3g Yi Anlayamadım

• 11 Ekim 2013
  • 746 Okunma
  • 21 Cevap

1. bu 3g nin üstünde hep çizgi oluyor bu 3g çekmiyor anlamına mı geliyor ama 3g çektiğinde çizgi kalktığında internette bi farklılık göremiyorum neden acaba yardım telefon nokia e7

Yazan: Krank20
  2. Ayarlardan 3G açıksa, farkı hissedebilirsin :)

3. Nokiada farki goremezsin cunku kaliteli bir tarayicisi yok...
    Android yada ios gibi bir sisteme gecis yaparsan aradaki farki gorebilirsin

OttomaN TigeR bunu beğendi.
  4. Katılıyorum

yaren_dede bunu beğendi.
  5. o çizgiler internet bağlantısı olduğu zaman gelir android veya ios ile alakası yok

yaren_dede bunu beğendi.
  6. Cizgiden bahsetmiyorum dostum internette daha hizli bir deneyim yasayabilmek icin nokiadan kurtulmasi gerekiyor ondan bahsediyorum yani nokiada 3g yada 5g olmasi birseyi degistirmez hep 2g hızında hatta daha yavas bir baglanti ile internette gezersin yani bu cihazlari nokia insanlarin sabrini test etmek icin piyasaya sürmüş biran evvel kurtulmaya bakin bu cihazlardan :P

asigsasi bunu beğendi.
  7. dostum sen hiç 2. Nesil bir cihaz kullanmamış sın kesinlikle hakkını yememek gerekir ben android de kullandım pek fark göremedim :)

can_huso_sulo ve yaren_dede bunu beğendi.
  8. 2. Nesil deyince devrim gibi birsey geliyor insanın aklina... oysaki klavye farkindan baska bir ozelligi yok :P neyse symbian kullanamaya devam ettiginiz surece 2g ve 3g arasindaki farkin sadece gostergedeki rakam ve cizgiler oldugunu dusuneceksiniz cunku bundan fazlasini beklemek nokiaya haksizlik olur...

Birgun sende o cihazdan kurtulacaksin ve cektigin eziyeti ve bosa ugrastigin modlama gunlerine bakip vaay be diyeceksin; ne çektim be :P

asigsasi bunu beğendi.
  9. işlemci hızı ve ram de var etken olarak dostum :)
    bir gün gelecek bende belki android alacağım fakat şu an için 2. Nesil işimi görüyor :)
    ---
    ve 2g ile 10 dakikada indirdiğim dosyayı 3g ile 1 dakikada indiriyorum :)

can_huso_sulo ve yaren_dede bunu beğendi.
  10. Bak simdi indirme ayri intenette hizli gezme ayri ve 10 dakikada indirdigin bir dosyayı 3g ile 1dk indirdigini gozumle gorsemde inanmam boyle bir hiz farkini ancak parasini odeyip kotani yukselterek elde edebilirsin :)

asigsasi bunu beğendi.
  11. ben internet için para ödüyorum wifi den girmiyorum onun için sıkıntı yok yani bedavacı değilim :)

12. Bizde para oduyoruzda kotan ne kadar?

asigsasi bunu beğendi.
  13. kota 1 gb 7.2 mbps paket bittigi zaman da 96kbps ve sınırsız :)

yaren_dede bunu beğendi.
  14. Tamam işte kotan dustugunde 3g onemli zaten kotan dusmeden once hizli girebiliyorsun dostum :)

asigsasi bunu beğendi.
  15. dostum ben de onu demek istiyorum kota bitince hızda düşüyor yani android veya ios alsam hız düşmeyecekmi veya hız düşsede yine 3g de mi bağlanacağım :ehe

16. Aynen dostum hiz duser ama internette gezerken bunu farketmezsin ama download hizi dogal olarak dusuyor birde androiddeki en kotu tarayici opera tarayicilari yani symbianda nimet sayilan androidde sıfır cekiyor .:)
    Yani kullandigin tarayicilarda kaliteli performans almanda etken tabiki :oke:

asigsasi bunu beğendi.
  17. 2g hızı mı? 3.5gde 1mbit hızla download ediyorum. Fazla haksızlık etme bence son nesiller bi canavar nette

18. 3g olunca wifiye baglaniyor heralde senin son nesil

asigsasi bunu beğendi.
  19. şebekeden wifiyle değil

20. Kbs ile mbit arasindaki farki 3g ile mi kapatiyorsun?

Yüklüyor...
20/11/2018 - 19:28