devam. Hani ttnetin hipernetine çakma fiber diyoruzya, bize gelecek olan 4.5G de çakma LTE olacak. Telefon operatöre LTE ile bağlı olacak ama hız ne alemde olacak tahmin edersiniz.

• Beğen
Tepkiler: osicik, phasan, hasan3472ty ve 1 kişi daha